مسابقات قایقرانی شرق آسیا را اندونزی برد

به گزارش یادداشت سریع، کشورها برای تبلیغ فرهنگ و موقعیت سرزمینشان از برگزاری مراسم ها، مسابقات و جشنها استفاده میکنند، یکی از کمپین های شرق آسیا، مسابقات قایقرانی است که امسال برنده این رقابت ها اندونزی بود.

مسابقات قایقرانی شرق آسیا را اندونزی برد

در مراسمی سنتی در شرق آسیا که با برگزاری مسابقات قایقرانی همراه است، تیمی از اندونزی مقام اول قایقرانی با اژدها را کسب نمود! در اقصی نقاط کره خاکی، ملل گوناگون سعی در آشنایی هر چه بیشتر با فرهنگ و آداب و رسوم خود دارند. یکی از بهترین راه‌ها برای چنین موضوعی، برگزاری مراسم و جشن‌های گوناگون و جالب است تا از این طریق بتوان طیف‌های مخاطبین گسترده‌تر و به ‌خصوص جوان‌تری را جذب کرد. نمونه‌ای از این کار در مناطق شرقی آسیا توسط مسابقات قایقرانی با اژدها انجام می‌شود.

در همین راستا یکی از مراسم‌هایی که در کشورهای آسیای شرقی، از جمله چین، کره جنوبی و مالزی، مرسوم است، رقابت‌های قایقرانی با اژدها است. در یکی از این مراسم 42 تیم در مسابقات قایقرانی در پنانگ مالزی به رقابت پرداختند. این مراسم در روزی که با اسم روز بین‌المللی مسابقات قایق‌های اژدهایی (International Dragon Boat Championship) نام‌گذاری شده است، در روز 21 اکتبر، در آب‌های رودخانه کارانگ (Carang River) برگزار می‌شود.

این مسابقات برای اولین‌بار در سال 1992 برگزار شد. از طرفی ساخت چنین قایق‌هایی با شکل و شمایل اژدها در این مناطق به سالیان دور باز می‌گردد. همچنین تا سال 2014 این مراسم در آب‌های اقیانوس برگزار می‌شد که بعد از آن رودخانه کارانگ محل اصلی و رسمی قایقران‌ها تعیین شد.

علاوه بر برگزاری رقابت‌های قایقرانی، مراسم متعدد و گوناگونی در گوشه و کنار این منطقه بر پا می‌شود که کم و بیش همه آن‌ها به آداب و سنن ساکنین مربوط است. جایزه تیم اول در رقابت قایقرانی نیز برابر با 11 هزار دلار است.

پس از برگزاری مسابقات رشته قایقرانی امسال طی هفته گذشته، تیمی از اندونزی موفق به کسب مقام اول این مسابقات شد. این مدال در هر دو رشته 200 متر و 500 متر با رکورد سریع‌ترین زمان در تاریخ این مسابقات به این تیم رسید.

انتشار: 28 اردیبهشت 1397 بروزرسانی: 21 مهر 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1

به "مسابقات قایقرانی شرق آسیا را اندونزی برد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسابقات قایقرانی شرق آسیا را اندونزی برد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید