افزایش قیمت مرغ و شکر غیرقانونی است

به گزارش یادداشت سریع، تهران (پانا) - رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان گفت که افزایش قیمت مرغ و شکر غیرقانونی بوده و نرخ این کالاها حتما به قیمت قبل باز خواهد گشت.

افزایش قیمت مرغ و شکر غیرقانونی است

به گزارش صدا و سیما، عباس تابش اضافه کرد: در بحث مرغ، آخرین مصوبه ستاد تنظیم بازار برای دو ماه آینده، جوجه ریزی 130 میلیون قطعه برای واحدهای تولیدی است، اما پیش بینی انجمن تولیدکنندگان مرغ گوشتی، کمتر از 130 میلیون است.

وی گفت: مقرر شده با مدیریت وزارت جهاد کشاورزی، واحدهای تولیدی 130 میلیون قطعه جوجه را در برنامه داشته باشند.

رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان درباره علت گرانی مرغ هم اضافه کرد: هیچ مجوزی برای افزایش قیمت مرغ صادر نشده,، اما بارندگی های زیاد در سطح کشور که حمل و نقل را دچار مشکل نموده و مسئله ای که در میدان بعثت تهران در مورد گوشت ماهی رخ داد، می تواند از دلایل افزایش قیمت باشد که امیدواریم به زودی قیمت ها به قیمت قبلی بازگردد.

تابش گفت: در جلسه گذشته مصوب شد، شرکت امور دام برای ذخیره سازی مرغ ورود نکند، تا بازار تأمین باشد.

وی در مورد کنترل این بازار گفت: اگر تا دو روز آینده قیمت ها به روال قبل برنگردد، بدون شک ورود خواهیم کرد و علاوه بر این که در بازار جمع آوری نخواهیم داشت از ذخایر هم استفاده خواهیم کرد تا قیمت را پایین بیاوریم.

رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان در مورد بالا رفتن قیمت شکر هم گفت: در بازار شکر اتفاق خاصی نیفتاده و شکر به اندازه کافی وجود دارد.

تابش اضافه کرد: قیمت شکر برای مصرف خانوار، کیلویی هشت هزار و 700 تومان است و شرکت بازرگانی دولتی هم به این قیمت اهتمام دارد.

وی گفت: افزایش 30 درصدی قیمت شکر به دلیل افزایش مصرف خانگی نیست، بلکه ممکن است ناشی از جایگزینی ارز نیمایی با ارز یارانه ای باشد.

تابش اضافه کرد: شکر موردنیاز برای صنف و صنعت تأمین شده که قیمت آن در روزهای آینده به قیمت قبل باز خواهد گشت.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 3 اسفند 1399 بروزرسانی: 3 اسفند 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1628

به "افزایش قیمت مرغ و شکر غیرقانونی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش قیمت مرغ و شکر غیرقانونی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید