کدام کشورها به صف واکسیناسیون با واکسن چینی پیوستند؟ خبرنگاران

به گزارش یادداشت سریع، چین با در اختیار داشتن چند واکسن موثر علیه کرونا به کشورهای دنیا برای یاری به کنترل همه گیری یاری می نماید و محموله های واکسن کوید 19 را به دست آنها می رساند؛ به تازگی نیز واکسن چین به چند کشور جدید رسیده است.

کدام کشورها به صف واکسیناسیون با واکسن چینی پیوستند؟ خبرنگاران

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، استفاده از واکسن کرونا به یکی از معضلات دنیا تبدیل شده است زیرا میزان فراوری در مقایسه با میزان تقاضا بسیار کمتر است. از طرف دیگر کشورهای صنعتی به احتکار واکسن روی آورده اند و دسترسی دیگر کشورهای دنیا به واکسن را محدود کردند، در این بین چین با در اختیار داشتن چند واکسن موثر علیه کرونا به کشورهای دنیا برای یاری به کنترل همه گیری یاری می نماید و محموله های واکسن کوید 19 را به دست آنها می رساند؛ به تازگی نیز واکسن چین به چند کشور جدید رسیده است.

* عراق

واکسن های کووید 19 اهدایی چین وارد عراق شد؛ در مجموع 50 هزار دوز واکسن اهدا شده توسط دولت چین روز سه شنبه وارد عراق شد.

وزارت بهداشت عراق گفت این واکسن ها به طور رایگان در تمام مناطق به مردم داده می گردد.

* لبنان

چین 50 هزار دز از واکسن شرکت سینوفارم را به لبنان اهدا می نماید؛ لبنان، در عمق بحران های اقتصادی، ماه گذشته پس از دریافت نخستین محموله واکسن فایزر با یاری بانک دنیای، واکسیناسیون مردم را شروع کرد.

* سیرالئون

سیرالئون محموله ای از 200 هزار دز واکسن سینوفارم که توسط چین برای حمایت از فعالیت واکسیناسیون این کشور اهدا شده بود، دریافت کرد. مقامات بهداشتی در سیرالئون گفتند که این واکسن نقش مهمی در پیشگیری و مهار کووید 19 در کشور خواهد داشت.

هو ژانگلیانگ، سفیر چین در سیرالئون نیز گفت: ما در حالی از سیرالئون با واکسن کرونا حمایت می کنیم که کشورهای دنیا برای تهیه واکسن در کوشش هستند.

* فیلیپین

محموله ای از واکسن های اهدا شده توسط چین روز یکشنبه وارد فیلیپین شد؛ این دسته نخستین محموله ای از واکسن کووید 19 است که به کشور جنوب شرقی آسیا رسیده است.

رودریگو دوترته، رئیس جمهور فیلیپین نیز در مراسم تحویل واکسن در پایگاه نیروی هوایی فیلیپین شرکت کرد؛ تحویل واکسن به فیلیپین اجازه می دهد تا به زودی واکسیناسیون های گسترده را شروع کند و این نشان دهنده مرحله جدیدی از جنگ این کشور علیه بیماری COVID-19 است که 58 هزار نفر را آلوده و 12 هزار نفر را به کام مرگ کشانده است.

* مکزیک

دومین محموله از واکسن چینی که شامل 800 هزا دز از واکسن چینی شرکت سینوواک می گردد، در فرودگاه مکزیک به این کشور تحویل داده شد.

مارسلو ابرارد، وزیر امور خارجه مکزیک از چین به دلیل حمایت این کشور با تهیه واکسن تشکر کرد و گفت که ورود واکسن به دولت در ادامه کار واکسیناسیون یاری نموده است؛ در تاریخ 20 فوریه (حدود 2 هفته پیش)، اولین گروه واکسن سینوواک وارد مکزیکو سیتی شد و مقامات بهداشتی مکزیک این دزها را در این هفته بین سالمندان و یکی از مناطقی که بیشترین آسیب ناشی از کرونا را دیده، توزیع کردند. مکزیک بیش از 2 میلیون مورد ابتلا به کووید 19 و بیش از 184 هزار مرگ در اثر آن را ثبت نموده است و اکنون طبق دانشگاه جان هاپکینز در رتبه سوم در تعداد مرگ و میرها پس از ایالات متحده و برزیل قرار گرفته است.

از آنجا که واکسن های ساخته شده در غرب برای واکسیناسیون عمومی کافی نیستند، بعضی از کشورهای غربی اکنون به واکسن های چینی روی آورده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 فروردین 1400 بروزرسانی: 8 فروردین 1400 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1701

به "کدام کشورها به صف واکسیناسیون با واکسن چینی پیوستند؟ خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام کشورها به صف واکسیناسیون با واکسن چینی پیوستند؟ خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید