کرونا در اروپا، از تداوم افزایش آمار مبتلایان تا ادامه فرایند تشدید و تمدید محدودیت ها

به گزارش یادداشت سریع، در حالی که آمار مبتلایان جدید به کرونا در کشورهای اروپایی همچنان در حال افزایش است در بسیاری کشورها فرایند تمدید و تشدید محدودیت ها برای مقابله با این شرایط در دستور کار قرار می گیرد.

کرونا در اروپا، از تداوم افزایش آمار مبتلایان تا ادامه فرایند تشدید و تمدید محدودیت ها

با ما سفر کنید و با تور ارزان اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، انواع جهش یافته ویروس کرونا همچنان در اتحادیه اروپا با وجود تداوم طرح واکسیناسیون سراسری و اعمال محدودیت های سختگیرانه در حال گسترش است.

جمهوری چک در صدر لیست بیشترین مبتلایان کرونایی در اروپا

جدیدترین اخبار کرونا در اتحادیه اروپا حاکی از آن است که شمار مرگ های کرونایی در جمهوری چک از مرز 20 هزار نفر عبور کرد. از شروع این بحران تا به حال حدود 20194 نفر در این کشور در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند. این خبر را روز شنبه وزارت بهداشت این کشور گفت. بیش از 1.2 میلیون نفر هم تا به حال در این کشور به این بیماری مبتلا شده اند. بر اساس آمارهای رسمی در 24 ساعت گذشته 14676 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شدند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جمهوری چک حدود 10.7 میلیون نفر جمعیت دارد و در حال حاضر دارنده بالاترین میزان مبتلایان به کرونا در بین همه کشورهای اروپایی است.

دوات برای تحت کنترل در آوردن این بیماری محدودیت های سختگیرانه ای را در دستور کار قرار داده است.

369 مرگ روزانه کرونایی در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان هم صبح امروز از ابتلای 9762 مورد ابتلا به کرونا در عرض 24 ساعت و 369 مرگ کرونایی جدید اطلاع داده است. حدود یک هفته پیش شمار مبتلایان روزانه در این کشور 9164 نفر بوده است.

بیش بینی وقوع موج سوم پر قدرت کرونا در آلمان

تورستن لهر، پروفسور داروسازی برجسته در آلمان هم بر این عقیده است که موج سوم کرونا مشابه موج دوم و با همان قدرت اتفاق خواهد افتاد. وی در این باره گفته است: من اعتقاد دارم که دوباره شرایطی مانند دوران قبل از کریسمس را خواهیم داشت.

وی کاهش رعایت محدودیت ها از طرف شهروندان از اواسط فوریه و شیوع ویروس جهش یافته انگلیسی را از عوامل به وجود آمدن موج جدید پر قدرت کرونا دانست.

تمدید شرایط اضطراری کرونایی در جمهوری چک

دولت چک هم به مدت 30 روز دیگر یک شرایط اضطراری کرونایی را اعلام نموده است. این شرایط از روز یکشنبه در این کشور اعمال خواهد شد.

درخواست شورای امنیت برای توقف همه درگیری های نظامی برای واکسیناسیون

شورای امنیت سازمان ملل هم خواهان یک توقف جامع و پایدار انسان محبت آمیز همه درگیری های مسلحانه در جهان شده تا واکسیناسیون علیه ویروس کرونا برای مردم این مناطق فراهم گردد.

کشور مالت در لیست مناطق پر خطر کرونایی آلمان

دولت آلمان هم به دلیل افزایش چشمگیر شمار مبتلایان به کرونا در کشور مالت این کشور محبوب برای شهروندان آلمانی را از روز یکشنبه به عنوان مناطق پر خطر کرونایی اعلام نموده و از این پس مسافران از این کشورها باید یک تست کرونای منفی را ارائه دهند و قرنطینه 10 روزه اجباری هم برای آن ها اعمال خواهد شد.

بالاترین رکورد مبتلایان روزانه در فنلاند

کشور فنلاند هم با ابتلای 720 مورد جدید به کرونا در عرض 24 ساعت رکورد جدیدی را در مبتلایان روزانه ثبت نموده است. دولت با توجه به افزایش آمار مبتلایان اقدامات سختگیرانه تری را برای دوران 8 تا 28 ماه مارس مد نظر قرار داده است.

مقامات این کشور از شیوع ویروس های جهش یافته و بخصوص ویروس انگلیسی در این کشور اطلاع داده اند.

افزایش چشمگیر شمار مبتلایان جدید به کرونا در بلژیک

شمار مبتلایان جدید به کرونا در کشور بلژیک هم افزایش چشمگیری داشته که مقامات آن را به مسئله شیوع ویروس های جهش یافته مرتبط می دانند. بر اساس آمارهای نهادهای بهداشتی این کشور به صورت میانگین در هر روز 2294 نفر در این کشور به کرونا مبتلا می شوند.

نگرانی متخصصان اطفال آلمانی از شرایط مالی آینده

بر اساس جدیدترین نظرسنجی بسیاری از پزشکان متخصص اطفال در آلمان هم با توجه به بحران کرونا به شدت برای آینده خود هراسانند. بیش از یک سوم آن ها موجودیت مالی خود را در معرض تهدید ارزیابی می نمایند.

کاهش چشمگیر بازده مالی دانمارک

بازده مالی دانمارک هم در سال کرونایی 2020 حدود 3.3 درصد کاهش پیدا نموده است. این خبر را اداره آمار دانمارک در روز آدینه اعلام نموده است.

ابراز نگرانی مقامات اتریش درباره شرایط وخیم کرونایی

وزیر بهداشت اتریش شرایط کرونایی در کشورش را بسیار نگران نماینده ارزیابی نموده و با اشاره به افزایش روزافزون آمار مبتلایان جدید در آن را مربوط به شیوع ویروس های جهش یافته در اتریش دانست.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

وی تاکید نمود که در سراسر اتریش به صورت میانگین حدود 50 درصد مبتلایان به کرونا به ویروس های جهش یافته انگلیسی و آفریقای جنوبی مبتلا می شوند.

وی در عین حال گفت که با افزایش درصد افراد واکسینه شده و تغییرات فصلی امید به بهبود شرایط کرونایی وجود دارد.

آنشوبر از احساس خستگی شهروندان از این بحران دراز مدت سخن گفت که به طرق مختلف بر آن ها تاثیر گذاشته و می تواند عواقب روانی و اجتماعی داشته باشد. وی از شروع به کارسومین ستاد مشاوره در وزارت بهداشت برای مقابله با این شرایط اطلاع داد.

اتریش می خواهد در صورت تایید آژانس دارویی اروپا واکسن روسی اسپوتنیک 5 را سفارش و خود در کشورش فراوری کند.

با توجه به کمبود واکسن در اتحادیه اروپا و تنگناهای ایجاد شده برای تحویل واکسن به این اتحادیه حالا اتریش هم به صورت فزاینده ای به واکسن روسی اسپوتنیک علاقمند شده و سباستین کورتس، صدر اعظم اتریش روز آدینه در تماسی تلفنی با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه درباره تحویل احتمالی این واکسن به کشورش صحبت کرد.

یک سخنگوی صدر اعظم اتریش این خبر را در مصاحبهیی با دی پرسه تایید کرد. البته وین می خواهد منتظر بماند تا آژانس دارویی اروپا این واکسن روسی را تایید کند. هنوز از طرف روسیه هیچ درخواستی به مقامات و نهادهای اتحادیه اروپا برای تایید این واکسن ارائه نشده است.

به نوشته رسانه های اتریشی پوتین همچنین درباره فراوری احتمالی واکسن روسی در اتریش با کورتس مصاحبه کرد. بر اساس اطلاعات روزنامه اتریشی دی پرسه مصاحبههای اولیه با شرکت ها در این باره قبلا صورت گرفته است.

در حال حاضر دو شرکت در اتریش در فراوری واکسن کرونا فعالیت دارند که شرکت های والنوا و پلی مون هستند.

صدر اعظم اتریش اوایل فوریه هم اعلام نموده بود که بحث ها درباره واکسن باید بدون تابوهای ژئوپلیتیکی انجام گردد. وی با این اظهارات از تایید واکسن روسی در اتحادیه اروپا و استفاده از آن در واکسیناسیون سراسری حمایت کرد.

در نشستی که روز گذشته با حضور معاون صدر اعظم اتریش و وزیر ورزش و وزیر بهداشت برگزار گردید هم هیچ نتیجه مشخصی برای کاهش محدودیت ها در این زمینه حاصل نشد.

صدر اعظم اتریش: باید برای بیماری های واگیردار خطرناکتر آماده شویم

صدر اعظم اتریش هم در سخنانی خواهان سرعت بیشتر در تهیه و فراوری واکسن کرونا شده است. وی در این باره گفته است: هدف باید انطباق واکسن ها و روش های درمانی موجود در اسرع وقت و فراوری واکسن های جدید سریع و انجام آن به صورت مستقل باشد.

اتریش برای این منظور در اوایل ماه مارس همراه با همتای دانمارکی خود به سرزمین های اشغالی سفر خواهد نمود.

صدر اعظم اتریش همچنین تاکید نمود: ما در تابستان با واکسن به شرایط نرمال بازخواهیم گشت، اما این پاندمی همچنان مدت طولانی با جهش های مختلف ما را به خود مشغول خواهد نمود و برای این جهش ها احتمالا به واکسن ها و درمان های جدیدی احتیاج باشد.

وی همچنین از حمایت کشورش برای به وجود آمدن گواهی واکسیناسیون برای شهروندان اروپایی که واکسن کرونا را دریافت نموده اند به منظور افزایش آزادی ها برای این گروه ها اطلاع داد.

کورتس همچنین گفت: این مسئله مهم است که درس های درستی از این پاندمی بگیریم و خود را بهتر برای آینده آماده کنیم.

صدر اعظم اتریش همچنین در بخش دیگری از سخنانش گفت : ما باید برای بیماریهای همه گیر جدید و احتمالا خطرناک تر هم آماده باشیم.

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در اتریش 454860 نفر به کرونا مبتلا شده و 8515 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

تشدید قواعد قرنطینه ای در بعضی مناطق فرانسه

از آخر هفته جاری هم در مناطقی که شدیدا تحت تاثیر کرونا قرار گرفته اند در فرانسه قرنطینه برای مهار این بحران اعمال خواهد شد.

درخواست آلمان برای عزاداری مشترک اروپایی برای قربانیان کرونا

هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان هم خواهان عزاداری مشترک اروپایی و گرامی داشتن یاد افرادی شد که بر اثر ابتلا به کرونا در این اتحادیه جان خود را از دست داده اند.

وی در این باره گفت: این یک نشانه آشکار خواهد بود مبنی بر اینکه ما نه تنها با همه گیری کرونا مبارزه می کنیم بلکه در غم و اندوه برای قربانیان هم با هم متحد هستیم.

وزیر امور خارجه آلمان همچنین گفت: از یاری های مالی گرفته تا پذیرش متقابل بیماران اورژانسی همه چالشی سراسری برای اروپا است.

شورای امنیت سازمان ملل هم در در قطعنامه ای که به اتفاق آراء تصویب شد خواهان توزیع عادلانه واکسن کرونا در سراسر اروپا شد.

تمدید قرنطینه در پایتخت یونان

در پایتخت یونان هم قرنطینه برای حدود 4 میلیون نفر برای حداقل یک هفته دیگر تمدید می گردد. بر اساس تصمیمات اتخاذ شده قرنطینه قرار بود از روز یکشنبه در این شهر سرانجام یابد.

تمدید شرایط اضطراری کرونایی در اسلواکی

در اسلواکی هم مجلس تمدید شرایط اضطراری کرونایی را تصویب می نماید. بیشتر قریب به اتفاق نمایندگان مجلس اسلواکی با این طرح دولت موافقت کردند.

در اسلواکی تا به حال حدود 7 هزار نفر در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند. در این کشور که حدود 5 و نیم میلیون نفر سکنه دارد تا به حال حدود 303420 مورد ابتلا به کرونا کشف شده است.

جدیدترین آمارهای کرونایی در کشورها

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در انگلیس 4163085 نفر به کرونا مبتلا شده و 122415 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

در فرانسه هم تا به حال 3712020 نفر به کرونا مبتلا شده و 86147 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

در اسپانیا هم تا به حال 3188553 نفر به کرونا مبتلا شده و 69142 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در ایتالیا 2888923 نفر به کرونا مبتلا شده و 97227 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باختند.

در آلمان هم تا به حال 2436506 نفر به کرونا مبتلا شده و 70421 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 اسفند 1399 بروزرسانی: 27 اسفند 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1678

به "کرونا در اروپا، از تداوم افزایش آمار مبتلایان تا ادامه فرایند تشدید و تمدید محدودیت ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از تداوم افزایش آمار مبتلایان تا ادامه فرایند تشدید و تمدید محدودیت ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید