ارزشیابی 170 انجمن علمی در گروه پزشکی

به گزارش یادداشت سریع، نتایج ارزشیابی سال 98 انجمن های علمی گروه پزشکی در قالب 7 شاخص آموزشی، پژوهشی، ارتباط با اعضا، فعالیت ها و همکاری های برون سازمانی، تشکیلاتی، امور اقتصادی و امور مدیریتی با حضور اعضای کمیته ارزشیابی آنالیز شد.

ارزشیابی 170 انجمن علمی در گروه پزشکی

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، سیدجلیل حسینی، دبیر کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی با اشاره به فعالیت 170 انجمن علمی در گروه پزشکی گفت: این انجمن ها شامل 106 انجمن بالینی، 63 انجمن علوم پایه، 15 انجمن دندانپزشکی و 7 انجمن داروسازی و 44 انجمن بین رشته ای در سال 98 بوده است که در رشته های مختلف و با پروانه سه ساله فعالیت می نمایند و خوشبختانه در 3 سال اخیر دستاورد های خوبی در کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی انجام و اقداماتی در جهت گردش به کارگیری نخبگان در هیئت مدیره و ارائه امتیاز به انجمن ها حاصل شد که به عنوان مثال می توان به امتیازات و بودجه هایی که به وسیله مرکز نصر و در راستای نظرخواهی در تربیت نیروی انسانی و آینده نگاری رشته های مختلف به انجمن ها اعطا شده است، اشاره نمود.

دکتر حسینی گفت: ریاست کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی بر عهده معاونت آموزشی وزارت بهداشت است و طراحی ارزشیابی در سال 95 در دستور کار نهاده شد.

گفت: از سال 96 تغییراتی در شاخص های ارزشیابی، ایجاد و با توجه به شیوع کرونا ارزشیابی به صورت مجازی انجام شد و انجمن ها اطلاعات خود را به همراه مستندات مورد احتیاج در سامانه بارگذاری کردند.

دبیر کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی، اضافه کرد: ارزشیابی در 7 شاخص آموزشی، پژوهشی، ارتباط با اعضا، فعالیت ها و همکاری های برون سازمانی، تشکیلاتی، امور اقتصادی و امور مدیریتی صورت گرفته است.

حسینی گفت: در گذشته بیشتر انجمن ها فقط به آموزش فارغ التحصیلان که عضو مستقیم انجمن ها هستند، می پرداختند؛ اما پس از ارزشیابی انجمن های علمی گروه پزشکی، آموزش و مهارت آموزی به سایر گروه ها اعم از دستیاران، متخصصین و مردم عادی در دستور کار انجمن ها نهاده شد و علیرغم اینکه آموزش بیماری ها و پیشگیری از بیماری ها از وظایف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است؛ انجمن ها آن را به صورت تخصصی به عهده گرفتند.

به نقل از روابط عمومی معاونت آموزشی وزارت بهداشت، دبیر کمیسیون انجمن های علمی گروه پزشکی اعلام کرد: ارزشیابی سال 98 انجمن های علمی گروه پزشکی به وسیله کمیسیون، تصویب و در کمیسیون اعتباربخشی معاونت آموزشی مصوب شد و بر اساس مصوبه کمیسیون اعتباربخشی، کمیته ارزشیابی جهت آنالیز جزئیات مستندات از اعضای هیئت مدیره انجمن ها انتخاب شدند و طی 45 روز، مستندات مذکور آنالیز و 143 انجمن که سال 98 در ارزشیابی حضور داشتند، بر اساس شاخص های هفتگانه و زیرشاخه های 20 گانه در دهک های اول، دوم و سوم و ... طبقه بندی شدند؛ بنابراین بعد از این انجمن ها کوشش می نمایند خود را با شاخص ها تطبیق بدهند که دستاورد آن پیشرفت انجمن ها خواهد بود؛ همچنین انجمن های فعال به مسؤولین شناسانده خواهند شد.

حسینی تأکید کرد: شاخص های ارزشیابی انجمن های علمی 3 سال آینده که از سال 1401 شروع می گردد، طبق احتیاجسنجی از انجمن ها، معاونت آموزشی، معاونت تحقیقات و فناوری و معاونت درمان وزارت بهداشت و بر اساس افق های بین المللی طراحی خواهد شد.

وی گفت: اعلام نقاط قوت و ضعف هر انجمن به وسیله ارزشیابی، ضمن ارائه راه چاره و خط مشی به نوعی جهت دهی و سیاست گذاری واگذاری های امور آموزشی، تحقیقاتی وزارت به انجمن ها برای آینده است و خوشبختانه ارتباط خوبی بین انجمن ها برقرار شده است و یاری می نماید انجمن ها ضمن حرکت به سوی اهداف مشخص شده، آموزش فراگیران و عموم افراد جامعه را نیز در کانون توجه و فعالیت خود قرار دهند و ارتباطات گسترده تری با سازمان ها و نهاد های کشور داشته باشند.

در سرانجام این جلسه از اعضای کمیته ارزشیابی انجمن های علمی سال 1398 تقدیر شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 خرداد 1401 بروزرسانی: 4 خرداد 1401 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 2222

به "ارزشیابی 170 انجمن علمی در گروه پزشکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارزشیابی 170 انجمن علمی در گروه پزشکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید