سلامتی و پزشکی

اخبار کرونا در چند خط ؛ علائم کرونا در بچه ها چیست؟

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا به سرعت به سمت 27 میلیون تایی شدن در جهان می رود این در حالی است که شرکت های معتبر داروسازی یکی پس از دیگری ادعای ساخت واکسن قطعی این بیماری را دارند.

30 مهر 1399

رویای طلایی مکرون در عراق

ایرنا نوشت: امانوئل مکرون رییس جمهوری فرانسه عالی ترین مقام خارجی است که در طول چهار ماه گذشته از آغاز نخست وزیری مصطفی الکاظمی قرار است امروز (چهارشنبه) به عراق سفر کند.

28 مهر 1399

فرودگاه هیتروی لندن تست کرونای 30 ثانیه ای را به آزمایش می گذارد

فرودگاه هیتروی لندن تست کرونایی را به آزمایش گذاشته که می گوید می تواند ظرف 30 ثانیه جواب بدهد و هدف از کاربرد آن، آزمایش کلیه مسافران و کم کردن موارد قرنطینه است.

24 مهر 1399

دانش آموزان چاق شناسایی می شوند

به گزارش خبرنگاران، در دستورالعمل کنترل وزن و چاقی دانش آموزان با رویکرد ترویج سبک زندگی فعال و سالم آمده است: بچه ها، نوجوانان و جوانان دانش آموز، سرمایه های اصلی کشور و آینده سازان مهین اسلامی هستند. تربیت متوازن و تمام ساحتی دانش آموزان از مطالبات...

20 مهر 1399

آیا استرس می تواند باعث بروز کهیر گردد؟

خراسان/ آیا تا به حال، برایتان پیش آمده است که در یک شرایط سخت و پر استرس، شاهد بروز ناگهانی و غیرقابل شرح بثورات پوستی باشید؟ در این صورت شما به هیچ وجه دچار آلرژی نیستید و چیزی که آن را تجربه نموده اید مسئله ای به نام کهیر استرسی است.

19 مهر 1399

میزان موفقیت پلاسما درمانی برای کرونایی ها چقدر است؟

پلاسما درمانی به عنوان راهکاری برای تقویت سیستم ایمنی بدن مبتلایان به کووید-19 و درمان خبرنگارانن در ایران مورد توجه قرار گرفته است.

19 مهر 1399

ابتلای یک هزار و 600 نفر از کارکنان علوم پزشکی به کرونا، ساخت بیمارستان نمازی 2 اولویت جدی در حوزه سلامت

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت:در بحران بیماری کووید 19 بیش از هزار و 600 نیروی شاغل در مجموعه دانشگاه به کرونا مبتلا شدند.

18 مهر 1399

تأثیر بالای تشخیص میزان ROS در درمان کرونا

سازنده دستگاه RDSS و برنده جایزه مصطفی گفت: تشخیص ROS بسیار مهم است، چراکه در پی آن می توان کرونا را درمان کرد و این بیماری را مدیریت کرد.

18 مهر 1399

وزیر بهداشت آلمان: واکسن کرونا در چند ماه آینده در دست خواهد بود

وزیر بهداشت آلمان می گوید یقینا در سال آینده واکسن کرونا به طور گسترده در اختیار مردم خواهد بود و خوش بین است که یک واکسن در ماه های آینده فراوری گردد.

16 مهر 1399

یاری اتحادیه اروپا به فعالیت های سازمان ملل در مقابله با کرونا در ایران

اتحادیه اروپا 8 میلیون یورو برای حمایت از فعالیت های سازمان ملل در مقابله با بیماری کرونا در ایران اختصاص داد.

15 مهر 1399

ببینید ، اهمیت خبرنگاری علم در دوره پاندمی از زبان یک متخصص ایرانی در کانادا

خبرنگاری علم در دوره پاندمی اهمیت فراوانی پیدا نموده است؛ اهمیتی که به گفته پوریا ناظمی، خبرنگار علم در کانادا معجزه نمی نماید، اما نبودش معجزه منفی می نماید.

14 مهر 1399

وزیر بهداشت روسیه از تولید اولین سری واکسن روسی کرونا خبر داد

به گزارش خبرنگاران، میخائیل موراشکو، وزیر بهداشت روسیه امروز (چهارشنبه) اعلام کرد آزمایش های کنترل کیفیت واکسن کرونا امروز در حال انجام است و طی دو هفته آینده، اولین گروه از این دارو تولید شده و برای واکسیناسیون کادر درمانی در گروه های خطرناک سلامت...

11 مهر 1399

وعده انتخاباتی ترامپ: توافق با ایران در 4 هفته

رئیس جمهوری آمریکا در جمع خصوصی حامیان خود گفت که در صورت پیروزی در انتخابات آینده، ظرف چهار هفته به توافقی با ایران دست می یابد.

9 مهر 1399

50 درصد مبتلایان جدید کرونا در قزوین با بیماران کرونایی در ارتباط بودند

خبرنگاران/قزوین جانشین ستاد مقابله با کرونا در استان قزوین گفت: 50 درصد مبتلایان کرونا اعلام کردند که طی 2 هفته گذشته حداقل با یکی از بیماران کرونایی ملاقات یا ارتباط داشتند.

8 مهر 1399

خبرنگاران روحانی: ارج نهادن خبرنگار پاسداشت حقیقت است

تهران- خبرنگاران- رییس جمهوری ارج نهادن به خبرنگار را پاسداشت حقیقت دانست و تاکید کرد: در روزهای سخت کنونی، صف آرایی در برابر تحریف، صورتی از جانفشانی برای وطن و چهره ای روشن از میهن دوستی است.

6 مهر 1399

میشل عون: احتمال دخالت خارجی در انفجار بیروت بررسی می شود

رئیس جمهور لبنان گفت که همه احتمالات از جمله وقوع اهمال کاری یا دخالت یک کشور خارجی در انفجار بیروت بررسی می شود.

6 مهر 1399

روش ابداعی محقق ایرانی برای تشخیص بیماری های چشمی

به گزارش خبرنگاران، اشک محلولی است که سطح چشم را از خشکی و آلودگی ها حفاظت می نماید. این مایع حاوی مولکول های کوچکی به نام متابولیت است که توسط سلول های چشمی فراوری می شوند. در حقیقت متابولیت ها مولکول های کوچکی هستند که هم در متابولیسم سلولی و هم در دیگر...

3 مهر 1399

هزینه 19 میلیون تومانی هر بیمار کرونایی برای وزارت بهداشت، 60 درصد درآمد کل وزارت بهداشت حذف شد

خبرنگاران: رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هزینه هر بیمار کرونایی در بیمارستان به طور میانگین برای وزارت بهداشت حدود 19 میلیون تومان است.

2 مهر 1399

شرایط مطلوبی برای بازی با استقلال نداریم، به فوتبال پاک امیدواریم

به گزارش خبرنگاران، قاسم زاغی نژاد در غیاب امیر قلعه نویی سرمربی تیم فوتبال سپاهان در نشست خبری قبل از بازی این تیم با استقلال تهران گفت: متأسفانه اتفاقات فوتبالی و بدشانسی که در طول فصل برای سپاهان رقم خورد، سبب شد تا شرایط مطلوبی برای این بازی نداشته...

31 شهریور 1399

آزمون حیوانی نانوواکسن ضدکرونا موفقیت آمیز بود ، از فراوری نانو ذراتی که تومور سرطانی را می سوزاند تا علت عدم آسیب مورچه ها هنگام سقوط

برای مرور مهمترین اخبار فناوری طی یک هفته گذشته در حوزه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و تکنولوژی های روز با ما همراه باشید.

31 شهریور 1399
تعداد: (242)