سلامتی و پزشکی

سوق نظام آموزشی کشور به سمت آموزش مجازی یک نیاز اساسی است

خبرنگاران/خراسان رضوی دانشیار مدیریت ورزشی دانشکده علوم ورزشی دانشگاه فردوسی گفت: بخش های مهمی که تحت تاثیر شدید شیوع ویروس کرونا قرار گرفته آموزش عالی و برگزاری کلاس های تئوری و عملی در دانشگاه ها است و به این دلیل سوق نظام آموزشی کشور به سمت آموزش...

26 خرداد 1400

آمار فوتی کرونا در ایران دوشنبه 3 خرداد 1400

بنابر اعلام وزارت بهداشت، طی 24 ساعت گذشته در کشور 11هزار و پنج بیمار جدید کووید 19 شناسایی شدند و متاسفانه 251 تن نیز به دلیل این بیماری جان خود را از دست دادند.

24 خرداد 1400

نکاتی برای حفظ سلامت پوست در ماه رمضان

داشتن رژیم غذایی مناسب و توجه به سلامت بدن در ماه رمضان اهمیت دارد. در این بین مهمترین مسئله میزان مصرف آب است که اثر مناسبی روی کارکردهای بدن دارد.

22 خرداد 1400

10 زوج کمدین برتر در سریال های ایرانی

اگرچه نقش فیلم نامه نویس و کارگردان در سریال های تلویزیونی حیاتی است، اما برکسی پوشیده نیست که در سریال های تلویزیونی و به خصوص سریال های کمدی تلویزیونی بخش زیادی از بار سریال بر دوش بازیگران حمل می گردد؛ این که چه اندازه بامزگی فطری دارند مانند علی...

19 خرداد 1400

واکنش وزیر دفاع استرالیا به تنش چین با تایوان

وزیر دفاع استرالی معتقد است درباره تحرکات چین در دریای چین جنوبی و تنش با تایوان نباید نتیجه گیری پیش از موعد داشت.

6 خرداد 1400

فراوری کمپوست در خانه و کاهش کیسه های زباله

خبرنگاران/خراسان جنوبی مدیر جهاد کشاورزی سربیشه گفت: فراوری کمپوست به عنوان یکی از مشاغل خانگی زنان روستایی در برنامه مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سربیشه قرار گرفته است.

6 خرداد 1400

بایدن، هندی ها را می کشد؟!

با افزایش آمار مرگ و میر ناشی از کرونا جهش یافته در هند، دولت آمریکا تحت فشار قرار گرفته تا واکسن های ذخیره شده را وارد بازار جهان کند.

5 خرداد 1400

مصایب تزریق واکسن

تهران (پانا) - با گذشت حدود یک ماه از شروع واکسیناسیون بیماران نادر و خاص هنوز اغلب این بیماران سردرگم هستند و نمی دانند چه زمانی و کجا برای تزریق واکسن مراجعه نمایند.

4 خرداد 1400

اشتباهات بزرگی که مدیران انجام می دهند

هر مدیر و رهبری ممکن است اشتباه کند، اما بعضی از اشتباهات آنقدر عظیم هستند که باعث آزرده شدن همه افراد می شوند.

3 خرداد 1400

کارگری که از 500 میلیون تومان گذشت

خبر پاکدستی یکی از کارگران زحمتکش شهرداری موسیان استان ایلام به تازگی در فضای مجازی پربازدید شده است.

2 خرداد 1400

ندری: حق با همتی است؛ اما استقلال بانک مرکزی زیر سوال رفت! ، تورم مردم را سوداگر و نهاد خانواده را مختل کرده

استاد اقتصاد دانشگاه امام صادق (ع) گفت: تورم بالای 5 درصد در زندگی تک تک مردم ما تأثیر گذار است نه فقط تاثیر اقتصادی، بلکه تأثیرات اجتماعی که منجر به تغییرات منفی در نوع زندگی مردم می شود.

28 اردیبهشت 1400

نوزادان پسر بیشتر در معرض هموفیلی هستند؟

تهران (پانا) - هموفیلی در بدو تولد و دوران نوزادی مشخص می شود، با توجه به اینکه پسران بیشتر دچار هموفیلی می شوند بعد از انجام ختنه، هموفیلی تشخیص داده می شود، ابتلای دختران به هموفیلی نادر است، بااین حال اگر دختر نیز مبتلا شود در دوران نوزادی قابل تشخیص...

28 اردیبهشت 1400

رسوایی واکسن؛ معاون دانشگاه علوم پزشکی گلستان اخراج شد

معاون دانشگاه علوم پزشکی گلستان به دلیل تخلف در تزریق واکسن کرونا به همسرش از کار اخراج شد.

27 اردیبهشت 1400

اطلاعات دفاتر اسناد رسمی منطقه 21 تهران به تفکیک خیابان

خبرنگاران | سرویس عمومی - منطقه 21 شهرداری تهران یکی از مناطق شهری و از غربی ترین مناطق این شهر است. این منطقه در امتداد و جنوب منطقه 22 (در جنوب اتوبان تهران-کرج) و در غرب مناطق 9 و 5 واقع شده است. مرکزیت منطقه 21 تهرانسر است و از نواحی مختلفی تشکیل شده است. تهرانسر...

27 اردیبهشت 1400

8 ترفند رایج تمیزکاری که هیچ تاثیری در تمیزی ندارند!

همه خانم ها و آقایان خانه دار یک روز رویایی را در ذهن خود تصور می کنند و آن هم نظافت آسان و تمیز شدن همه قسمت های خانه در کوتاه ترین زمان ممکن است. دسترسی به این رویا امکان پذیر است. این روزها مواد شوینده مختلف و قدرتمندی در بازار وجود دارد که تمیزکاری را...

26 اردیبهشت 1400

فواید جالب چرت زدن در روز

قبلا بسیاری از پژوهشگران توصیه می کردند که افراد از چرت زدن در طول روز اجتناب نمایند. پیشرفت های علمی در دهه های اخیر باعث شدند پژوهشگران در زمینه تأثیر عادات و بهداشت خواب روی عملکردهای ذهنی و جسمی، به اطلاعات کامل تری دست پیدا نمایند.

23 اردیبهشت 1400

خاتمه اولین دوره پیش شتاب دهی در شتاب دهندۀ کهکشان

اولین دوره پیش شتاب دهی شتاب دهندۀ کهکشان، با حضور هشت تیم استارتاپی در مرکز نوآوری ایرانسل برگزار گردید.

23 اردیبهشت 1400

کالری کدو حلوایی؛ هر 100 گرم کدو حلوایی چند کالری دارد؟

خبرنگاران | سرویس سلامت - آیا تا به امروز طعم کدو حلوایی را چشیده اید؟ اغلب افرادی که نام کدو حلوایی را برای اولین بار می شوند این باور در ذهنشان شکل می گیرد که این ماده غذایی بی مزه است و نمی توان از آن برای پخت غذا های مختلف استفاده کرد. در صورتی که کدو...

22 اردیبهشت 1400

جلالی: قرارداد خرید 60 میلیون دوز واکسن اسپوتنیک وی از روسیه نهایی شد

سفیرجمهوری اسلامی ایران در مسکو با اعلام نهایی شدن قرارداد خرید 60 میلیون دوز واکسن اسپوتنیک وی از روسیه گفت که طبق زمانبندی توافق شده واکسن ها از خرداد تا آذر ماه امسال به ایران ارسال می گردد.

17 اردیبهشت 1400

92 درصد مبتلایان به کرونا در روسیه بهبود یافته اند

طبق جدیدترین آمار، تعداد کل مبتلایان به کووید-19 در روسیه به 4 میلیون و 666 هزار نفر رسیده، البته تنها حدود 270 هزار نفر همچنان بیمار هستند و 4 میلیون و 291 هزار نفر درمان شده و 104 هزار نفر نیز جان باخته اند.

14 اردیبهشت 1400
تعداد: (406)