نوسازی بافت فرسوده با شعار ممکن نیست ، بخش خصوصی فعال در زمینه شناسایی مناطق فرسوده شهری

به گزارش یادداشت سریع، پور حاجت گفت: با شعار دادن و وعده وعید های مختلف نمی توان بافت های فرسوده را در نقاط مختلف نوسازی کرد.

نوسازی بافت فرسوده با شعار ممکن نیست ، بخش خصوصی فعال در زمینه شناسایی مناطق فرسوده شهری

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید.

فرشید پورحاجت دبیر انجمن انبوه سازان کشور در گفت وگو با خبرنگار ، با بیان اینکه دولت باید به بافت فرسوده نگاه استراتژیکی داشته باشد، گفت: دولت باید سیاست های بهتری را جهت بهبود شرایط سکونتگاه های غیر رسمی در دستور کار خود قرار دهد چرا که هم اکنون سیاست هایی که در این حوزه وجود دارد، متناسب با نوسازی بافت های فرسوده نیست.

دبیر انجمن انبوه سازان کشور با اشاره به اینکه بخش خصوصی سعی نموده با واکاری و تحقیقات در بخش بافت های فرسوده نقاط ضعف و قوت این مناطق را شناسایی کند، گفت: استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی در نوسازی بافت های فرسوده می تواند گره گشای برطرف مسائل این حوزه باشد.

او گفت: باید برنامه هایی که برای حوزه بازآفرینی شهری تدوین می گردد متناسب با نیازهای این بخش باشد تا هرچه سریعتر شاهد، بهبود و افزایش فرایند نوسازی در این بخش ها باشیم.

پورحاجت شرح داد: در 6 سال گذشته توجه چندانی به حوزه بافت های فرسوده با توجه به تأکیدات رئیس جمهور نشده است و تا کنون دولت تنها سیاست ها و برنامه ریزی انجام داده، اما هیچ کدام از این برنامه ها را به مرحله اجرایی نرسانده است.

افزایش سود وام افرادی که مسکن مهر خود را تحویل نمی گیرند/یارانه 100 میلیونی دولت به ازای هر مسکن مهر

او یادآور شد: بخش خصوصی حاضر بود در صورت اعمال سیاست های تشویقی و برطرف موانع فراوری برای اجرای هر چه سریعتر بازآفرینی شهری پای کار بیاید، اما متأسفانه دولت تا کنون موانع پیش روی بخش فراوری را مرتفع ننموده است.

دبیر انجمن انبوه سازان کشور اعلام کرد: دولت تا کنون شعارهای خوبی را برای بازآفرینی شهری داده است، اما نمی گردد تنها با شعار دادن بافت فرسوده را احیا کنیم.

پور حاجت با اشاره به اینکه باید برنامه ریزی های مناسبی با همکاری تمام دستگاه ها از جمله شهرداری ها برای نوسازی بافت های فرسوده انجام گردد، اضافه کرد: شهرداری ها با همکاری بخش خصوصی می تواند ظرف مدت کوتاهی بافت های فرسوده به ویژه در حاشیه شهرها و کلان شهرها را نوسازی کند اما این به آن شرط است که سیاست های تشویقی در حوزه بازآفرینی شهری برای بخش خصوصی در دستور کار قرار بگیرد.

او یادآور شد: تا کنون وعده هایی که دولت برای اجرای بازآفرینی شهری داده است، تنها در همان مرحله وعده به ویژه در تهران باقیمانده که این نیازمند آن است که از سوی دستگاه های مختلف پیگیری گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 5 بهمن 1398 بروزرسانی: 30 شهریور 1400 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 610

به "نوسازی بافت فرسوده با شعار ممکن نیست ، بخش خصوصی فعال در زمینه شناسایی مناطق فرسوده شهری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوسازی بافت فرسوده با شعار ممکن نیست ، بخش خصوصی فعال در زمینه شناسایی مناطق فرسوده شهری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید