قطار ادغام بانک ها در ایستگاه آخر ، کاهش شعب و پرسنل بانکی در سال 1400

به گزارش یادداشت سریع، به گزارش خبرنگاران، زمزمه های ادغام بانک های وابسته به نیروهای مسلح در بانک سپه در انتهای سال 1397 جدی شد و پس از تصمیم قطعی آن در شورای عالی هماهنگی مالی، این موضوع توسط شورای پول و اعتبار نیز مورد تصویب نهاده شد.

قطار ادغام بانک ها در ایستگاه آخر ، کاهش شعب و پرسنل بانکی در سال 1400

یازده اسفند ماه همان سال بانک مرکزی طی یک اطلاعیه رسمی، خاطرنشان کرد که در این فرآیند بانک های انصار، قوامین، حکمت ایرانیان، مهر اقتصاد و موسسه اعتباری کوثر در بانک سپه ادغام می شوند.

حالا به نظر می رسد که این سیاست پس از حدود دو سال گام های نهایی خود را سپری می نماید. تا پیش از ماه جاری بانک های انصار، قوامین و موسسه کوثر بانک های به جامانده بودند تا این که پنجم آذر ماه موسسه اعتباری کوثر هم رسماً در بانک سپه ادغام شد.

اخیرا نیز رئیس کل بانک مرکزی در حاشیه نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره ادغام بانک های نظامی گفته: فرایند ادغام بانک ها و موسسه های اقتصادی نظامی بر اساس برنامه ریزی در حال اجرا است و تا خاتمه آذرماه ادغام شان قطعی می گردد.

طرح تشویقی برای تعدیل !

با این حساب در صورت خاتمه یافتن فرایند ادغام تا خاتمه آذر تعداد شعب بانک سپه به حدود چهار هزار شعبه و تعداد کارمندان آن به حدود 47 هزار کارمند می رسد و این بانک به عظیم ترین بانک کشور تبدیل می گردد. البته قرار است تا 1400 هم از تعداد شعب و هم پرسنل آن کاسته گردد.

این درحالی است که در فرایند ادغام بانک های نظامی در بانک سپه بارها تاکید شد که هیچ گونه تعدیل نیرویی انجام نمی گردد.

محمد کاظم چقازردی مدیرعامل بانک سپه در مرداد ماه سال جاری گفته بود: یکی از موارد مهمی که از همان ابتدای ادغام مورد توجه و تاکید بوده بهره مندی از نیروی انسانی بانک های ادغامی و تامین امنیت شغلی و جلوگیری از تضییع حقوق آنان است.

جالب اینجاست که در تیرماه همان سال، سایت خبری فارس من خاطرنشان کرد بعضی از کارکنان این بانک ها، از جمله 400 نفر از نگهبانان بانک مهر اقتصاد سابق در هنگام تمدید قرارداد خود با پیشنهاداتی نظیر تسویه و عقد قرارداد روزمزدی با نصف درآمد قبلی روبرو شدند. در نتیجه بعضی از آنها از ادامه همکاری منصرف شدند.

همچنین خبرگزاری فارس اخیرا خبر داده که تعدادی از نیروهای شرکت psp مربوط به بانک ادغام شده قوامین از سوی مدیریت جدید این شرکت تعدیل شده اند.

ظاهرا علاوه بر تعدیل باوجود گذشت 6 ماه از اخراج نیروهای باسابقه این شرکت، هنوز با افراد تعدیل شده تسویه ای انجام نشده و حق سنوات به آنها پرداخت نشده است.

حالا باید منتظر ماند و دید که با خاتمه یافتن این پروژه و متعاقبا کاهش شعب آن در سال 1400 چه آینده ای در انتظار سایر پرسنل این اولین و عظیم ترین بانک ایران خواهد بود.

علی مهدلو،رئیس شعب موسسه اقتصادی و اعتباری کوثر در استان البرز، در مورد کاهش شعب بانک های ادغام شده به برنا گفته: قطعا کاهش شعب اتفاق خواهد افتاد؛ چون بعضی از این بانک ها در فاصله های بسیار کمی از هم قرار دارند و منطقی هم نیست که همه شعبه ها ادامه فعالیت داشته باشند.

او افزوده: خوشبختانه نظر مدیران این بوده که تعدیل نیروی انسانی به صورت تحمیلی انجام نگردد و برای این موضوع، طرح های تشویقی در نظر گرفته شده است. پرسنلی که بخواهند در آن طرح های تشویقی شرکت نمایند، به صورت داوطلب یا منتقل می شوند و یا با رضایت خود از سازمان منفک می شوند.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 13 دی 1399 بروزرسانی: 13 دی 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1354

به "قطار ادغام بانک ها در ایستگاه آخر ، کاهش شعب و پرسنل بانکی در سال 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قطار ادغام بانک ها در ایستگاه آخر ، کاهش شعب و پرسنل بانکی در سال 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید