صید: تستم منفی شد، اما پسرعموی دبیر فدراسیون اسکی را جایگزینم کردند

به گزارش یادداشت سریع، ملی پوش اسکی صحرانوردی گفت: مربی تیم قبل از اعزام به المپیک زمستانی گفته بود که کرونا دارد، اما هیچ چیزی به او نگفتند و سکوت کردند.

صید: تستم منفی شد، اما پسرعموی دبیر فدراسیون اسکی را جایگزینم کردند

سید ستار صید که به علت ابتلا به کرونا، نتوانست در بازی های المپیک زمستانی 2022 پکن حضور داشته باشد، به خبرنگار ورزشی خبرنگاران گفت: روز شنبه 9 بهمن تست کرونا دادم و 10 بهمن گفتند که مثبت شده است. سه شنبه 12 بهمن یک بار دیگر در همان آزمایشگاه تست دادم که فدراسیون اطلاع داد جواب آن هم مثبت شده است. من روزهای چهارشنبه و پنجشنبه به آزمایشگاه دیگری رفتم و دو بار پیاپی تست دادم که جواب هر دوی آنها منفی شد. برای اطمینان بیشتر، آدینه 15 بهمن به همان آزمایشگاه قبلی برگشتم و تست دادم که جواب، دوباره منفی بود. در واقع سه بار پیاپی جواب آزمایش هایم به همراه یکبار آزمایش آنتی بادی منفی شدند و در آن هفته هیچ علائمی از بیماری هم نداشتم.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا می توانست پس از سه بار منفی شدن جواب تست کرونا، راهی پکن گردد؟ گفت: در کتاب مخصوص بازی ها عنوان شده هر کسی که سه دوز واکسن زده باشد و کمتر از 30 روز ار ابتلایش گذشته باشد و قبل از مسابقه اش نیز تست منفی ارائه کند، می تواند به مسابقه بازگردد.

آیا کمیته ملی المپیک را در جریان شرایط خود گذاشتید چرا که با توجه به فاصله یک هفته ای تا زمان مسابقه، می توانستید اعزام شوید. صید در پاسخ به این سؤال گفت: کمیته ملی مقصر نیست. مقصر، کمیته پزشکی، دبیر فدراسیون و بعلاوه موسی ساوه شمشکی رئیس کمیته فنی فدراسیون هستند. این افراد باید جلسه برگزار می کردند که حالا که این اتفاق اتفاق افتاده، ورزشکار را دیرتر اعزام کنیم یا نه.

اسکی باز کشورمان در واکنش به اینکه به نظر می رسد بعضی نمی خواستند او به المپیک زمستانی اعزام گردد، مطرح کرد: چگونه است که ویروس کرونا 2 روز در بدن وجود دارد، اما 4 روز بعدی نیست؟ مربی تیم ملی یک هفته قبل از برگزاری مراسم بدرقه به دبیر فدراسیون گفته بود که کرونا دارد، می خواهد استراحت کند و نمی تواند در مراسم حضور داشته باشد. در این شرایط دبیر فدراسیون کمیته ای تشکیل دهد و ما را به قرنطینه بفرستد، یا کمیته پزشکی این مسئله را پیگیری کند، هر دوی آنها هیچ چیزی نگفتند و سکوت کردند. در همان شرایط نیز دبیر فدراسیون نام پسرعمویش را جایگزین کرد و در فهرست اعزام نوشت. دانیال ساوه شمشکی 3 دقیقه با من اختلاف داشت. اگر فرد دیگری بود، در این شرایط اعزام می شد؟

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 خرداد 1401 بروزرسانی: 3 خرداد 1401 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 2221

به "صید: تستم منفی شد، اما پسرعموی دبیر فدراسیون اسکی را جایگزینم کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صید: تستم منفی شد، اما پسرعموی دبیر فدراسیون اسکی را جایگزینم کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید