نارضایتی آلمانی ها از فرایند وحدت آلمان در آستانه سی امین سالگرد اتحاد دوباره

به گزارش یادداشت سریع، نتایج یک نظرسنجی نشان می دهد که حدود سی سال بعد از اتحاد دوباره آلمان بیشتر شهفرایندان آلمانی همچنان اختلاف شرایط زندگی در غرب و شرق را بالا می بینند و فرایند وحدت را کامل نشده ارزیابی می نمایند.

نارضایتی آلمانی ها از فرایند وحدت آلمان در آستانه سی امین سالگرد اتحاد دوباره

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ، نتایج یک نظرسنجی نشان می دهد که 64 درصد شهفرایندان آلمانی همچنان اختلاف شرایط زندگی در جامعه آلمان را سال ها بعد از اتحاد دوباره آلمان زیاد می بینند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

بر اساس این آنالیز، حدود 30 سال بعد از اتحاد مجدد آلمان تقریبا دو سوم شهفرایندان آلمانی بر این باورند که رشد دو منطقه شرق و غرب آلمان مشابه هم انجام نمی گردد.

این نظرسنجی که از طرف موسسه یوگو و به سفارش خبرگزاری آلمان صورت گرفته است نشان می دهد 64 درصد شهفرایندان بر این عقیده اند که اختلاف شرایط زندگی در این دو منطقه آلمان همچنان بالا است. تنها 24 درصد شهفرایندان اعتقاد دارند که فرایند وحدت آلمان کامل شده است. 12 درصد شهفرایندان هم در این باره ابراز بی اطلاعی نموده اند.

شهفرایندانی که در مناطق شرقی و در جمهوری دموکراتیک سابق زندگی می کردند 83 درصد فرایند اتحاد دوباره آلمان را ناکامل ارزیابی نموده اند. در غرب آلمان 59 درصد چنین اعتقادی داشتند. روز شنبه (3 اکتبر) سی امین سالگرد اتحاد دوباره آلمان است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 آبان 1399 بروزرسانی: 14 آبان 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1230

به "نارضایتی آلمانی ها از فرایند وحدت آلمان در آستانه سی امین سالگرد اتحاد دوباره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نارضایتی آلمانی ها از فرایند وحدت آلمان در آستانه سی امین سالگرد اتحاد دوباره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید