شاخص های بهره وری در دانشگاه ایلام ارتقا یافته است

به گزارش یادداشت سریع، مدیر برنامه، بودجه، تحول اداری و بهره برداری دانشگاه ایلام گفت: شاخص های بهره وری در دانشگاه ایلام در شش سال اخیر ارتقا یافته است.

شاخص های بهره وری در دانشگاه ایلام ارتقا یافته است

محمد سلاورزی زاده، مدیر برنامه، بودجه، تحول اداری و بهره برداری دانشگاه ایلام در تبادل نظر با خبرنگار دانشگاه خبرنگاران، گفت: بر اساس آمار و اطلاعات متقن و ارزیابی سازمان برنامه بودجه استان و اداره کل برنامه و بودجه وزارت عتف، شاخص های بهره وری در دانشگاه ایلام در شش سال اخیر ارتقاء یافته است.

سلاورزی زاده اضافه نمود: برنامه دانشگاه مبتنی بر کاهش نیروی کارمندی، افزایش نیروی هیأت علمی متخصص و افزایش جذب دانشجو بوده که در این راستا و در حالی که نیروی کارمندی دانشگاه در سال 99 مجموعا 439 نفر بوده، این تعداد در سال 98 به 408 نفر کاهش یافته در حالی که فضای آموزشی دانشگاه دو برابر شده است.

مدیر برنامه، بودجه، تحول اداری و بهره برداری دانشگاه ایلام ادامه داد: در بخش هیأت علمی که راهبرد دانشگاه در این زمینه مبتنی بر جذب مرتب اعضای هیأت علمی با رتبه استادیاری، کاهش اعضای هیأت علمی با رتبه مربی و افزایش اعضای هیأت علمی با مرتبه استاد تمامی و دانشیاری بوده و شاخصی مهم در توسعه آموزش عالی است، آمار مربوطه از لحاظ کمی و کیفی افزایش یافته و در حالی در سال 93 مجموعا 185 نفر در دانشگاه مشغول فعالیت بوده اند، این آمار در سال 98 به 214 نفر افزایش یافته است. نسبت تغییرات شامل: تعداد یک نفر استاد تمام، 24 دانشیار، 119 استادیار و 41 مربی در سال 93 به تعداد 8 تن استاد تمام، 58 دانشیار، 130 استادیار و 18 مربی بوده است.

وی گفت: این آمار مطلوب موجب بهبود شاخص های استاندارد شامل نسبت هیأت علمی به کارکنان، نسبت دانشجویان به هیأت علمی و نسبت دانشجویان به کارکنان شده و زمینه توسعه فعالیت های آموزشی، پژوهش و فناوری و فرهنگی و اجتماعی دانشگاه و ارتقاء صندلی آن در سطح ملی و جهانی را فراهم نموده است.

توسعه دولت الکترونیک، زمینه رشد بهره وری در دانشگاه ایلام را فراهم نموده

مدیر برنامه، بودجه، تحول اداری و بهره برداری دانشگاه ایلام اضافه نمود: تمام فعالیت ها و اقدامات صورت گرفته در دانشگاه ایلام بر اساس برنامه انجام می گیرد و علاوه بر برنامه راهبردی پنج ساله دانشگاه (1400-1396) که اهداف، وظایف و برنامه های دانشگاه تا سال 1400 معین شده است، برنامه عملیاتی سالیانه نیز با هدف حرکت در جهت برنامه راهبردی پنج ساله و داشتن افق دید یکساله برای توسعه و آبادانی دانشگاه و قابلیت ارزیابی و قضاوت آسان در یک فرآیند منسجم هر ساله تدوین و اجرا می گردد.

وی اعلام کرد: همچنین با هدف نظارت بر حسن اجرای این برنامه و دستیابی به اهداف آن در همه حوزه ها، سامانه پایش برنامه عملیاتی به صورت آنلاین طراحی شده که هر شش ماه یک بار و به صورت الکترونیکی، نحوه اجرای این برنامه و اهداف طراحی شده مورد سنجش و ارزیابی قرار می گیرد.

سلاورزی زاده گفت: یکی از بهترین اقداماتی که در شش سال اخیر در دانشگاه ایلام در حال اجرا است، اجرای بودجه ریزی عملکرد است که در واقع به ارزیابی میزان هزینه خدمات ارائه شده می پردازد. غایت بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد محاسبه قیمت تمام شده خدمات آموزشی و پژوهشی است که در انتها معین می گردد دانشکده ها چه میزان دانشجو را با چه میزان هزینه ای تربیت نموده اند و لذا دانشکده ای که با هزینه ای کمتر، دانشجوی بیشتری پرورش داده باشد، از بهره وری بالاتری برخوردار است.

وی اظهار کرد: توسعه دولت الکترونیک یکی دیگر از اقداماتی بوده که زمینه توسعه بهره وری در دانشگاه ایلام را فراهم نموده است. برای تحقق این فرآیند اقداماتی شامل افزایش اعتبار موردنیاز برای توسعه فن آوری اطلاعات، ایجاد سامانه های الکترونیک و ارائه خدمات الکترونیکی صورت گرفته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 بهمن 1399 بروزرسانی: 19 بهمن 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1462

به "شاخص های بهره وری در دانشگاه ایلام ارتقا یافته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاخص های بهره وری در دانشگاه ایلام ارتقا یافته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید