گسترش و توسعه سمن ها مطابق با قوانین و ضوابط باشد

به گزارش یادداشت سریع، خبرنگاران/گیلان معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری گیلان با اشاره به وجود اعتقاد جمعی و اراده ای جدی در مورد فعالیت سازمان های مردم نهاد گفت: در عین حال باید گسترش و توسعه سمن ها، مطابق با قوانین و ضوابط باشد.

گسترش و توسعه سمن ها مطابق با قوانین و ضوابط باشد

محمود قاسم نژاد عصر امروز در اولین جلسه شورای توسعه و حمایت از تشکل های مردم نهاد استان با تصریح اینکه برای اداره کشور نیازمند اتخاذ رویکردی اجتماعی هستیم، اظهار کرد: استفاده از ظرفیت ها و سرمایه های اجتماعی، یکی از راهکارهای اساسی برای مدیریت بهتر امور است.

وی سازمان های مردم نهاد را تشکل هایی عنوان نمود که هدف اصلی از فعالیت آنها برداشتن باری از دوش حاکمیت و دولت در جهت خدمت به مردم است و ادامه داد: ضروری است به توسعه کمی و کیفی سمن ها یاری کنیم.

وی مشارکت سازمان های مردم نهاد در موضوعات مرتبط با توسعه گیلان از جمله مسائل کشاورزی را برای آبادانی استان موثر و ضروری خواند و گفت: سمن ها می توانند از سازمان های دولتی یاری هایی دریافت نمایند اما باید تمرکز آنها در این خصوص، بر ثمره کوشش های خودشان باشد.

معاون استاندار گیلان اضافه نمود: امروز هم اراده ای جدی نزد مسئولان ارشد کشور و هم اعتقاد جمعی در مورد فعالیت سازمان های مردم نهاد وجود دارد و البته باید سخت گیری های لازم در ارتباط با گسترش و توسعه سمن ها مطابق با ضوابط، قوانین و چارچوب ها به عمل آید.

قاسم نژاد شورای توسعه و حمایت از تشکل های مردم نهاد استان را دارای نقش راهنمایی گری در توسعه و نیز تنوع بخشی فعالیت های سازمان های مردم نهاد خواند و یادآور شد: باید نظارت بر فعالیت سمن ها و راهنمایی آنها به فعالیت هایی در چارچوب قانون و مجوزهای صادره، به طور مستمر انجام گردد.

معاون استاندار گیلان به اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری نیز تأکید کرد کمیته ای متشکل از سازمان های مرتبط به شکلی نظام مند، اقدامات و فعالیت های سمن ها را رصد و پایش کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1067

به "گسترش و توسعه سمن ها مطابق با قوانین و ضوابط باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گسترش و توسعه سمن ها مطابق با قوانین و ضوابط باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید