ورود زمین به بورس، مسکن را گران می نماید

به گزارش یادداشت سریع، محمدرضا رضایی کوچی با اشاره به طرح دولت برای عرضه مسکن در بورس گفت: عرضه مسکن در بورس کار اشتباهی است. چون در حال حاضر بورس شرایط عادی ندارد و هر چیزی که وارد بورس می گردد به دلیل نقدینگی بالا در کشور به قیمت غیرواقعی خرید و فروش می گردد.

ورود زمین به بورس، مسکن را گران می نماید

جهت دریافت خدمات خرید اینترنتی درب ضد سرقت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

وی اضافه نمود: همان طور که به وزیر اقتصاد هم گفتم ورود زمین و ملک در بورس باعث افزایش قیمت مسکن می گردد. عمده علت گرانی مسکن بخاطر گران بودن قیمت زمین در کشور است. پس دولت به جای عرضه زمین های دولتی در بورس آن را در اختیار انبوه سازان و مردم قرار دهد تا در نهایت قیمت تمام شده مسکن پایین آید.

رئیس کمیسیون عمران مجلس با تاکید مجدد بر اینکه با ورود زمین به بورس قیمت مسکن افزایش پیدا می نماید، اضافه نمود: دولت می خواهد زمین های دولتی را در بورس عرضه کند. درصورتی که باید این زمین ها را به انبوه سازان داده تا مسکن ارزان فراوری نمایند. نه اینکه با عرضه آن در بورس عملا در راستای افزایش قیمت مسکن گام بردارند. این کار با سیاست فراوری مسکن در تضاد است. ما در مجلس در طرح دو فوریتی به دنبال عرضه زمین های دولتی به مردم هستیم تا جلوی افزایش قیمت مسکن گرفته گردد.

رضایی درباره راهکارهای کاهش نرخ اجاره بها گفت: باید به دنبال کنترل قیمت اجاره بها بود. اقدام ستاد ملی مبارزه با کرونا درباره معین سقف اجاره بها مثبت بوده و گامی در جهت متعادل سازی نرخ اجاره بها محسوب می گردد. باید به سمت تناسب در عرضه و تقاضا رفت که نتیجه آن کاهش قیمت مسکن و کم شدن قیمت اجاره می گردد.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 1 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1080

به "ورود زمین به بورس، مسکن را گران می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود زمین به بورس، مسکن را گران می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید