زالی: درمان بیماران کرونایی بسیار سخت و پیچده است

به گزارش یادداشت سریع، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، درمان بیماران کرونایی را بسیار سخت و پیچده و نیازمند همکاری همه بخش های بیمارستانی دانست.

زالی: درمان بیماران کرونایی بسیار سخت و پیچده است

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، علیرضا زالی، در مراسم افتتاح بخش ICU ویژه کرونا و پاویون دستیاران تخصصی در بیمارستان شهید لبافی نژاد، گفت: خدمات آموزشی و تحقیقاتی تناقضی با هم نداشته و خدمت به مردم به خوبی انجام می شود. اولین پژوهشکده چشم در بیمارستان لبافی نژاد راه اندازی شد و به زودی پژوهشکده اورولوژی در این بیمارستان فعال می شود.

وی، بیمارستان لبافی نژاد را دارای توانایی فوق العاده بالایی برشمرد که می تواند به عنوان یک مدل جامع برای ایجاد یک بیمارستان هوشمند استفاده شود و اضافه کرد: با توجه به گام های آغازینی که در این مرکز برداشته شده است با یک طراحی و معماری مناسب بیمارستان لبافی نژاد می تواند یک کاندیدای بسیار با کیفیت در زمینه تبدیل به بیمارستان هوشمند باشد.

زالی، بیمارستان هوشمند را یکی از نیاز های امروز در دنیا و کشورمان ذکر کرد که این بیمارستان ها مشتری مدار و محور مدار هستند و اضافه کرد: سیستم های نرم افزاری در بیمارستان های هوشمند کاربرد زیادی دارد و در بیمارستان های هوشمند جراحی های مختلف از راه دور مدیریت خواهد شد.

وی با بیان اینکه از نظر مدیریتی یک بیمارستان هوشمند یک مرکز بیمار محور است، بیمارستان لبافی نژاد را مشتری مدار، محور مدار، فرایند مدار ذکر کرد که در حد اعلا به خدمات رسانی به بیمار می پردازد.

زالی، توانمندی بالای اساتید و محققان و متخصصان این مرکز در سطح ملی و فراملی را ستودنی و مایه افتخار برشمرد و پیشتازی و پیشقراولی بیمارستان لبافی نژاد در شکل گیری چشم پزشکی و اورولوژی نوین در کشور را یادآور شد.

وی، بیمارستان لبافی نژاد را پیس میکر آموزش های مختلفی برشمرد که در حوزه چشم پزشکی و اورولوژی در کشور انجام می شود و اضافه کرد: مایه افتخار است که فرزند این دانشگاه با همت بلند اساتید در پیکره آموزشی و پژوهشی به چنین جایگاه ملی و فراملی رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، روحیه جهادی موجود در کالبد بیمارستان لبافی نژاد که منجر به بهره برداری از پروژه های مذکور در زمانی بسیار کوتاه بدون در نظر دریافت محدودیت ها شد را ستود و خاطرنشان کرد: بدون شکل گیری یک جریان عاطفی مثبت ایجابی بسیاری از رخداد های مدیریتی ابتر می ماند. امروز فضای این بیمارستان آکنده از مودت عاطفی بین بخشی و پرسنلی است که از تلاش تمامی همکارانی که در یک فرایند هماهنگ سازمانی این افتخارات را ایجاد کردند تقدیر می کنم.

زالی، این بیمارستان را پیشتاز و پیشقراول در حوزه های علمی و مایه افتخار دانشگاه برشمرد و مشارکت عالمانه آن در راستای تحقق مسئولیت پذیری اجتماعی در حوزه کووید 19 را یادآور شد.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، درمان بیماران کرونایی را بسیار سخت و پیچیده و نیازمند تقویت همه بخش های بیمارستانی دانست و با اشاره به ارزنده بودن اقدام مبتکرانه و طراحی مهندسی خاص بخش ICU کرونا، خاطرنشان کرد: می تواند این مدل ارزنده به عنوان یک الگو در عرصه دنیای نیز مطرح شود.

به گفته زالی، در این مدل با هوشمندی یک گرادیان و اختلاف فشاری ایجاد شده است که ضمن اینکه امکان چرخش ویروس را در فضای ICU و اطراف بیمار کرونایی منتفی می کند باعث می شود بیماران تخت های مجاور از آلودگی مصون بمانند. همچنین به صورت مرتب فضای اطراف بیمار را با استفاده از مکانیسم های مختلف نظیر اشعه ماورای بنفش استریلیزاسیون می کند که کار بسیار ارزنده ای است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 19 بهمن 1399 بروزرسانی: 19 بهمن 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1481

به "زالی: درمان بیماران کرونایی بسیار سخت و پیچده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زالی: درمان بیماران کرونایی بسیار سخت و پیچده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید