قرض های میلیاردی، راه حل پرسپولیس برای درآمدزایی چیست؟

به گزارش یادداشت سریع، با وجود مسائل اقتصادی باشگاه پرسپولیس از زمان حضور جعفر سمیعی و ابراهیم شکوری هنوز راه حل عملی برای درآمدزایی و تامین منابع اقتصادی برای این باشگاه در نظر گرفته نشده است.

قرض های میلیاردی، راه حل پرسپولیس برای درآمدزایی چیست؟

به گزارش خبرنگاران، در روزهایی که رسول پناه از سمت خود به عنوان سرپرست باشگاه پرسپولیس کناره گیری کرد و مدیران جدید سکان راهنمایی باشگاه را در دست دریافتد، باشگاه آنقدر مشکل اقتصادی داشت که همگان پیشبینی یک بحران عظیم اقتصادی را داشتند. در همان روزها ابراهیم شکوری به عنوان معاون اجرایی جدید باشگاه، در یک مصاحبه تلویزیونی رسما گفت که حدود 8 میلیون تومان پول در حساب باشگاه موجود است که این امر عمق مسائل اقتصادی را نشان می داد.

جعفر سمیعی درحالی روی جایگاه مدیرعاملی پرسپولیس نشست که به خوبی می دانست مدیریت باشگاهی را در اختیار می گیرد که تحت قرارداد یک کارگزار است و شرکت کارگزار هم به تعهدات اقتصادی خود به طور کامل عمل نموده اما از آنجایی که بدهی های پرسپولیس زیاد بوده، پرداختی های کارگزار صرف این بدهی ها و مطالبات فصل گذشته اعضای تیم شده است. با این حال او مدیریت پرسپولیس را پذیرفت تا علاوه به ایجاد آرامش، در آستانه فینال لیگ قهرمانان آسیا، مسائل اقتصادی را با درآمدزایی حل نماید.

مدیرعامل جدید که از زمان حضورش تا فینال لیگ قهرمانان آسیا فقط 40 روز فاصله بود، در قدم اول به پشتوانه پاداش آسیایی (که در آن مقطع معین نبود پاداش قهرمانی خواهد بود یا نایب قهرمانی) از یکی از اپراتورهای تلفن همراه 15 میلیارد تومان به صورت قرض تامین کرد تا باشگاه پیش از مهم ترین بازی دو سال اخیر خود، مطالبات اعضای تیم مربوط به آپشن های قراردادهای فصل قبل را تسویه کند. شاید از نگاه اول این کار بسیار قابل تحسین باشد که مدیر جدید با اعتبار خود تواسته پولی خوبی را تامین کند تا موقتا مسائل اقتصادی رفع گردد اما اینکه این مبلغ به صورت قرض تامین شد، حالا باشگاه را با مسائلی روبه رو نموده است.

حدود سه ماه از حضور سمیعی و شکوری در باشگاه پرسپولیس می گذرد که در این مدت به لطف قرضی که اجرا شده و پرداختی اندک کارگزار، باشگاه پیش از فینال لیگ قهرمانان آسیا توانست بازیکنان و اعضای تیم را از نظر مسائل اقتصادی راضی نگه دارد اما حالا که یک ماه از فینال لیگ قهرمانان گذشته و به هفته دوازدهم لیگ برتر رسیده ایم، اعضای تیم که فقط 10 درصد از فصل جدید دریافتی داشته اند، انتظار دارند مطالبات فصل جدیدشان هم پرداخت گردد.

درحال حاضر پرسپولیس پرسپولیس باید درصد قابل توجهی از قرارداد اعضای تیم را بپردازد و از طرف دیگر قبل 12 بهمن، 500 هزار یورو هم به ماریو بودیمیر بدهد. در کنار این مبالغ، پرداخت اقتصادیات قرارداد برانکو و دستیارانش و همینطور مطالبات کالدرون و دستیارانش بر مسائل اقتصادی باشگاه افزوده است. با این حال هنوز معین نیست از سوی جعفر سمیعی دقیقا چه راه چاره عملی برای درآمدزایی درنظر گرفته شده تا پرسپولیسی ها منابع اقتصادی لازم خود را تامین نمایند. تا به حال که ترفند قرض دریافت و در دستور کار بوده و معلوم نیست آیا برای آینده هم از همین ترفنند استفاده خواهد شد و دوباره به بدهی های باشگاه اضافه می گردد و یا راه چاره دیگری درکار خواهد بود.

از آنجایی که پرسپولیس با یک کارگزار قرارداد سه ساله دارد و تمام فضای تبلیغاتی خود را به این شرکت واگذار نموده، حالا کار مدیران جدید برای درآمدزایی خارج از قرارداد کارگزار سخت به نظر می رسد. البته درباره این موضوع و اقدامات اجرا شده پرسپولیس برای درآمدزایی، خبرنگار خبرنگاران از ابراهیم شکوری معاون اجرایی باشگاه سوال کرد که سخنگوی باشگاه حاضر به پاسخگویی نشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 اسفند 1399 بروزرسانی: 4 اسفند 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1630

به "قرض های میلیاردی، راه حل پرسپولیس برای درآمدزایی چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قرض های میلیاردی، راه حل پرسپولیس برای درآمدزایی چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید