&zwnjتاکسی هوایی فعالیت خود را از سال 2023 در سنگاپور شروع می نماید

به گزارش یادداشت سریع، شرکت Volocopter در اکتبر سال گذشته میلادی یک پرواز آزمایشی در مارینا بی انجام داد و به نظر می‌رسد اولین پرواز تجاری نیز در همین جهت انجام گردد.

&zwnjتاکسی هوایی فعالیت خود را از سال 2023 در سنگاپور شروع می نماید

همراه ما باشید تا با تور سنگاپور از توسعه‌یافته ترین کشور آسیا دیدن کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیجیاتو، سنگاپور می‌خواهد اواخر سال 2023 میزبان اولین سرویس تاکسی هوایی الکتریکی در دنیا باشد. هواپیمای عمودپرواز این سرویس توسط Volocopter توسعه پیدا می‌کند.

این سازنده آلمانی هواپیمای عمودپرواز متعهد شده تا سه سال آینده عملیات‌های خود را شروع کند. این کمپانی در این مدت پرواز‌های آزمایشی خود را تکمیل خواهد نمود و با همکاری سنگاپور آن‌ها را ارزیابی و تایید می‌کند. هزینه یک سفر 15 دقیقه‌ای با تاکسی هوایی الکتریکی این شرکت برابر 300 یورو خواهد بود که فروش بلیط‌های آن هم اکنون شروع شده است.

شرکت Volocopter در اکتبر سال گذشته میلادی یک پرواز آزمایشی در مارینا بی انجام داد و به نظر می‌رسد اولین پرواز تجاری نیز در همین راستا انجام گردد. سرویس‌های بعدی می‌تواند سفرهای بین مرزی باشد.

سنگاپور در پذیرش فناوری‌های جدید از بیشتر کشورهای دنیا جلوتر است و رگولاتورها از آن‌ها استقبال می‌کنند. در حالی که این هواپیمای عمودپرواز می‌تواند جایگزین هلیکوپترها و هواپیماهای سبک در بعضی راستاها گردد، به اندازه‌ای کوچک و چابک است که می‌تواند در سطح شهر پرواز کند و همچنین در فضای کوچکی فرود بیاید.

مدیر ارشد اجرایی Volocopter، فلوریان رویتر اعلام نموده:

سنگاپور به پیشرو بودن در سازگاری و استفاده از فناوری‌های جدید مشهور است.

رویتر در ادامه گفته توانایی‌های محلی در پژوهش‌های مربوط به دنیای باتری‌ها، علم مواد و اعتبارسنجی عملیات‌های خودران در این پروژه اهمیت بالایی دارند.

Volocopter که در جمع حامیان آن شرکت‌هایی مانند اینتل، دایملر و جیلی به چشم می‌خورند، به دنبال ایجاد تیمی از 50 خلبان، مهندس و متخصصان عملیات‌ها برای پشتیبانی از پرواز‌ها در سنگاپور است.

هواپیمای این کمپانی در ابتدا خلبان و یک مسافر را حمل خواهد نمود که پس از مدتی و دریافت تاییدیه برای پرواز به صورت خودران، می‌تواند دو مسافر را به مقصد برساند. با گسترش پرواز‌ها، قیمت بلیط‌ها کاهش چشمگیری را تجربه خواهد نمود. طبق اعلام Volocopter، پیش از انجام پروازها باید از سازمان هواپیمایی سنگاپور و همچنین آژانس ایمنی هوانوردی اتحادیه اروپا تاییدیه دریافت کرد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 29 آذر 1399 بروزرسانی: 29 آذر 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1324

به "&zwnjتاکسی هوایی فعالیت خود را از سال 2023 در سنگاپور شروع می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "&zwnjتاکسی هوایی فعالیت خود را از سال 2023 در سنگاپور شروع می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید