خطرها و فواید نوشیدن آب مقطر

به گزارش یادداشت سریع، آب مقطر با آب جوشانده، صاف شده و تصفیه شده فرق دارد.

خطرها و فواید نوشیدن آب مقطر

نوشیدن آب بین تمام انسان ها مشترک است اما منشا آن و نوع آبی که می نوشیم ممکن است تفاو ت های زیادی با هم داشته باشد. اگر چه فرمول شیمیایی آب همه جا یکسان است اما املاحی که به آن اضافه شده، بسته به راهی که طی نموده تا به ما برسد با هم فرق دارد. افرادی هم در این میان کوشش می نمایند تا هر چیز اضافه ای را از آن زدوده و آب مقطر بنوشند.

بر اساس مطالعات، 9 نوع مختلف آب ازنظر خلوص، هزینه و سلامت وجود دارد و بعلاوه هدف و منشأ آب های مختلف نیز فرق دارد.

فهرستی که هلث لاین تهیه نموده است شامل آب های پرمصرفی مانند آب شیر و آب گازدار می گردد. بعلاوه موارد تخصصی تری را که ممکن است همواره به طور کامل برای شما توصیه نگردد در برمی گیرد؛ مانند آب مقطر.

آب مقطر چیست؟

آب مقطر آبی است که جوشانده شده تا به بخار تبدیل گردد و سپس با خنک شدن، دوباره به حالت مایع درآمده و جمع آوری شده است. این فرآیند جوشاندن و جمع آوری، تمام مواد معدنی، باکتری ها، آفت کش ها و سایر آلاینده ها را از آب حذف می نماید و به داشتن آبی کاملا خالص و بدون هیچ عنصر خارجی منجر می گردد.

درحالی که نوشیدن آب مقطر خطری ندارد، اما فاقد مواد معدنی مفید برای سلامتی است که آب اغلب در خود دارد. اگر یک رژیم غذایی متعادل داشته باشید، نبود این مواد معدنی به شما آسیبی نمی رساند، اما مفید هم نیست. از آنجایی که آب مقطر حاوی هیچ باکتری مضری هم نیست، توصیه می گردد اگر آب شهر شما به مواد شیمیایی یا آفت کش های مضر آلوده شده است، به جای آب شیر از آب مقطر بهره ببرید.

آب مقطر چه تفاوتی با آب جوشانده یا تصفیه شده دارد؟

آب مقطر با آب جوشانده، صاف شده و تصفیه شده فرق دارد، زیرا تنها نوعی از آب است که به بخار تبدیل شده و سپس به حالت مایع درآمده است تا کاملا تصفیه گردد. با جوشاندن آب به مدت یک دقیقه کامل همه باکتری ها و ویروس های بیماری زای آب از بین می رود. آب فیلتر شده، آب لوله کشی است که برای حذف مواد خطرناک از پالایه هایی (فیلتر) عبور می نماید. ناخالصی های آب تصفیه شده که نوعی آب مقطر است، با یک واحد تولید آب حذف می گردد.

انواع دیگر آب

از انواع دیگر آب می توان به آب معدنی اشاره نمود که از چشمه های معدنی به دست می آید و برای سلامتی مفید است، اما می تواند پرهزینه باشد و در صورت داشتن یک رژیم غذایی سالم، اغلب مصرف آن غیرضروری است.

آب چشمه ممکن است مواد معدنی سالم زیادی داشته باشد، اما هزینه های مصرف آن می تواند به مرور زمان افزایش یابد و اگر آب آزمایش نشده باشد ممکن است سلامت مصرف نمایندگان را تهدید کند.

آب می تواند گازدار باشد، نوشیدن آن برای افرادی که بی طعم بودن آب را دوست ندارند کارآمد است اما جدا از گران بودن، فایده خاصی نیز برای سلامتی ندارد.

منبع: فوت و فن / independentpersian.com
انتشار: 22 مرداد 1401 بروزرسانی: 22 مرداد 1401 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 2297

به "خطرها و فواید نوشیدن آب مقطر" امتیاز دهید

2 کاربر به "خطرها و فواید نوشیدن آب مقطر" امتیاز داده اند | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطرها و فواید نوشیدن آب مقطر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید