رزمایش ناو هواپیمابر بومی چین در نزدیکی تنگه تایوان

به گزارش یادداشت سریع، به دنبال افزایش تنش ها و تحرکات دریایی آمریکا در دریای چین جنوبی، ارتش چین از رزمایش ناو هواپیمابر بومی این کشور در این منطقه اطلاع داد.

رزمایش ناو هواپیمابر بومی چین در نزدیکی تنگه تایوان

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ارتش خلق چین از برگزاری رزمایش ناوگروه هواپیمابر این کشور در آب های دریای چین جنوبی اطلاع داد.

براساس گزارش روزنامه آساهی، ناو هواپیمابر بومی شاندونگ چین به همراه ناو گروه همراه آن در پاسخ به تحرکات دریایی آمریکا در نزدیکی جزایر مورد مناقشه این کشور با ویتنام، مالزی، فیلیپین، برونئی و تایوان یک رزمایش نظامی برگزار شده است.

ناوگروه های نیروی دریایی آمریکا از ابتدای امسال میلای چند بار وارد آبهای مورد مناقشه چین شده که با اعتراضات شدید پکن روبرو شده است.

ناو هواپیمابر شاندونگ که توسط متخصصان چینی ساخته و راه اندازی شده است از سال 2019 عملیاتی شده و دومین ناو هواپیمابر بومی این کشور محسوب می گردد.

سخنگوی ارتش چین، برگزاری این رزمایش را یک رزمایش آموزشی عادی و در راستای برنامه های سالیانه ناوگروههای چینی خوانده است.

گوا شیوچنگ گفته، این رزمایش حق قانونی چین است که در راستای منافع و تواناییهای خود برای حفط حاکمیت ملی و امنیت خود است.

وی با اشاره به اینکه چین امیدوار است که دنیا این رزمایش را از دیدگاه عقلانی و منطقی ببیند تاکید نمود که نیروی دریایی ارتش خلق چین به این رزمایشها مطابق با برنامه سالیانه خود ادامه خواهد داد.

چین ماه گذشته اعلام نموده بود که به دنبال تشدید تنشها در تنگه تایوان، نیروی دریایی این کشور زمایشهای مشابه بیشتری را در دستور کار خود قرار داده است.

اخیرا و همزمان با شدت دریافت هشدارهای چین به آمریکا درباره دخالت در امور تایوان، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا یک هیات سه نفره شامل مقام های پیشین سنا و وزارت خارجه را راهی این جزیره کرد.

تا قبل از روی کار آمدن ترامپ مقامات آمریکایی براساس سیاست چین واحد از ملاقات با مقامات تایوانی خودداری می کردند. اما در دولت ترامپ چندین مقام واشنگتن به تایوان سفر نموده و این دستورالعمل را نقض کردند. پکن همیشه هرگونه تماس میان مقامات آمریکایی با مقامات تایوانی را رد می نماید.

علاوه بر این، تحرکات ناوهای آمریکایی از زمان روی کار آمدن بایدن در آبهای اطراف چین افزایش یافته که باعث تشدید تنشها در این منطقه شده است.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 1 خرداد 1400 بروزرسانی: 1 خرداد 1400 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1800

به "رزمایش ناو هواپیمابر بومی چین در نزدیکی تنگه تایوان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رزمایش ناو هواپیمابر بومی چین در نزدیکی تنگه تایوان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید