مقصر ابتلا به ذات الریه در نزدیکی شماست

به گزارش یادداشت سریع، به نقل از ساینس، آیا می دانستید که باکتری های مسری ازجمله اشرشیاکلی (E.Coli) ممکن است در رختخواب شما زندگی نمایند؟ این باکتری در کنار 10 میلیون کنه گرد و غبار و استافیلوکوک اورئوس است که می تواند باعث عفونت پوست و در بعضی موارد ذات الریه گردد.

مقصر ابتلا به ذات الریه در نزدیکی شماست

علاوه بر این، عادات به ظاهر بی ضرر شما قبل از خواب نیز می تواند اوضاع را بدتر کند، البته برای جلوگیری از این مسائل، چند راه حل وجود دارد که در ذیل به آنها اشاره شده است.

همواره هنگام بیدار شدن از خواب به مدت 30 دقیقه تخت خود را در معرض هوا قرار دهید و ملحفه رختخواب خود را هر هفته عوض کنید. هر روز صبح تخت خود را در معرض هوا قرار دهید زیرا همانطور که گفته شد، کنه ها و باکتری ها به تشک شما علاقه دارند، اما هوای خنک و نور برعکس چیزی است که آنها احتیاج دارند. بنابراین، هنگامی که از رختخواب بیرون آمدید، به جای اینکه بلافاصله آن را مرتب کنید، لحاف را از تشک خود جدا نموده و به مدت 30 دقیقه آن را در معرض هوا قرار دهید. اگر بتوانید مدت طولانی تری اجازه دهید، رختخواب شما در معرض هوا قرار بگیرد عالی است، اما حتما 30 دقیقه را از قلم نیاندازید.

هرگز در رختخواب خود غذا نخورید و ننوشید و از قرار دادن هر چیز خیس روی تشک خودداری کنید. خوردن و آشامیدن در رختخواب می تواند توجه موجودات ناخوشایندی یعنی مگس ها، مورچه ها و حتی سوسک ها را به رختخواب شما جلب کند.

با توجه به اینکه که سودوموناس آئروژینوزا می تواند روی جوراب های شما زندگی کند هرگز جوراب خود را در رختخواب نپوشید.

از غذا خوردن در حالت دراز کشیده درون رختخواب نیز اجتناب کنید زیرا می تواند بر خواب شما تاثیر بگذارد و شما را در معرض خطر رفلکس اسید قرار دهد و شما را در طول شب بیدار نگه دارد. در حالت ایده آل، حدود 3 ساعت قبل از خواب غذا بخورید و همواره نوشیدنی ها را روی میز کنار تخت خود قرار دهید تا از هرگونه ریزش روی تشک خود جلوگیری کنید.

دوش گرفتن در شب باعث می گردد هنگام رفتن به رختخواب تمیز باشید. عرق می تواند باعث ایجاد رطوبت در رختخواب گردد که به رشد باکتری ها یاری می نماید، به ویژه اگر اتاق خود را تهویه نکنید.

در حالت ایده آل، درست قبل از خواب دوش بگیرید زیرا تغییر دما از دوش آب گرم به اتاق خنک می تواند دمای بدن شما را نیز کاهش دهد. دمای بدن شما به طور طبیعی در هنگام خواب کاهش می یابد، بنابراین این افت به شما یاری می نماید سریعتر به خواب عمیق بروید.

منبع: گردشبان
انتشار: 30 خرداد 1403 بروزرسانی: 30 خرداد 1403 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 2489

به "مقصر ابتلا به ذات الریه در نزدیکی شماست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقصر ابتلا به ذات الریه در نزدیکی شماست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید