موافقت سهام داران با افزایش سرمایه بانک رفاه کارگران به میزان 660 هزار میلیارد ریال

به گزارش یادداشت سریع، با این افزایش سرمایه، بانک رفاه کارگران به یکی از بانک های برتر کشور بر اساس استانداردهای بین المللی سلامت بانکی(کملز) تبدیل خواهد شد.

موافقت سهام داران با افزایش سرمایه بانک رفاه کارگران به میزان 660 هزار میلیارد ریال

در مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده صاحبان سهام بانک رفاه کارگران افزایش سرمایه این بانک به اندازه 660 هزار میلیارد ریال به تصویب رسید.

به گزارش روابط عمومی بانک رفاه کارگران، در این مجمع که روز پنج شنبه 25 اسفند ماه 1401 با حضور 100 درصدی نمایندگان سهام داران برگزار شد، سرمایه بانک رفاه کارگران از رقم 192هزار میلیارد ریال به 660 هزار میلیارد ریال افزایش و به تصویب رسید و به عنوان بی سابقه ترین افزایش سرمایه شبکه بانکی کشور معرفی شد.

بر اساس این گزارش، مرتضی لطفی رئیس مجمع و عضو هیئت مدیره سازمان تامین تامین اجتماعی طی سخنانی در این مجمع با قدردانی از تلاش های اسماعیل للـه گانی مدیرعامل بانک رفاه کارگران، اعضای هیئت مدیره و تمامی مدیران و کارکنان این بانک در راستای افزایش سرمایه گفت: اقدامات بسیار ارزشمندی در سال های اخیر در سازمان تامین اجتماعی اجرایی شده است و این افزایش سرمایه بانک رفاه کارگران نیز از جمله این اقدامات محسوب می شود.

عضو هیئت مدیره سازمان تامین تامین اجتماعی گفت: بانک رفاه کارگران یک امانت بسیار ارزشمند و بین النسلی است که باید در پاسداشت آن همچون گذشته تلاش کنیم.

قربان اسکندی مدیرکل دفتر امور بانکی و بیمه وزارت امور مالی و دارایی نیز طی سخنانی در این مجمع گفت: با این افزایش سرمایه بانک رفاه کارگران بستر ارائه خدمات به جامعه هدف سازمان تامین اجتماعی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که عموما از قشر شریف کارگران و بازنشستگان هستند، بیش از پیش فراهم خواهد شد.

وی اضافه کرد: با تداوم فرایند توسعه ای که در بانک رفاه کارگران وجود دارد امیدواریم به زودی شاهد افزایش سرمایه این بانک به اندازه 100 هزار میلیارد تومان باشیم و بدون شک وزارت امور مالی و دارایی از این مهم حمایت می کند.

مصطفی سوری معاون مالی و سرمایه گذاری سازمان تامین اجتماعی نیز طی سخنانی در این مجمع گفت: افزایش سرمایه 660 هزار میلیارد تومانی بانک رفاه کارگران نقطه عطفی در تاریخ فعالیت این بانک محسوب می شود و برکات بسیار زیادی را برای حوزه مالی و تولیدی کشور به همراه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: تلاش های مدیران و کارکنان بانک رفاه کارگران به ویژه للـه گانی مدیرعامل این بانک در راستای توسعه خدمات و فعالیت های بانک در سال های اخیر شایسته قدردانی است و این بانک به معنای واقعی همراه و همیار سازمان تامین اجتماعی در عمل به تعهدات خود بود و کنار این سازمان ایستاد. بدون شک این همراهی هم برای این سازمان و هم مجموعه نظام بسیار ارزشمند است.

اسماعیل للـه گانی مدیرعامل بانک رفاه کارگران نیز طی سخنانی در این مجمع گفت: بدون شک افزایش سرمایه بانک رفاه کارگران بدون همراهی و همکاری اثربخش وزارتخانه های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و امور مالی و دارایی و سازمان تامین اجتماعی امکان پذیر نبود.

وی اضافه کرد: با این افزایش سرمایه شاخص کفایت سرمایه بانک رفاه کارگران از 4.77 درصد به 12 درصد افزایش خواهد یافت و ضمن کسب رتبه اول شبکه بانکی در این شاخص، دست این بانک را برای ارائه خدمات موثر به حوزه تولید ملی و اشتغالزایی بیش از پیش باز خواهد کرد.

للـه گانی شرح داد: با این مهم ظرفیت های بسیار بزرگی برای بانک رفاه کارگران برای خدمت رسانی به عموم مردم و به ویژه جامعه هدف سازمان تامین اجتماعی فراهم خواهد شد و باعث می شود این بانک با تداوم پویایی گذشته خود گام های بلندی در حمایت از رونق تولید و واحدهای تولیدی بردارد.

وی اضافه کرد: با این افزایش سرمایه، بانک رفاه کارگران به یکی از بانک های برتر کشور بر اساس استانداردهای بین المللی سلامت بانکی(کملز) تبدیل خواهد شد.

مدیرعامل بانک رفاه کارگران با اشاره به اثرات افزایش سرمایه بر فعالیت های بانک رفاه کارگران اضافه کرد: این افزایش سرمایه شاخص های مهمی نظیر کفایت سرمایه بانک رفاه کارگران را از حد استانداردهای شبکه بانکی کشور (8 درصد) بسیار فراتر برده و به عنوان یکی از بانک های اول کشور از منظر سرمایه، علاوه بر رفع محدودیت های قانونی همچون سقف تسهیلات و تعهدات کلان، می تواند در عرصه های مختلف مالی و تولیدی کشور حضور بسیار مؤثر و پررنگ تری داشته باشد.

للـه گانی در انتها شرح داد: در سال های اخیر سرمایه بانک از 2300 میلیارد تومان به 66000 میلیارد تومان افزایش یافت و این مهم ناشی از تلاش و پشتکار تمامی مدیران و کارکنان بانک رفاه کارگران است که متعهدانه پای ارزش ها و اهداف توسعه ای بانک ایستادند.

شایان ذکر است در ادامه این جلسه مجمع عادی به طور فوق العاده بانک رفاه کارگران با هدف انتخاب اعضای حقیقی هیئت مدیره این بانک برگزار شد و بر این اساس ضمن تمدید فعالیت اعضای هیئت مدیره فعلی به مدت دو سال، وحید خانلری و مصطفی سرگلزایی به عنوان اعضای نو هیئت مدیره بانک رفاه معرفی شدند و از تلاش های ر علی سرزعیم در مدت تصدی این سمت قدردانی شد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 26 اسفند 1401 بروزرسانی: 26 اسفند 1401 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 2399

به "موافقت سهام داران با افزایش سرمایه بانک رفاه کارگران به میزان 660 هزار میلیارد ریال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موافقت سهام داران با افزایش سرمایه بانک رفاه کارگران به میزان 660 هزار میلیارد ریال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید