نابودی سرمایه مردم، افزایش قاچاق و احتمال اپیدمی بیماری های اسبی

به گزارش یادداشت سریع، به گزارش خبرنگاران، تعداد زیادی از تولیدکنندگان، باشگاهداران، مربیان، قهرمانان ملی و فعالان صنعت اسب کشور در اعتراض به دستورالعملی که اسب مولد را تبدیل به کالایی لاکچری نموده و واردات آن را ممنوع نموده است، طوماری را برای وزیر جهاد و کشاورزی نوشته اند.

نابودی سرمایه مردم، افزایش قاچاق و احتمال اپیدمی بیماری های اسبی

آنها در اعتراض به تصمیمی که باعث ایجاد رانتی عظیم برای چند وارد نماینده که اسب های شان را قبل از این ممنوعیت وارد کردند و حالا با رانت ایجاد شده مبالغ نجومی از دیگران طلب می نمایند، اقدام به نگارش طومار دست جمعی کردند و اعتقاد دارند تداوم اجرای ممنوعیت واردات اسب مولد سرمایه گذاری اقلاً 50 هزار میلیارد تومانی بخش خصوصی را با تهدید جدی روبرو می نماید و منجر به بیکاری هزاران نفر از افراد شاغل در تجارت های ورزشی مرتبط با سوارکاری می گردد.

همچنین لطمه ای عظیم به ورزش سوارکاری ایران وارد می نماید.

همچنین اجرای این مصوبه سبب واردات قاچاق اسب بدون طی مراحل قرنطینه را در پی داشته که به غیر از مسائل مربوط به خروج غیرقانونی ارز از کشور به شدت خطر اپیدمی بیماری های مشترک انسان و دام را افزایش داده است.

یک سال و نیم قبل یکی از معاونت های وزارت جهاد و کشاورزی ردیف اولویت واردات اسب مولد را از ردیف 21 به ردیف 27 تغییر داد. تغییراتی که البته برای آن مصوبه یا قانون بالادستی وجود ندارد و تنها یک دستورالعمل و نظر شخصی در سطح یکی از معاونت های این وزارت خانه است.

در صنعت اسب، نقش اسب مولد در فراوری و تکثیر و گردش این چرخه، حیاتی است. گونه های خط خونی داخلی هنوز فاصله ای زیاد تا اسب های دارای خط خونی خارجی دارند.

متن طومار طومار که صدها نفر از چهره های سرشناس سرشناس سوارکاری ایران، آن را امضا نموده اند را می توانید در این لینک به همراه امضاها مشاهده کنید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 اسفند 1399 بروزرسانی: 29 اسفند 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1683

به "نابودی سرمایه مردم، افزایش قاچاق و احتمال اپیدمی بیماری های اسبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نابودی سرمایه مردم، افزایش قاچاق و احتمال اپیدمی بیماری های اسبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید