دستورالعمل نو سازمان جهانی بهداشت درباره قرنطینه کرونایی

به گزارش یادداشت سریع، سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام نموده است که مدت زمان قرنطینه برای افراد آلوده به کروناویروس به شرط تست منفی از 14 روز به هفت روز کاهش پیدا کند.

دستورالعمل نو سازمان جهانی بهداشت درباره قرنطینه کرونایی

به گزارش ایسنا، سازمان جهانی بهداشت (WHO) در دستورالعمل تازه خود برای تست کرونا و قرنطینه بیماران با توجه به سطح بالای گردش کروناویروس به ویژه سویه اُمیکرون اعلام نموده است: مدت زمان قرنطینه برای افرادی که در معرض کروناویروس قرار گرفته اند اکنون می تواند کوتاهتر گردد و افرادی که نتیجه آزمایششان منفی است، می توانند به جای 14 روز پس از گذشت هفت روز قرنطینه را خاتمه دهند.

این سازمان در دستورالعمل موقت تازه خود آورده است: در مواردی که انجام تست کرونا برای کوتاه کردن مدت زمان قرنطینه امکان پذیر نیست، درصورتیکه فرد علامتی از بیماری نداشته باشد، قرنطینه ممکن است پس از روز دهم و بدون لزوم به انجام غربالگری خاتمه یابد.

سازمان جهانی بهداشت در شرایط کنونی تست های خانگی را برای کوتاه کردن مدت قرنطینه توصیه نمی نماید

در این گزارش آمده است که خطر انتقال پس گذراندن دوره 10 روز قرنطینه حدود یک درصد و حد بالایی آن حدود 10 درصد تخمین زده می گردد.

بعلاوه افراد اخیرا واکسینه شده که با بیمار در تماس بوده اند در اولویت پایین تری (به لحاظ ماندن در قرنطینه) در نظر گرفته می شوند.

اما در صورت گذشت 90 روز از زمان واکسیناسیون و کاهش مصونیت اولیه در برابر بیماری و وجود محدودیت هایی در تزریق دُز یادآور ضروری است شرایط تماس این افراد با بیمار آلوده همانند تماس افراد واکسینه نشده در نظر گرفته گردد.

بعلاوه گفته شده برای بیماران کووید-19، کشور ها ممکن است با افزودن تست PCR که به وسیله پرسنل واجد شرایط انجام می گردد، دوره قرنطینه را به هفت روز کاهش دهند.

با این حال سازمان جهانی بهداشت در شرایط کنونی تست های خانگی را برای کوتاه کردن مدت قرنطینه توصیه نمی نماید.

شرایط برای ظهور سویه های خطرناکتر فراهم است

به گزارش livemint، سازمان جهانی بهداشت به افراد توصیه می نماید درصورتیکه دوره قرنطینه کوتاه گردد، ضروری است در تمام فعالیت های داخل و خارج از خانه که ممکن است با افراد دیگر تعامل داشته باشند، همراه با سایر اقدامات پیشگیری از ماسک پزشکی مناسب استفاده نمایند.

بعلاوه رعایت فاصله گذاری فیزیکی، تهویه مناسب فضا های داخلی و شستشوی مرتب دست ها برای 14 روز ادامه داشته باشد. این افراد بعلاوه باید علائم خود را تحت کنترل داشته باشند و در صورت بروز علائم آزمایش دهند.

منبع: فرارو
انتشار: 9 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1401 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 2205

به "دستورالعمل نو سازمان جهانی بهداشت درباره قرنطینه کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستورالعمل نو سازمان جهانی بهداشت درباره قرنطینه کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید