14 درصد ارزش کل بورس متعلق به صندوق های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است

به گزارش یادداشت سریع، معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: حدود 14 درصد ارزش کل بورس متعلق به صندوق های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و بیش از 70 درصد از بنگاه های این وزارتخانه در بورس هستند. با ورود سه هلدینگ و چندین شرکت بزرگ سهم بنگاه های بورسی صندوق های بازنشستگی تا خاتمه سال جاری به مرز 80 درصد می رسد.

14 درصد ارزش کل بورس متعلق به صندوق های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است

به گزارش گروه اجتماعی یادداشت سریع، حجت اله میرزایی در اولین نشست شورای هماهنگی مالی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: با راه اندازی سیستم کامل BI (هوش تجاری) و سامانه های شفافیت دارائی ها و املاک، انتصابات و .. در هفته پایانی تیر، مرحله مهم شفافیت، به طور رسمی رونمائی و به اطلاع همه سهامداران، ذینفعان و، ولی نعمتان صندوق های بازنشستگی خواهد رسید.

وی اظهار کرد: تجربه خوب ایجاد خط آهن گوره- جاسک که ششم تیرماه به بهره برداری رسید نشان داد ظرفیت بسیار بزرگی در سطح ملی و به خصوص در شرکت های وابسته به صندوق های بازنشستگی برای بهره گیری موثر از شرایط جدید و تبدیل تحریم ها به فرصت وجود دارد.

معاون امور مالی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: در بسیاری از صنایع دیگر از جمله فولاد، پتروشیمی، داروسازی و صنایع غذایی تجربه درخشانی در بنگاه های وابسته به صندوق های بازنشستگی شکل گرفته و نشان داد که نه تحریم های خارجی و نه تغییر در شرایط داخلی، چون کرونا اگرچه محدود کننده است، اما مانعی برای ادامه فعالیت آن ها نیست و مدیران با توانمندی و تدبیر به خوبی می توانند بر این تهدیدات غلبه کنند.

میرزایی با اشاره به محور های اصلی فعالیت بنگاه های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اظهار کرد: اولین محور، جهش تولید و مشخصاً تسریع در بهره برداری از پروژه های در دست اجرای هلدینگ ها و بنگاه های مالی است؛ این شامل پروژه های ارئه خدمات عمومی مانند مراکز درمانی و پروژه های سرمایه گذاری برای تولید کالا و خدمات یا پروژه های دسترسی و تامین اطمینان بخش خوراک و نهاده های اصلی در صنایع پتروشیمی و فولاد است.

معاون امور مالی و برنامه ریزی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: این پروژه ها در سه مقیاس کوچک، متوسط و بزرگ (بالای 40 میلیارد تومان) در برنامه جهش تولید وجود دارد و زمان بندی مشخصی نیز برای آن ها تعیین شده است که با پیگیری های جدی و مساعدت مدیران، این پروژه ها در زمان مقرر به بهره برداری خواهند رسید.

میرزایی، به طرح های شفافیت و بهبود حکمرانی شرکتی در مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز اشاره کرد و گفت: نظام نامه حکمرانی شرکتی در دستور کار هیات امنا واقع شده است و به زودی ابلاغ خواهد شد.

وی با بیان اینکه کمیته شفافیت محور های جدیدی را برای شفاف کردن فعالیتها، دارایی ها، قرارداد ها و عملیات شرکت ها تعیین کرده است اظهار کرد: نظام نامه حکمرانی شرکتی تدوین شده و بزودی ابلاغ خواهد شد.

میرزایی تاکید کرد: مهمترین وجه شفافیت، شفاف سازی در بارگذاری اطلاعات مالی و حسابرسی شده همه بنگاه ها اعم از بورسی و غیر بورسی در سامانه کدال است که هم الزامی قانونی و هم مسیری منطقی برای شفافیت فراگیر است.

معاون امور مالی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه مجموعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی، در دو سال گذشته نمره خوبی در ایجاد شفافیت کسب کرده، گفت: بر اساس گزارش های اعلام شده از سوی سازمان بازرسی کل کشور، همه شرکت های زیرمجموعه این وزارتخانه، اطلاعات خود را روی این سامانه بارگذاری کرده اند.

میرزایی با بیان اینکه شرکت های بورسی باید همه اطلاعات خود را در این سامانه بارگذاری کنند، اضافه کرد: شرکت های غیر بورسی هم بر اساس الزام مصوبه مجلس شورای اسلامی، باید همه اطلاعات خود را در سامانه جانبی در سازمان بورس بارگذاری کنند.

اولین نشست شورای هماهنگی مالی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی با حضورمحمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیران سازمان های زیر مجموعه این وزارتخانه به صورت ویدئو کنفرانس برگزار گشت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1097

به "14 درصد ارزش کل بورس متعلق به صندوق های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "14 درصد ارزش کل بورس متعلق به صندوق های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید