فراوری خودروی با کیفیت و قیمت مناسب با ورود خودروسازان جدید

به گزارش یادداشت سریع، خبرنگاران : وزیر صنعت، معدن و تجارت از آمادگی وزارت صمت برای راه اندازی خودروسازی با مشارکت ایدرو و بخش خصوصی توانمند در آذربایجان شرقی اطلاع داد.

فراوری خودروی با کیفیت و قیمت مناسب با ورود خودروسازان جدید

وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه هم اندیشی با مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی از تکمیل پروژه های نیمه تمام صنعتی و معدنی این استان که منابع آنها پیش بینی شده است، اطلاع داد.

به گزارش شاتا، علیرضا رزم حسینی در این نشست با بیان این مطلب، افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت تعیین استان آذربایجان شرقی بر اساس ابلاغ معاون اول رئیس جمهور می باشد و در مدت زمان کوتاه باقی مانده از عمر دولت، تمام کوشش خود را برای توسعه بخش صمت در این استان انجام خواهیم داد.

وی با اشاره به اینکه استان آذربایجان شرقی در حوزه صنعت، معدن و تجارت پیشینه تاریخی دارد، توضیح داد: آذربایجان شرقی حق بزرگی بر ملت و کشور ایران دارد و فداکاری های زیادی را در طول انقلاب شکوهمند اسلامی و دوران دفاع مقدس در دفاع از تمامیت ارضی و سربلندی کشور ایفا نموده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه سخنان خود با اشاره به ظرفیت های استان آذربایجان شرقی در حوزه صنایع خاطرنشان کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت آمادگی برای راه اندازی یک خودروسازی با مشارکت سازمان توسعه ای ایدرو و بخش خصوصی توانمند و دارای منابع اقتصادی کافی در آذربایجان شرقی را دارد.

رزم حسینی با اشاره به بازدیدی که از تراکتورسازی داشته است، توضیح داد: حتی همین تراکتورسازی نیز در قالب طرح توسعه ای می تواند در حوزه خودروسازی ورود کند، از طرفی کنسرسیومی از بخش خصوصی نیز با نظارت مسئولان استانی می توانند این موضوع را جلو ببرند.

وی همچنین ورود خودروسازان جدید با مشارکت بخش خصوصی و شکستن انحصار در فراوری خودرو را زمینه ساز فراوری خودروهای رقابتی، با کیفیت و با قیمت مناسب در کشور دانست.

توانمندی آذربایجان شرقی در فراوری لوازم خانگی

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به افزایش فراوری در لوازم خانگی علیرغم خروج شرکت های خارجی پس از تحریها از کشور، گفت: کارخانجات لوازم خانگی سه شیفته کار می نمایند و بخش لوازم خانگی نیز یکی از محورهای توسعه در آذربایجان شرقی می تواند باشد.

رزم حسینی ادامه داد: فراوری لوازم خانگی می تواند تحت یک برند در این استان به همت مسئولین استانی و نمایندگان مجلس در دستور کار قرار بگیرد، وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز همکاری های لازم را خواهد داشت.

مهمترین نقطه نظرات نمایندگان آذربایجان شرقی در مجلس

در این جلسه اعضای مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی به بیان مهمترین مسائل و مسائل مربوط به حوزه صنعت، معدن و تجارت در حوزه انتخابیه خود پرداختند.

توجه به معادن و ذخایر معدنی، کنترل بازار، فعالسازی معادن راکد، توجه به استاندارد در کالاهای وارداتی، تهیه نقشه راه توسعه و استفاده بهینه از ظرفیت مرزها در امر صادرات از مهم ترین مسائلی بود که نمایندگان مطرح کردند.

نمایندگان مجلس همچنین خواهان تکمیل، راه اندازی یا برطرف مسائل مهم ترین طرح های حوزه صنعت و معدن در حوزه انتخابیه خود شدند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 19 بهمن 1399 بروزرسانی: 19 بهمن 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1510

به "فراوری خودروی با کیفیت و قیمت مناسب با ورود خودروسازان جدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری خودروی با کیفیت و قیمت مناسب با ورود خودروسازان جدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید