راهنمای سفر به شهر وین؛ منطقه ای تاریخی در قلب اروپا

به گزارش یادداشت سریع، اگر بخواهیم یکی از وسیع ترین و عالی ترین شهرها در قاره اروپا را معرفی کنیم، به وین می رسیم. فرمانروایان هابزبورگ امپراطوری اتریشی مجارستانی برای سالهای بسیار زیادی در این شهر حضور داشتند. وین در واقع شهری است دارای آثار هنری یا تاریخی بجا مانده از قدیم که به دست اساتیدی برجسته و نامدار خلق گشته و به یادگار مانده اند. با پا گذاشتن به این شهر می توانید معماری زیبایی را مشاهده نمایید که چشم هر بیننده را خیره می نماید. با ما در راهنمای سفر به شهر وین همراه شوید تا شما را با شماری از برترین جاذبه های دیدنی وین آشنا کنیم.

راهنمای سفر به شهر وین؛ منطقه ای تاریخی در قلب اروپا

اطلاعات ضروری برای اقامت در وین

شما زمانی که از فرودگاه تهران به سمت وین حرکت می کنید، با اختلاف ساعتی نزدیک به 2:30- به فرودگاه بین المللی vienna international airport می رسید. زبانی که مردم این منطقه بیشترا با آن صحبت می کنند و ارتباط برقرار می کنند، زبان آلمانی هست. زمانی که به این شهر سفر می کنید، باید پول خود را مبادله کرده و به پول کشور مقصد بازگردانید. برای این کار باید ابتدا بدانید که استفاده از چه واحد پولی در آن منطقه رایج است. در وین مردم معاملات خود را به یورو انجام می دهند.

شرایط آب و هوای وین

اگر از آب و هوای وین بخواهید بدانید، باید بگوییم که در بسیاری از روزها شما می توانید آب و هوای مطلوبی را مشاهده کنید. ولی اگر بخواهید بهترین تایم برای سفر را بدانید، باید به فصل تابستان اشاره کنیم. در این هنگام در طول روز شما هوای گرم را حس می کنید ولی میتوان گفت که این گرمای هوا به نحوی نیست که باعث آزار شما باشد و اقامت را به کام شما زهر کند. اگر در فصل بهار یا پاییز به این شهر سفری داشته باشید، مشاهده می کنید که به نسبت آب و هوای متعادل تری حکمفرماست و هر از چند گاهی ممکن است نم باران را هم حس کنید ولی شدت زیادی ندارد.

فصل زمستان ولی کمی متفاوت تر در این شهر ظاهر می شود و حتی کمی سردتر از حد معمول می شود ولی به ندرت پیش می آید که برف به شدت ببارد یا حجم عظیمی از آن را روی زمین مشاهده نمایید. پس، میتوان نتیجه گیری کرد که اگر با برنامه ریزی و داشتن وسایل و تجهیزات درست حتی در فصل زمستان به سمت وین بیایید، می توانید بهترین ساعات را داشته باشید. پس، مسئله مهم فقط یک برنامه ریزی درست است.

بهترین زمان برای رزرو هتل در وین

اگر در پی رزرو کردن هتلهایی با قیمت های پایین تر هستید، می توانید در روزهای اواسط ژانویه تا ماه مارس اقدام کنید. در این روزها می توانید قیمتها را کمی مناسب تر داشته باشید و به موازات آن می بینید که مردم به سمت وین روانه شده اند. یکی از دلایلی که مردم از هر قشری علاقمند به ملاقات از وین هستند و هیچگاه این شهر از جهانگرد خالی نیست، شاید همین است. اگر بخواهیم برای این موضوع بازه ای دقیق معلوم کنیم، می توانیم بگوییم در روزهای آخر ماه آوریل به سمت ماه اکتبر برای اقامت و سفر به وین باید مبالغ بالاتری را پرداخت کنید.

به این زمان high season می گویند و به نوعی تایم آن تقریبا در زمان تعطیلات مهم و اساسی میلادی است و شاید علت گرانتر بودن امکانات نیز همین باشد، چون در این هنگام بیشتریت مردم از نظر زمانی می توانند به راحتی سفرهای خود را مدیریت کنند. اگر شما مایل هستید از هاستل ها در این شهر بهره ببرید، باید بدانید که بیشترا در همه روزهای سال و در تمامی فصلهای توریستی از رنج قسمتی یکسانی برخوردار بوده و احتیاجی نیست که در پی ماه پر توریست یا کم توریست باشید.

هزینه های سفر به وین

هزینه هاستل

بعضی افراد در سفر به شهرها و کشورهای مختلف علاقمند هستند که از هاستل ها بهره مند شوند و در آنها اسکان داشته باشند. شاید به این علت که از نظر پرداخت هزینه موارد مناسب تری را می توانند پیدا کنند. برای این افراد این مژده را داریم که می توانند در این شهر از هاستل هایی با قسمت به نسبت مناسب برای اقامت بهره مند گردند. اگر شما به شهر وین سفر کرده اید و برای اجاره یک هاستل اقدام کرده اید، در صورتی که علاقمند هستید در اتاق های مشترک باشید، باید مبلغ 13 الی 35 یورو برای هر شب اسکان خود بپردازید ولی اگر علاقمند باشید می توانید از اتاقهای خصوصی بهره ببرید اما به نسبت احتیاج است که هزینه بیشتری را پرداخت کنید شاید چیزی نزدیک به 18 الی 38 یورو.

یکی از مواردی که ضروری است از آن در زمان اقامت در وین آگاه باشید، این است که در اتاقهایی که به عنوان خصوصی از آن یاد کردیم، می توانید به صورت تک نفره یا دو تخت به صورت جدا و یا تخت هایی دو نفره بهره ببرید. همواره به یاد داشته باشید که مبالغی را که ما در اینجا برای شما ذکر کرده ایم، به صورت قطعی و صد در صدی نیست بلکه یک رنج کلی از قیمتهاست و شما می توانید اندکی بیشتر تامل کنید، جست و جو داشته باشید و دقت کنید تا مکانهایی را بیابید که قیمتهایی به نسبت کمتر هم داشته باشند تا بتوانید با خیالی آسوده از سفرتان لذت ببرید.

هزینه اقامت در هتل

رنج قیمتی این محلهای اقامتی بالاست. البته این نکته برای هتلهایی صادق بوده که دارای موقعیت مکانی بالا و یا میانه هستند ولی شما می توانید مکانهایی اقامتی با قیمتهای متناسب تر را در قسمتهایی که به اصطلاح پایین شهر وین است، پیدا کنید. در زیر می توانید لیستی از هتلها را ملاحظه کنید که آنها را براساس درجه کیفیت برای شما دسته بندی کرده ایم.

  • اگر بخواهید در هتلی با یک ستاره در شهر وین اقامت داشته باشید، باید مبلغی بین 26 الی 55 یورو را پرداخت کنید.
  • اگر بخواهید در هتلی با دو ستاره در شهر وین اقامت داشته باشید، باید مبلغی بین 34 الی 96 یورو را پرداخت کنید.
  • اگر بخواهید در هتلی با سه ستاره در شهر وین اقامت داشته باشید، باید مبلغی بین 42 الی 159 یورو را پرداخت کنید.
  • اگر بخواهید در هتلی با چهار ستاره در شهر وین اقامت داشته باشید، باید مبلغی بین 68 الی 323 یورو را پرداخت کنید.
  • اگر بخواهید در هتلی با پنج ستاره در شهر وین اقامت داشته باشید، باید مبلغی بین216 الی 423 یورو را پرداخت کنید.

اگر به رنج قیمتهایی که برای شما گذاشته ایم اندکی دقت کنید، ملاحظه می فرمایید که وقتی هتل به پنج ستاره می رسد، ناگهان با یک پرش قیمتی نسبتا زیادی روبرو میشویم که ممکن است هر کسی از پس پرداخت آن برنیاید. یکی از پیشنهادهای ما برای کسانی که می خواهند امکانات و خدمات خوبی را دریافت کنند و در عین حال مبلغ معقولی را پرداخت کنند، انتخاب هتلهایی با 4 ستاره است. این هتلها از نظر اسکان می توانند انتخاب در خور توجهی باشند، چرا که گاهی ممکن است تفاوت آنها با هتلهایی با پنج ستاره تنها در مواردی بسیار ناچیز باشد که هر شخصی قادر به تشخیص آن نیست.

قیمت مواد غذایی

یکی از مسائلی که باید به آن واقف باشیم، باز هم بالا بودن هزینه ها در شهر وین در مقایسه با باقی شهرها در اروپا است که باعث می شود شما نتوانید چیز زیادی با عنوان مبلغ کم یا پرداخت مقرون به صرفه را ببینید. ولی باز هم با کمی گشتن در حوزه غذا می توانید گزینه ای را بیابید که هم لذیذ بوده و هم قیمت متناسبی را داشته باشد. غذاهایی مانند سوسیس یا ماکارونی را می توانید با قیمتهای خوبی در مغازه هایی که بیشتر حالت دکه دارند، میل کنید. این غذاها علاوه بر اینکه لذیذ هستند، قیمت خوبی دارند و خیلی هم زود آماده می شوند و شما احتیاجی ندارید که زمان زیادی را منتظر باشید تا غذا را برای شما سرو کنند.

حال می خواهیم شما را از قیمتهای کلی که احتیاج است برای هر یک از وعده های غذایی خود بپردازید، آگاه کنیم. اگر شما بخواهید از وعده صبحانه ای که هتل به شما ارائه می دهد صرف نظر کنید و بخواهید خودتان در پی مکانی برای صرف صبحانه باشید، ما به شما خوردن ساندویچ سوسیس را پیشنهاد می کنیم که مورد مناسبی برای شما خواهد بود. در این صورت احتیاج است مبلغی حدودا بین 4 الی 7 یورو را پرداخت کنید. شما می توانید تعداد زیادی از رستوران و فست فودها را بیابید که با وجود اینکه خیلی باشکوه هم نیستند اما غذاهای خوبی را ارائه می کنند.

از جمله این غذاها میتوان به غذاهای محلی مخصوص اشاره نمود که می توانید به عنوان وعده ناهار میل کنید اما پیش از آن باید اطلاع داشته باشید که مبلغی در حدود 5 الی 9 یورو را باید برای این غذاها بپردازید. ما برای شام پیشنهاد می کنیم که در پیی غذاهای مقرون به صرفه نباشید که احتمال زیاد آن را پیدا نخواهید کرد ولی می توانید مطمئن باشید که ظرفهای غذایی که به دستتان می رسند، به خوبی شما را سیر می کنند و بسیار بزرگ خواهند بود. مبلغی که ما برای این وعده پیش بینی می کنیم، چیزی در حدود 8 الی 15 یورو است.

هزینه حمل و نقل

حمل و نقل عمومی در وین یکی از بهترین سیستم های موجود در کل کشورهای اروپایی است. شاید از دیدگاه خیلی از افراد این موضوع ثابت نشده باشد ولی در واقع این حقیقتی بیش نیست، حتی اگر آنها ادعا داشته باشند که بهترین نیست می توانیم بگوییم که یکی از بهترین ها محسوب می شود. در این کشور می توانید ترکیبی از سیستم اتوبوسرانی و تراموا را مشاهده کنید که با سیستم مترو آن با هم تجمیع شده اند و یک سیستم بسیار مفید، عالی و امن را تشکیل داده اند. توسعه این سیستم هنوز هم به خاتمه نرسیده و میتوان گستره آن را تا نواحی خارجی و قسمتهای بیرونی شهر مشاهده نمود.

نکته اصلی یکی بودن تمامی این سیستم و هماهنگی آنهاست یعنی اگر شما برای یکی بلیطی را تهیه نمایید، می توانید اطمینان داشته باشید که خواهید توانست از همه آنها بهره ببرید و بلیط شما دارای اعتبار و ارزش است. ممکن است هنوز نقاطی وجود داشته باشند که از طریق مترو قابل دسترسی نیستند ولی نگران نباشید. شما می توانید با استفاده از تراموا و اتوبوس به آنها بروید. فقط در ساعاتی خاتمهی روز به یک مسئله توجه زیادی داشته باشید و آن هم ساعات حرکت این وسایل و چگونگی توقف آنها در منطقه ها بیرون شهر است، چون در این هنگام اتوبوس ها ممکن هست اندکی از نظم همیشگی خود تخطی کنند و نظم کاملی را نداشته باشند.

پس، پیش از استفاده، آنها را به خوبی چک کنید. اگر می خواهید سفری راحت و آسوده به قسمتهای مرکزی شهر یا اطراف آن داشته باشید، می توانید مترو را برای این کار برگزینید و مطمئن باشید که با سرعتی باور نکردنی به مقصد خود می رسید. به شبکه مترو وین U-Bahn گفته می شود که از 5 مسیر تشکیل شد. این مسیرها با نام u1 الی u6 بوده که با رنگهای متفاوت از یکدیگر تفکیک شده اند و می توانید به سادگی آنها را از یکدیگر بازشناسایی کنید. ولی به یاد داشته باشید که خط u5 امروزه کار نمی کند و هیچ رفت و آمدی در آن صورت نمی گیرد. اگر بخواهید از چرایی آن آگاه باشید، می توانیم به ساخته نشدن آن اشاره کنیم یعنی این خط در اصل طراحی شده و برنامه ریزی های مورد احتیاج آن صورت گرفت ولی هیچ زمانی به بهره برداری نرسید.

اگر شما قصد دارید که در روزهای غیر تعطیل هفته با وسیله های عمومی مانند اتوبوس حرکت کنید، باید بدانید که از ساعت 00:30 می توانید از اتوبوس های شبانه بهره ببرید که برای جابجایی شهروندان به مقصدهای مهم برنامه ریزی شده اند. ولی به یاد داشته باشید که از انتظار در این مسیرها خسته نشوید، چرا که ممکن است اندکی توقف های شما طولانی تر شوند و این امر علتی ندارد جز اینکه اتوبوس ها در این ساعات از روز به گستردگی و تعداد ساعات دیگر رفت و آمد نمی کنند. به این مسئله توجه فرمایید که در صورت احتیاج ممکن است بخواهید چند اتوبوس را سوار و پیاده شوید. این مورد بسیار اهمیت دارد که برای حمل و نقل در این شرایط باید مقصد درست و راه مناسب را ابتدا معین نمایید و سپس به ساعات حرکتی این اتوبوس ها آگاهی کامل پیدا کنید.

ولی اگر شما قصد جابجایی در ساعاتی خاص و در تعطیلات را دارید، می توانید از ایستگاه های مترو هم بهره مند شوید که در روزهای انتهایی هفته یا در تعطیلات خاص هم به کار خود ادامه می دهند و میتوان در بیشتر زمانهای روز و شب از آنها بهره برد ولی نکته مثبت فاصله کوتاه بین توقف های آنهاست که تنها به 15 دقیقه می رسد. پس در این هنگام یکی از مناسب ترین و به صرفه ترین روشها همین مترو هست. ما در زیر کوشش می کنیم که به صورت کلی هزینه ای را که احتیاج است شما برای حمل و نقل پرداخت کنید را براساس ضوابط بازگو کنیم. اگر شما علاقه داشته باشید که از فرودگاه به سمت قسمتهای مرکزی شهر بروید و برای این کار تاکسی را برگزیده باشید، باید مبلغی معادل 25 الی 30 یورو را برای این کار بپردازید. اگر شما علاقه داشته باشید که از فرودگاه به سمت قسمتهای مرکزی شهر بروید و برای این کار قطار را برگزیده باشید، باید مبلغی معادل 4 یورو را برای این کار بپردازید.

اگر شما علاقه داشته باشید که از فرودگاه به سمت قسمتهای مرکزی شهر بروید و برای این کار قطار اکسپرس را برگزیده باشید، باید مبلغی معادل 11 یورو را برای این کار بپردازید. برای مسافتی معادل 3 کیلومتر که شما با تاکسی طی می کنید، می بایست هزینه ای برابر 6 الی 10 یورو را بپردازید. زمانی که شما می خواهید بلیط های تک سفره را خریداری نمایید، چیزی در حدود 2.20 یورو را پرداخت می کنید ولی این مسئله را به یاد داشته باشید که چنانچه شما پیشاپیش بلیط های خود را تهیه کرده باشید، می توانید از تخفیف بهره مند شوید و هزینه شما به 2 یورو کاهش خواهد یافت. هر توریست یا مسافری که می خواهد برای خود کارتهای سفری با بازه زمانی 24 ساعت را خریداری کند، باید از هزینه 6.70 یورویی آن آگاه باشد.

هر توریست یا مسافری که می خواهد برای خود کارت های سفری با بازه زمانی 48 ساعت را خریداری کند، باید از هزینه 11.70 یورویی آن آگاه باشد. هر توریست یا مسافری که می خواهد برای خود کارتهای سفری با بازه زمانی 72 ساعت را خریداری کند هم باید از هزینه 14.50 یورویی آن آگاه باشد.

جاذبه های توریستی وین

بلوار ایالتی ringstrasse

چیزی بالغ بر 20 مورد از بهترین جاذبه های تماشای وین در بلوار ringstrasse واقع شده و می توانید برای تماشا آنها به این خیابان رفته و نهایت لذت را از این بازدید ببرید. پیش از جنگهایی که ناپلئون پایه گذار آنها بود و در آنها شرکت داشت، به دور شهر وین یک دیوار کشیده شده بود که بعد از این سلسله جنگها این دیوارها تخریب شد و در جایی قبلی آنها اقدام به ساخت این بلوار زیبا نمودند. ممکن است شما هنوز برنامه دقیقی برای گردشهای خود در شهر وین نچیده باشید و اگر حالا از ما یاری می خواهید، می توانیم پیشنهاد کنیم که سرآغاز برنامه شما همین بلوار باشد و ملاقات بلوار ringstrasse را به هیچ وجه از دست ندهید.

براساس راهنمای سفر به شهر وین باید بدانید که یکی از امکانات عالی که با فکر و تدبیر مسئولین در این مورد از بهترین جاذبه های تماشای وین برای بازدید کنندگان گذاشته شده، تراموای مخصوص با نام ringtram هست که می تواند شما را به ملاقات تمامی نقاط این بلوار ببرد. زمانی که این بازدید از شما خواهد گرفت، شاید به 30 دقیقه بینجامد ولی در همین زمان هم زیبایی های بسیاری را مشاهده کرده اید و هم بر اطلاعاتتان از این منطقه به اندازه زیادی افزوده شده است.

قصر شونبرون (schoenbrun palace)

قصر شونبرون در روزگاران قدیم محلی برای اسکان پادشاهان اتریش بود. اگر بخواهیم از شرایط داخلی این کاخ بگوییم، می توانیم به یک سالن بسیار زیبا اشاره کنیم که دارای دکوراسیونی بسیار عالی است که همگی دارای ارزش مادی و معنوی خیلی بالایی هستند. بعلاوه در کنار این سالن در قسمت بیرونی کاخ یک باغ بزرگ را مشاهده می کنید که بسیار شیک و مجلل است و می تواند شما را به یاد امپراطوری های گذشته بیندازد. اگر دوست داشته باشید، این اجازه به شما داده خواهد شد که در ماههای گرم به این باغ بیایید و در قسمت کوشک و مهتابی gloriette چیزی نوش جان کنید. ممکن است علاقه به قهوه داشته باشید و دوست داشته باشید در کنار آن کیکی نیز سفارش دهید و با میل کردن آن از فضای عالی این محل استفاده کامل را ببرید.

از سرگرمیاتی که توریستان و افراد بازدید کننده به آن مشغول می شوند، میتوان به پیاده روی کردن در باغ و ملاقات از زیباهایی خاص آن یا مطالعه کتاب در فضای آرامش بخش و عالی آن اشاره نمود. تمامی این کارها می تواند برای شما لذت بسیار زیادی را به همراه داشته باشد و لحظه های نابی را برای شما خلق کند. در این مورد از بهترین جاذبه های تماشای وین علاوه بر جاذبه های طبیعی باغ و تماشای های خاص کاخ، مسئولین و هماهنگ کننده ها اقدام به انجام کارهای دیگری برای لذت و سرگرم شدن بیننده ها کرده اند که نمیتوان به راحتی از مقابل آنها عبور کرد و هر کسی را که عاشق این سرگرمیات باشد یا اندک علاقه ای به آنها داشته باشد را به سمت آن می کشاند؛ کارهایی مانند کنسرت، سرو شام یا ملاقات از تئاتر از نمونه این کارهاست.

بعلاوه در این مورد از بهترین جاذبه های تماشای وین می توانید یکی از کهن ترین باغ وحش های موجود در جهان را مشاهده کنید. باغ وحش شونبرون مه در همین محل واقع شده و می تواند اوقات جذابی را برای همه و مخصوصا خانواده هایی که با بچه ها خود سفر می کنند، فراهم آورد. براساس راهنمای سفر به شهر وین باید بدانید که همواره پیش از رفتن به مکانهای تماشای کمی در رابطه با ساعتهایی که می توانید از آنها بهره ببرید، پرس و جو داشته باشید تا از ایجاد بی برنامگی در سفر جلوگیری نمایید، چون ممکن است با توجه به اینکه شما در چه فصلی به این مجموعه سر می زنید، زمان بازدید از آن متفاوت باشد.

پارک مردمی (aolksgarten)

در قسمت مرکزی شهر وین میتوان پارک زیبایی را مشاهده نمود که پوشیده از گلهای رز است. این پارک به پارک مردمی معروف بوده و شما می توانید در راههایی که مخصوص قدم زدن در آن طراحی شده، به پیاده روی مشغول شده و از تماشای ها آن نهایت لذت را ببرید. این پارک زیبا وسعت چندانی ندارد ولی میتوان با گشت و گذار در آن به یافتن نیمکتی زیبا پرداخت و پس از نشستن بر روی آن، از منظره ها عالی، سکوت و زیبایی پارک احساس خوبی پیدا کرد و در دل این همه زیبایی را ستایش نمود. براساس راهنمای سفر به شهر وین باید بدانید که پارک مردمی از آن دست پارکهایی بوده که تقریبا در فضای غیر شهری بنا شده و مناسب برای افرادی است که از شلوغی شهر خسته شده اند و می خواهند اندکی آرامش داشته باشند.

قصر بلودر Belvedere Palace and Museum

قصر بلودر در منطقه 3 شهر وین واقع گشته و از نظر ساختار کلی در سبک باروک طراحی شده است. در این کاخ می توانید باغ ها و فواره های بسیار زیبا و خارق العاده ای را مشاهده کنید که در قسمتهای بالایی و پایینی محوطه این کاخ واقع شده است. در ابتدا این مورد از بهترین جاذبه های تماشای وین به منظور استفاده یکی از شاهزاده ها با نام اژن ساوا بنا شد. ولی می توانیم بگوییم که در عصر کنونی تبدیل به مکانی شده که بسیار مناسب برای قدم زدن و کتاب خواندن استفاده هست و افراد زیادی برای بهره بردن از آن به سمت این مجموعه کشیده می شوند.

براساس راهنمای سفر به شهر وین باید بدانید که اما این موارد تنها چیزهایی نیست که توریستان را به سمت این بنا می کشاند بلکه ملاقات از وسیع ترین مجموعه گوستاو کلیمت که یکی از بزرگترین و معروف ترین نقاش های کشور اتریش است و بعلاوه بازدید از گالری ملی این کشور از جمله هدفهای دیگر هر مسافری بوده که به سمت این مکان می آید. وقتی پا به داخل این کاخ می گذاریم، می توانیم مجسمه هایی را مشاهده کنیم که در زیبایی و شکوه مانند ندارند و در کنار آن فضای داخلی این کاخ که با نقاشی هایی خاص و بسیار زیبا آراسته شده، چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند. این موارد را میتوان به عنوان شاخصه این کاخ نام برد که در نظر هر بیننده ای آشکار هست.

بیشتر بخوانیدقصر بلودر وین، زیبایی منحصرد به فرد در سرزمینی اروپایی

بازار ناشمارکت naschmarkt

پیشنیه ساخت بازار ناشمارکت به چیزی در حدود قرن شانزدهم میلادی باز می شود. البته باید دقت داشته باشید که غرفه هایی در آن وجود دارند که از جنس آهن هستند و به رنگ سبز معین شده اند. این غرفه ها چیزی در حدود صد سال پیش ساخته شده و دارای قدمت تاریخی کمتری هستند. در بازار naschmarkt میتوان رستورانها و فروشگاه های بسیاری را یافت که آماده خدمت به مشتریان هستند و این بازار را به معروف ترین بازار بدل کردند. ممکن است شما از آن دست افرادی باشید که دوستدار آشپزی هستند و مهیا کردن غذاهای مورد احتیاج در طول سفر را هم بر عهده گرفته اند، پیشنهاد ما برای خرید لوازم اساسی مورد احتیاج شما همین بازار است.

می توانید هرچه را که می خواهید از آن خریداری کنید و در کنار آن به نظاره افراد بومی و محلی بنشینید که به بازار naschmarkt آمده اند تا خریدهای روزانه خود را انجام دهند. تماشا این صحنه می تواند ساعاتی عالی را برای شما رقم بزند. می توانیم به شما این نوید را بدهیم که برای سوغاتی می توانید به این بازار بیایید و در مغازه ای که مخصوص فروش شکلات است با نام zotter، لوازم خود را خیلی زود پیدا کنید. براساس راهنمای سفر به شهر وین باید بدانید که در کنار آن می توانید به فروشگاه هایی بروید که موادی چون عسل محلی می فروشند یا میتوان در آنها روغن و سرکه های خاص و معطر که به آنها آروماتیک می گویند را پیدا نمود.

جزیره دانوب (donauinsel)

یکی از جزایری که در رودخانه دانوب قرار گرفته و با نام دانوب یا donauinsel خوانده می شود، همین جزیره است. یکی از عواملی که باعث جدا شدن دانوب از کانالی می شود که به تازگی کنده شده و به آن دانوب نو می گویند نیز همین جزیره است. از نظر وسعت جزیره دانوب چیزی در حدود 21 کیلومتر درازا دارد و به علت دارا بودن این طول می تواند برای توریستان محیط مناسبی را برای گردش ایجاد نماید. اگر بخواهیم به بعضی از این سرگرمیات بپردازیم، می توانیم به قسمتهایی اشاره کنیم که برای دویدن یا پیاده روی معین شده و در کنار آنها لاین هایی هم برای دوچرخه سواری یا اسکیت سواری تعبیه شده است. در کنار همه اینها میتوان در این جزیره رستورانها، کافه ها یا محلهایی برای برپا کردن باربکیو و کباب را هم مشاهده کرد که برای رفاه حال مسافران در نظر گرفته شد.

کسانی که از شلوغی و سرو صدای شهر خسته اند و می خواهند زمانی را برای خودشان باشند و در آرامش خیال به استراحت بپردازند، اغلب این جزیره را انتخاب می کنند که مکان بسیار مناسبی برای این کار است. علاقه به پیک نیک دارید؟ می خواهید در سفر خود به جز خرید سرگرمی دیگری داشته باشید؟ ما به شما این جزیره را پیشنهاد می کنیم. به اینجا بیاید و با برپا کردن یک پیک نیک عالی ساعات بسیار خوبی را برای خود فراهم کنید و لذت کافی را ببرید.

براساس راهنمای سفر به شهر وین باید بدانید که در این جزیره مکانی برای دوچرخه سواری در آب و هوای وین در نظر گرفته شده است. باید بگوییم که محلی برای کرایه دوچرخه هم تعبیه شد، چرا که ممکن است شما نتوانید به هر علتی دوچرخه خود را با خود همراه کنید. پس اگر علاقمند به دوچرخه سواری در این جزیره هستید، به این محل ها هم سری بزنید. در این مورد از بهترین جاذبه های تماشای وین میتوان کافه های خوبی را مشاهده نمود که در مکانهای مختلفی واقع شده اند. می توانید به آنها سری بزنید و در صورت تمایل برای خود قهوه سفارش بدهید و با نگاه کردن به منظره ها از نوشیدن آن لذت ببرید.

میدان rathausplatz

در قسمت مقابل تالار شهر وین یعنی rathaus می توانید یک میدان را مشاهده نمایید که با نام rathausplatz نامیده می شود. این میدان زیبا در وسط پارک شهرداری قرار گرفته و در واقع این پارک سراسر چمن را که در سال 1837 ساخته شده، به دو قسمت تقسیم می کند. یکی از دلایلی که توریستان زیادی به تماشا این میدان می آیند، محل قرارگیری آن است که درست در قسمتی بنا شده که جاذبه های بسیاری از وین در آنجا است. از این رو در هنگام سر زدن به آنها هرگز این میدان فراموش نمی شود. کمتر دیده می شود که میدان ها غیر نقش اصلی خود کاربرد دیگری هم داشته باشند ولی این میدان میتوان گفت یک استثنا است، چرا که در آن می توانید کنسرت ها یا جشنواره هایی مانند جشنواره فیلم را مشاهده نمایید.

براساس راهنمای سفر به شهر وین باید بدانید که اگر در ماههایی خاص مانند ژانویه و فوریه به این مورد از بهترین جاذبه های تماشای وین سری بزنید، می توانید به تماشا پارک rathaus بروید که شکل متفاوتی دارد و به نوعی به پیست یخی بدل گشته و افراد بر روی آن اسکیت روی یخ بازی می کنند.

استات پارک (stadtpark)

یکی از اولین پارک های وین که به عنوان یک مکان عمومی و با مساحتی در حدود 30 هکتار بنا شده، پارک شهر یا استات پارک خوانده می شود. مکان قرارگیری این پارک در منطقه ای وسط ناحیه 3 و 1 در وین است. اگر وارد این پارک شوید، می توانید باغچه های زیبای گل را نظاره کنید که در کنار حوضچه ها و فواره های و چمن ها فضای بسیار عالی و دل انگیزی را فراهم آورد ولی اینها تمامی محاسن این پارک نیست بلکه شما می توانید با رفتن به این پارک از مقبره ها و محل هایی تماشا نمایید که بسیار جالب توجه هستند. براساس راهنمای سفر به شهر وین باید بدانید که از جمله این مجسمه ها می توانیم به مجسمه یوهان اشتراوس که یک آهنگساز بود یا پل کارولینن اشاره نمود.

میتوان با ورود به این پارک و لذت بردن از منظره ها طبیعی و زیبایی های ناب آن در کنار نظاره کردن بعضی آثار زیبا در آن ساعاتی خوش را برای خود و همراهان فراهم آورد در صورتی که علاقمند به طبیعت هستید، این پارک را از یاد نبرید. ممکن است شما در این بازدید احساس خستگی یا گرسنگی داشته باشید. براساس راهنمای سفر به شهر وین باید بدانید که در این مواقع می توانید به سمت ساحل رودخانه قدم بزنید و از رستورانهای که در این محل مشاهده می نمایید، بهره ببرید. در صورتی که به همراه خانواده خود به وین سفر کرده اید و به همراه خود کودکی هم دارید، این پارک می تواند برای شما محل دلنشینی باشد، چرا بچه ها که می توانند از زمینی که مخصوص بازی آنهاست، استفاده کنند و به بازی و سرگرمی بپردازند.

کلیسای سنت استفان

براساس راهنمای سفر به شهر وین باید بدانید که یکی از مرتفع ترین کلیساها، کلیسای سنت استفان است. این کلیسا که از کهن ترین ها هم محسوب می شود، در سال 1147 بنا شد. در قسمتهای بسیاری از شهر میتوان کاتدرال این کلیسا را نظاره نمود و از شکوه آن بهره مند شد. اگر به شهر وین سفر می کنید، پیشنهاد ما تماشا این کلیسا خواهد بود. یکی از نکات جالبی که باید بدانید، درباره ورودی و مبلغ پرداختی آن است. وارد شدن به داخل این کلیسا رایگان است یعنی بدون هیچ هزینه ای می توانید از داخل آن بازدید نمایید ولی به یاد داشته باشید که اگر علاقمند هستید که به قسمت بالای این مورد از بهترین جاذبه های تماشای وین بروید و از آن ارتفاع به نظاره زیباهایی شهر بنشینید که چشم ها را خیره می کند، باید مبلغی را بپردازید.

باغ وحش آبی haus des meeres

بی شک، کسی فقط برای تماشای موجودات آبی این شهر را مقصد خود قرار نمی دهد و علاقه ای ندارد که فقط وقت خود را صرف تماشا کوسه ها یا فرشته ماهی ها کند ولی این مکان در کنار باغی می تواند مجموعه عالی برای افراد را مهیا نماید تا هرچه بیشتر ترغیب به سفر به این نقطه جهان شوند. باغ وحش آبی یکی از محلهایی است که برای توریستانی که بچه ها خود را به همراه دارند، محل هیجان انگیزی خواهد بود. می توانید از آن با یک طراحی خاص و تاریخی تماشا نمایید. براساس راهنمای سفر به شهر وین باید بدانید که در قسمت بالایی این مورد از بهترین جاذبه های تماشای وین اقدام به ساختن یک کافه کرده اند و آنجا را تبدیل به محلی کرده که میتوان ساعات بسیار زیادی را نشست و از منظره ها بکر اطراف نهایت استفاده را برد.

خانه اپرای ایالتی

باز هم مکانی دیگر که در کنار بزرگسالان برای بچه ها هم محیط مفرحی را آماده می کند. خانه اپرای ایالتی در قسمت بالا و بر روی سقف مجموعه خود به اجرای اپرای ویژه بچه ها اقدام می کند که این کار در یک محیط نو و در چادر انجام می شود که خودش به تنهایی بسیار دلنشین خواهد بود. در این مورد از بهترین جاذبه های تماشای وین می توانید اپراهایی در سبک کلاسیک اقتباسی که مخصوص بچه ها است را به همراه اپراهایی که به صورت قراردادی برای بچه ها تخصیص می یابند، ملاحظه نمائید. اما این خاتمه ماجرا نیست. در اینجا باله های انجام می شود که بی اغراق میتوان آنها را بی نظیر خواند؛ باله هایی مانند فندق شکن اثر ماندگار چایکوفسکی.

پیشنهاد ما براساس راهنمای سفر به شهر وین برای کسانی که از عاشقان اپرا و باله هستند، آمدن به خانه اوپرای ایالتی و داشتن بهترین ساعتها در این مجموعه هست. افراد زیادی هستند که علاقمند به بازدید از کارهای ارائه شده در این مجموعه هستند. پس، بهتر است اگر واقعا قصد بازدید دارید، از قبل برای خود بلیتها را رزرو نمایید و با مراجعه به سایتهای معتبر وابسته به این خانه اپرا به گرفتن آنها اقدام نمایید. اصلا نگران دمای هوا و بچه ها خود نباشید. حتی اگر شما در ماههای سرد سال به وین سفر کرده باشید و بخواهید به این مجموعه سری بزنید، باز هم وسایل گرمایش مناسبی در اینجا تعبیه شده که محیط گرم و صمیمی را برای شما فراهم می آورد.

در ادامه بخوانیدسفر به وین | چگونه یک هفته را در وین سپری کنیم؟جاذبه های توریستی وین | اوج لذت و هیجان در کنار خانوادهگشت و گذارهای یک روزه از وین | سفر یک روزه به اطراف وینمنبع: همگردی
انتشار: 18 اردیبهشت 1403 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1403 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 2483

به "راهنمای سفر به شهر وین؛ منطقه ای تاریخی در قلب اروپا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای سفر به شهر وین؛ منطقه ای تاریخی در قلب اروپا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید