از ورود پلیس به ماجرای سگ کشی تا فراوری شیشه ای ارزان در افغانستان

به گزارش یادداشت سریع، ورود پلیس به ماجرای سگ کشی، راهکارهای افزایش هوش عاطفی، ورود پهپادها به آتش نشانی و هشدار از ورود شیشه ای جدید با قیمت مناسب سرخط بعضی از مهمترین و پربازدیدترین خبرهای اجتماعی خبرنگاران در آخرین چهارشنبه مردادماه هستند.

از ورود پلیس به ماجرای سگ کشی تا فراوری شیشه ای ارزان در افغانستان

اداره اخبار اجتماعی خبرگزاری دانشجویان ایران (خبرنگاران) امروز (30مرداد) 50 مصاحبه و گزارش را تا این لحظه روی خروجی خود منتشر نموده است که مهمترین آن ها به همراه لینک در زیر آمده و با کلیک روی هر تیتر، متن کامل خبر قابل دسترسی است:

یک طرفه شدن خیابان ولیعصر و شریعتی/ ایجاد مونوریل در ولنجک

حمید موسوی-شهردار منطقه یک از آنالیز یک طرفه شدن خیابان ولیعصر(عج)، شریعتی و استفاده از مونوریل برای حل ترافیک توچال خبرداد و گفت:مشاوران در حال آنالیز و شبیه سازی یک طرفه کردن خیابان ولیعصر از پارک وی به سمت شمال، خیابان شهرداری از تجریش به قدس و خیابان شریعتی از میدان قدس تا پل صدر هستند تا بتوانیم رینگ ترافیکی جدیدی را طراحی کنیم تا شاهد کاهش ترافیک در این معابر باشیم.

جزییات حذف 10 درصد اضافه بیمه شخص ثالث تاکسی ها

مرتضی ضامنی-مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی های شهری کشور ازحذف 10 درصد مازاد بیمه شخص ثالث تاکسی ها در مصوبه هیات دولت اطلاع داد و گفت: معاون اول رئیس جمهور این مصوبه را که در ردیف (1) جدول ذیل ماده (4) آئین نامه مشخص سقف حق بیمه شخص ثالث، عبارت تاکسی و حذف می گردد را ابلاغ کردند. همچنین با این مصوبه از این پس هزینه پرداختی رانندگان تاکسی بابت بیمه شخص ثالث، 10 درصد کمتر از گذشته خواهد بود.

جزییات و نحوه تحویل داروهای بیماران خاص در درب منزل شان

دکتر مهدی شادنوش-رییس مرکز پیوند و بیماری های وزارت بهداشت جزییات اقدام دو مرحله ای وزارت بهداشت برای تسهیل ارائه داروهای بیماران خاص را تشریح کرد و گفت:در حال حاضر در مرحله صدور حواله الکترنیکی برای داروهای پیوند و داروهای بیماران خاص هستیم که در تهران به طور کامل برای داروهای پیوند اجرایی شده و در زمینه برخی بیماری های خاص مانند ام اس و سرطان نیز در حال تکمیل است.

نظارت بر آمبولانس های خصوصی افزایش می یابد

حسن نوری-معاون فنی و عملیات سازمان اورژانس کشور از افزایش نظارت ها بر آمبولانس های خصوصی اطلاع داد ودرباره افزایش نظارت بر آمبولانس های خصوصی اظهار کرد: نظارت بر آمبولانس های خصوصی که گفته شده برخی هنرپیشه ها و معلمان کنکور برای فرار از ترافیک پایتخت از آن ها استفاده می نمایند، تشدید می گردد. قطعا در تمام حوزه ها تخلفاتی انجام می گردد بنابر این در این زمینه تمهیداتی را برای جلوگیری از تخلفات احتمالی آمبولانس های خصوصی اندیشیده ایم.

اورژانس اجتماعی چگونه به مسائل تماس گیرندگان رسیدگی می نماید؟

مهشید موقر -معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران ضمن تشریح نحوه رسیدگی سازمان بهزیستی به تماس های برقرار شده با خط اورژانس اجتماعی از همه شهروندان خواست تا موارد مربوط به آسیب های اجتماعی به ویژه کودک آزاری را به خط اورژانس اجتماعی (123) اطلاع دهند.

وی با بیان این که طی سال گذشته بیش از 7830 تماس با خط اورژانس اجتماعی در تهران برقرار شده است گفت: در صورتی که برای حمایت از افراد تماس گیرنده احتیاج به مداخله مرکز فوریت های پلیس 110 وجود داشته باشد هماهنگی های لازم با مرکز صورت می گیرد.

هشدار؛ شیشه ای جدید با قیمت مناسب در راه است

سعید منتظرالمهدی -معاون کاهش تقاضا و توسعه مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: 10 سال مبارزه بی امان و برخورد با آشپزخانه های فراوری شیشه توسط پلیس باعث شده مقام استفاده شیشه از رتبه دوم پایین آید و امروز در رده سوم و چهارم نشسته است.

وی در ادامه گفت: دکتر صرامی (یکی از مسئولان ستاد) چندی پیش اظهار کردند که شیشه جدیدی در راه است و در افغانستان شیشه جدیدی با قیمتی پایین تر از قیمت قبل فراوری می گردد و این در آینده برای ما زنگ خطری است لذا باید کوشش کنیم که ذائقه ها به سمت شیشه نروند.

راهکارهای افزایش هوش عاطفی

بسیاری ممکن است دلیل اهمیت هوش عاطفی میان افراد در یک محیط کاری و تفاوتی که میان آنان ایجاد می نماید را ندانند.شرکت های بزرگ به اثبات رسانده اند که کارمندانی با هوش عاطفی بالا به طور مستقیم بر نتیجه نهایی کار تاثیر می گذارند و باعث افزایش عمده ای در کل فروش و بهره وری شرکت ها می شوند.

آمار ترک تحصیل کردگان کشور چقدر است؟

علیرضا کمرئی-معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه کسانی در متوسطه دوم نمی توانند به هر دلیلی تحصیل خود را ادامه دهند، به خیل تارکین تحصیل می پیوندند و همین افراد نرخ پوشش تحصیلی ما را تحت تاثیر قرار می دهند، گفت: در مقطع متوسطه اول 3.9 درصد دختران و 4.55 درصد پسران ترک تحصیل می نمایند.

تهرانی ها چند روز هوای سالم و ناسالم در مرداد تنفس کردند؟

پایتخت نشینان در مرداد ماه سال جاری پنج روز هوای ناسالم برای گروه های حساس تنفس کردند که علت آن در تمام این روزها افزایش غلظت آلاینده ازن بود. هوای پایتخت طی مرداد ماه سال جاری 26 روز در شرایط سالم و 5 روز در شرایط ناسالم برای گروه های حساس به دلیل افزایش غلظت آلاینده ازن قرار داشت همچنین در یک روز از این ماه غلظت ذرات معلق کمتر از 2.5 نیز در شرایط ناسالم برای گروه های حساس بود اما به دلیل آنکه آلاینده ازن غلظت به مراتب بیشتری نسبت به ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون داشت به عنوان AQI (آلاینده شاخص) در آن روز اعلام شد.

ورود پلیس به ماجرای سگ کشی/برخورد با هر گونه حیوان آزاری

سردار حسین رحیمی-رئیس پلیس پایتخت از برخورد پلیس با هر گونه حیوان آزاری و ایجاد مزاحمت برای حیوانات اطلاع داد و در عین حال اطلاع داد: فردی که اقدام به انتشار تصاویر سگ کشی و جریحه دار کردن افکار عمومی نموده بود به زودی دستگیر می گردد.

پهپادها به آتش نشانی تهران رسیدند

مهدی داوری-مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از ورود پهپادها به این سازمان اطلاع داد و گفت:با توجه به احتیاج سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در نظر گرفتیم که تا از فناوری های روز در سازمان استفاده کنیم، یکی از فناوری هایی که قصد داریم به سازمان اضافه کنیم استفاده از پهپادها است.

به گزارش خبرنگاران، پنج خبر پر بازدید سرویس اجتماعی خبرنگاران به توضیح زیر است:

تک تیرانداز، گروگانگیرِ برزیلی را از پا درآورد

ورود پلیس به ماجرای سگ کشی/برخورد با هر گونه حیوان آزاری

پهپادها به آتش نشانی تهران رسیدند

راهکارهای افزایش هوش عاطفی

حناچی: نگاه جنسیتی به استفاده از دوچرخه نداریم

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 339

به "از ورود پلیس به ماجرای سگ کشی تا فراوری شیشه ای ارزان در افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از ورود پلیس به ماجرای سگ کشی تا فراوری شیشه ای ارزان در افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید