افزایش تشعشعات رادیواکتیو در شمال اروپا، آژانس اتمی شرح داد

به گزارش یادداشت سریع، آژانس بین المللی انرژی اتمی در بیانیه ای درباره افزایش سطح تشعشعات رادیواکتیو در شمال اروپا توضیحاتی ارائه نموده است.

افزایش تشعشعات رادیواکتیو در شمال اروپا، آژانس اتمی شرح داد

با ما سفر کنید و با تور دور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل یادداشت سریع، آژانس بین المللی انرژی اتمی در بیانیه ای بیان کرد افزایش اندک در میزان تشعشعات رادیواکتیو در شمال اروپا احتمالاً به یک رآکتور هسته ای فعال مرتبط بوده است.

روز آدینه سازمان آژانس سلامت عمومی هلند بیان کرد که طی روزهای گذشته شاهد افزایش اندک ایزوتوپ های رادیواکتیو در بخش هایی از فنلاند، جنوب اسکاندیناوی و ناحیه شمالگان بوده است.

آژانس سلامت عمومی هلند گفته بود که خط سیر این تشعشات از غرب روسیه بوده است. مسکو به سرعت احتمال آسیب دیدن نیروگاه برق هسته ای خودش را تکذیب کرد.

آژانس بین المللی انرژی اتمی در بیانیه ای بیان کرد افزایش سطح این ایزوتوپ ها احتمالاً به دلیل یک رآکتور هسته ای است که در حال فعالیت یا در دست تعمیر است.

با این حال، آژانس بین المللی انرژی اتمی اضافه نموده که منشأ جغرافیایی انتشار این تشعشعات هنوز معین نشده است. آژانس گفته غلظت اندک این ذرات در هوا خطری برای سلامت انسان یا محیط در بر ندارد.

آژانس بین المللی انرژی اتمی همچنین احتمال افزایش این تشعشعات در نتیجه استفاده ناصحیح از مواد رادیواکتیو را هم رده است.

در این بیانیه آمده است: این احتمال هم بعید است که این تشعشعات ارتباطی با کارخانه تولید سوخت هسته ای، مجتمع های سوخت و یا استفاده از موارد رادیواکتیو در صنعت یا پزشکی مرتبط باشد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 15 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1108

به "افزایش تشعشعات رادیواکتیو در شمال اروپا، آژانس اتمی شرح داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش تشعشعات رادیواکتیو در شمال اروپا، آژانس اتمی شرح داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید