400 هزار دوز واکسن سینوفارم چین در آستانه ورود به کشور، واکسیناسیون بیش از 15 میلیون نفر تا سرانجام تیر

به گزارش یادداشت سریع، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اعلام ورود 400 هزار دوز واکسن سینوفارم چین طی امروز یا فردا، در مورد زمان بندی واکسیناسیون شرح داد.

400 هزار دوز واکسن سینوفارم چین در آستانه ورود به کشور، واکسیناسیون بیش از 15 میلیون نفر تا سرانجام تیر

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره چگونگی و زمان انجام واکسیناسیون عمومی مقابله با کرونا در کشور، اظهار کرد: فاز اول تا هفته اول اردیبهشت به خاتمه می رسد و فاز دوم واکسیناسیون در اردیبهشت شروع خواهد شد که شامل گروه های سنی مختلف می گردد.

او ادامه داد: در دومین فاز واکسیناسیون حدود 8/3 میلیون نفر واکسینه می شوند؛ ضمن آنکه افراد 18 تا 64 ساله ای که دارای بیماری زمینه ای هستند در این فاز قرار می گیرند و جمعیت زیادی حدود 7 میلیون نفر را شامل می شوند و پیش بینی می گردد فاز دوم در تیر سال جاری به خاتمه برسد.

به گفته سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، فاز سوم واکسیناسیون هم بلافاصله بعد از اتمام فاز دوم شروع خواهد شد که امیدواریم برای این فاز از واکسن داخلی استفاده کنیم و زودتر این واکسن به دستمان برسد.

رئیسی درباره زمان و میزان ورود محموله واکسن خارجی به کشور هم اظهار کرد: امروز یا فردا حدود 400 هزار دوز واکسن سینوفارم چین به کشور وارد می گردد.

اماواگرهای تزریق آسترازنکا در گروه های سنی مختلف

او درباره تزریق واکسن آسترازنکا گفت: این واکسن برای افراد کمتر از 55 سال تزریق می گردد؛ البته طبق آخرین اطلاعات سازمان جهانی بهداشت، تزریق آن برای گروه سنی بالای 60 سال هم مسئله ای به وجود نمی آورد.

رئیسی در واکنش به حاشیه هایی که به اظهارنظر آقای حریرچی که درباره مدیریت کرونا و مسافرها در ایام نوروز پیش آمده بود، گفت: وزارت بهداشت هم، مانند سایر دستگاه های حاضر در ستاد ملی مقابله با کرونا فقط یک رای دارد؛ قبل از عید وزیر بهداشت و درمان گفت که سفر نروید و در ستاد هم این موضوع مطرح شد، اما سایر دستگاه های حاضر در ستاد در این موضوع یاری و همراهی نکردند و دلیل مجاز اعلام شدن سفرها مخالفت یک شخص خاص نبود.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا توضیح داد: اگر تردد، تجمع و تهویه به درستی رعایت نگردد منجر به بیماری زایی بیشتر می گردد؛ چراکه تردد می تواند موجب تجمع گردد و تجمع در فرایند تهویه اختلال ایجاد می نماید و همین عامل، بیماری را افزایش می دهد ضمن آنکه در این شرایط ماسک هم یاری چندانی نمی نماید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 12 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1400 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1765

به "400 هزار دوز واکسن سینوفارم چین در آستانه ورود به کشور، واکسیناسیون بیش از 15 میلیون نفر تا سرانجام تیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "400 هزار دوز واکسن سینوفارم چین در آستانه ورود به کشور، واکسیناسیون بیش از 15 میلیون نفر تا سرانجام تیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید