درمان بیماران کرونایی بسیار پیچیده است

به گزارش یادداشت سریع، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران درمان بیماران کرونایی را بسیار سخت و پیچیده و نیازمند همکاری همه بخش های بیمارستانی دانست.

درمان بیماران کرونایی بسیار پیچیده است

به گزارش خبرنگاران از مهر، علیرضا زالی در مراسم افتتاح بخش ICU ویژه کرونا و پاویون دستیاران تخصصی در بیمارستان شهید لبافی نژاد، گفت: خدمات آموزشی و تحقیقاتی تناقضی با هم نداشته و خدمت به مردم به خوبی انجام می گردد. اولین پژوهشکده چشم در بیمارستان لبافی نژاد راه اندازی شد و به زودی پژوهشکده اورولوژی در این بیمارستان فعال می گردد.

وی، بیمارستان لبافی نژاد را دارای توانایی فوق العاده بالایی برشمرد که می تواند به عنوان یک مدل جامع برای ایجاد یک بیمارستان هوشمند استفاده گردد و اضافه کرد: با توجه به گام های آغازینی که در این مرکز برداشته شده است با یک طراحی و معماری مناسب بیمارستان لبافی نژاد می تواند یک کاندیدای بسیار با کیفیت در زمینه تبدیل به بیمارستان هوشمند باشد.

زالی، بیمارستان هوشمند را یکی از نیازهای امروز در جهان و کشورمان ذکر کرد که این بیمارستان ها مشتری مدار و محور مدار هستند و اضافه کرد: سیستم های نرم افزاری در بیمارستان های هوشمند کاربرد زیادی دارد و در بیمارستان های هوشمند جراحی های مختلف از راه دور مدیریت خواهد شد.

وی با بیان اینکه از نظر مدیریتی یک بیمارستان هوشمند یک مرکز بیمار محور است، بیمارستان لبافی نژاد را مشتری مدار، محور مدار، فرایند مدار ذکر کرد که در حد اعلا به خدمات رسانی به بیمار می پردازد.

زالی، توانمندی بالای اساتید و محققان و متخصصان این مرکز در سطح ملی و فراملی را ستودنی و مایه افتخار برشمرد و پیشتازی و پیشقراولی بیمارستان لبافی نژاد در شکل گیری چشم پزشکی و اورولوژی نوین در کشور را یادآور شد.

وی، بیمارستان لبافی نژاد را پیس میکر آموزش های مختلفی برشمرد که در حوزه چشم پزشکی و اورولوژی در کشور انجام می گردد و اضافه کرد: مایه افتخار است که فرزند این دانشگاه با همت بلند اساتید در پیکره آموزشی و پژوهشی به چنین صندلی ملی و فراملی رسیده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، روحیه جهادی موجود در کالبد بیمارستان لبافی نژاد که منجر به بهره برداری از پروژه های مذکور در زمانی بسیار کوتاه بدون در نظر دریافت محدودیت ها شد را ستود و اعلام نمود: بدون شکل گیری یک جریان عاطفی مثبت ایجابی بسیاری از رخدادهای مدیریتی ابتر می ماند. امروز فضای این بیمارستان آکنده از مودت عاطفی بین بخشی و پرسنلی است که از کوشش تمامی همکارانی که در یک فرایند هماهنگ سازمانی این افتخارات را ایجاد کردند تقدیر می کنم.

زالی، این بیمارستان را پیشتاز و پیشقراول در حوزه های علمی و مایه افتخار دانشگاه برشمرد و مشارکت عالمانه آن در راستای تحقق مسئولیت پذیری اجتماعی در حوزه کووید 19 را یادآور شد.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران درمان بیماران کرونایی را بسیار سخت و پیچیده و نیازمند تقویت همه بخش های بیمارستانی دانست و با اشاره به ارزنده بودن اقدام مبتکرانه و طراحی مهندسی خاص بخش ICU کرونا، اعلام نمود: می تواند این مدل ارزنده به عنوان یک الگو در عرصه جهانی نیز مطرح گردد.

به گفته زالی، در این مدل با هوشمندی یک گرادیان و اختلاف فشاری ایجاد شده است که ضمن اینکه امکان چرخش ویروس را در فضای ICU و اطراف بیمار کرونایی منتفی می نماید باعث می گردد بیماران تخت های مجاور از آلودگی مصون بمانند. همچنین به صورت مرتب فضای اطراف بیمار را با استفاده از مکانیسم های مختلف نظیر اشعه ماورای بنفش استریلیزاسیون می نماید که کار بسیار ارزنده ای است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 19 بهمن 1399 بروزرسانی: 19 بهمن 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1467

به "درمان بیماران کرونایی بسیار پیچیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درمان بیماران کرونایی بسیار پیچیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید