شغلی که در تیررس هوش مصنوعی است!

به گزارش یادداشت سریع، دیجیاتو نوشت: کارمندان حوزه فناوری با اشاره به این موضوع که دوران طلایی به انتها رسیده است، نسبت به پیشرفت هوش مصنوعی ابراز نگرانی کرده اند.

شغلی که در تیررس هوش مصنوعی است!

کارمندان حوزه فناوری یک بار دیگر در شبکه های اجتماعی نگرانی خود را نسبت به این موضوع که هوش مصنوعی جایگزین آن ها خواهد شد، ابراز کرده اند.

از زمان ظهور ChatGPT در اواخر سال گذشته، هوش مصنوعی به سرفصل اصلی اخبار تبدیل شده است و اکنون کارمندان در شبکه اجتماعی Blind که هویت کاربران خود را ناشناس نگه می دارد، درباره اینکه آیا هوش مصنوعی مشاغل آن ها را منسوخ می کند یا خیر، صحبت کرده اند. طبق گزارش اینسایدر، تا به امروز چندین پست در این رابطه منتشر شده اند که در یکی از آن ها نظر کاربران در مورد احتمال جایگزینی هوش مصنوعی سؤال شده و در پست دیگری با اشاره به اینکه دوران طلایی به پایان رسیده است، به این موضوع نگران کننده اشاره شده.

هوش مصنوعی برای مهندسان نرم افزار نگران کننده است

کاربری که خود را یکی از مهندسان مایکروسافت معرفی کرده، در این شبکه اجتماعی با عنوان قبول کنید که دوران طلایی پایان یافته است، نوشت: مهندسی نرم افزار یک حرفه درحال مرگ است و از آنجایی که GPT هم اکنون در نوشتن دستورات خود عالی است، در موقعیت بسیار دشواری قرار گرفته ایم. بهتر است تمام پول نقد و سهام خود را برای دوره بعدی کریپتو پس انداز کنید و بازنشسته شوید.

تقریباً 500 کاربر به این پست پاسخ داده اند و یکی از کاربران موافق اشاره کرده است که اساساً تمام شغل های دفتری از بین رفته اند.

در پست دیگری، یک کاربر با ایجاد نظرسنجی جدیدی، از دیگران سؤال کرده که آیا با حضور ChatGPT و سایر ابزارهای هوش مصنوعی، کار مهندسان نرم افزار جوان به پایان رسیده است یا خیر. در این نظرسنجی بیش از 12 هزار نفر شرکت کرده و 41.3 درصد آن ها به گزینه بله رأی داده اند. 37 درصد کاربران ادعا کرده اند که شرایط بدون تغییر باقی خواهد ماند و به گفته 21.7 درصد دیگر، این موضوع باعث افزایش فرصت ها خواهد شد.

این نگرانی درحالی بیان شده است که شرکت های بزرگ حوزه فناوری ازجمله مایکروسافت، گوگل و آمازون سرمایه گذاری های بزرگی روی هوش مصنوعی کرده اند. مایکروسافت اخیراً ابزار طراحی هوش مصنوعی Designer را به صورت پیش نمایش در دسترس کاربران خود قرار داده است.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 11 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 11 اردیبهشت 1402 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 2415

به "شغلی که در تیررس هوش مصنوعی است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شغلی که در تیررس هوش مصنوعی است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید