فعال شدن پروژه های اولویت دار راهداری

به گزارش یادداشت سریع، مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای لرستان بر تسریع در پروژه های اولویت دار راهداری و راه روستایی در شهرستان ها تأکید کرد.

فعال شدن پروژه های اولویت دار راهداری

به گزارش خبرنگاران لرستان؛ عباس شرفی اظهار کرد: پروژه های پل های در حال انجام، بهسازی محور الیگودرز - خان آباد، آسفالت محور فرسش، روشنایی تونل آبسرده بروجرد و کمربندی جنوبی خرم آباد، تقاطع های غیرهمسطح پادگان مهندسی و کشتارگاه بروجرد، ساماندهی ورودی خرم آباد، آسفالت راه های روستایی شهرستان های الیگودرز، نورآباد، دورود، بروجرد، کوهدشت و پلدختر و آسفالت محدوده چم حیدر در محور خرم آباد - پلدختر باید هرچه سریع تر فعال شوند و رؤسای ادارات مربوطه موظف به ارائه گزارش هفتگی درخصوص فعالیت این پروژه ها هستند.

وی با اشاره به فرا رسیدن ایام انتخابات ریاست جمهوری، توضیح داد: به هیچ عنوان نباید خدمات راهداری تحت تاثیر فضای انتخابات قرار گیرد و هرگونه استفاده از ماشین آلات و نیروی انسانی در تبلیغات انتخاباتی پذیرفته نیست.

شرفی خواهان حضور پررنگ راهداران در محورها و صیانت از حریم راه ها شد و گفت: خاتمه هر فصل عملکرد ادارات مورد ارزیابی قرار می گیرد و ادارات قوی و ضعیف معرفی می شوند، انتظار می رود روسای ادارات در جهت جلب رضایت مردم کوشش کنند.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان نیز گفت: در سال گذشته 128 دستگاه پل بازسازی، بازسازی و احداث شده است و در زمینه ایمن سازی محورهای مواصلاتی و آشکارسازی و اصلاح نقاط پرتصادف عملکرد قابل تقدیری در استان داریم.

عارف امرایی با بیان اینکه علیرغم محدودیت های اعتباری30 دستگاه ماشین آلات اورهال شده است، اضافه نمود: در سال 99، ادارات شهرستان های خرم آباد، بروجرد و الشتر بهترین عملکرد را داشته اند.

امرایی با اشاره به ارزیابی عملکرد ادارات شهرستانی در حوزه راهداری در سال گذشته گفت: شهرستان خرم آباد در اجرای عملیات راهداری، الشتر در صیانت از حریم راه ها و بروجرد در اخذ خسارات ناشی از تصادفات بهترین عملکرد را دارا بوده اند و شهرستان های خرم آباد و پلدختر در بارگذاری عملیات روزانه راهداری در سامانه Rms عملکرد قابل توجهی داشته اند.

وی با بیان اینکه با توجه به افزایش هزینه ها، اعتبارات نگهداری ماشین آلات جوابگوی نیازها نیست، توضیح داد: رؤسای ادارات شهرستان ها نسبت به نگهداری از ماشین آلات اهتمام بیشتری داشته باشند و با توجه به استانی شدن اعتبارات راه روستایی برنامه محور عمل کنند.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان، پاکسازی حریم راه، اصلاح قنو، شانه سازی، اصلاح شیب شیروانی، صیانت از حریم راه ها، رصد و فعال سازی گشت های راهداری از دیگر برنامه های مورد تاکید معاون راهداری در سال 1400 بود.

مصطفی ملکی صادقی، معاون فنی و راه های روستایی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان در این جلسه از قرار دریافت استان در رتبه های برتر کشور در طرح ابرار1 اطلاع داد و گفت: در اجرای مرحله اول طرح ابرار، 58 کیلومتر راه روستایی آسفالت شده و 147 کیلومتر نیز شن ریزی شده و آماده آسفالت است.

وی با بیان اینکه پنج مجتمع خدماتی رفاهی استان در امسال به بهره برداری می رسند، گفت: با بهره برداری از این مجتمع ها صندلی استان از این نظر در سازمان ارتقا خواهد یافت.

وی عملیاتی شدن ساخت پاسگاه پلیس راه ازنا - شازند، تعمیر و بهسازی راهدارخانه های زنگلوار و اشترینان، اتمام ساختمان های اداری کوهدشت و رومشکان و برقراری ارتباط ویدیوکنفرانس با ادارات شهرستانی را از برنامه های شاخص سال 1400 معاونت فنی و راههای روستایی عنوان کرد.

میثم قدمی، معاون حمل ونقل اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای لرستان نیز گفت: معاونت حمل و نقل دو هدف کلی ایمنی جاده ای و افزایش درآمدهای سازمان را در دستور کار دارد که تا به امروز با همکاری سایر معاونت ها در این زمینه ها پیروز عمل کرده است.

قدمی گفت: رؤسای شهرستان ها در سال 99 در حوزه حمل و نقل عملکرد قابل قبولی داشتند که شایسته تقدیر است و امیدواریم در سال جدید نیز با جدیت و همکاری در راستای تحقق اهداف سازمان عمل کنیم.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1400 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1778

به "فعال شدن پروژه های اولویت دار راهداری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فعال شدن پروژه های اولویت دار راهداری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید