شناسایی گونه ترکیبی کرونای هندی و انگلیسی در ویتنام

به گزارش یادداشت سریع، وزیر بهداشت ویتنام از شناسایی گونه جدیدی از ویروس کرونا در این کشور اطلاع داد که ترکیبی از گونه های هند و انگلیسی است و به سرعت به وسیله هوا منتقل می گردد.

شناسایی گونه ترکیبی کرونای هندی و انگلیسی در ویتنام

سفر به دل زیباترین منطقه آسیا را با تور ویتنام ارزان تجربه کنید و از شهرهای هوشی مین و هانوی ویتنام دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، طبق اعلام وزیر بهداشت ویتنام، مقامات این کشور گونه نوی از ویروس کرونا را شناسایی نموده اند که به گفته آن ها ترکیبی از گونه های انگلیسی و هندی است و به سرعت به وسیله هوا منتقل می گردد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این کشور جنوب شرقی آسیا که در اغلب اوقات سال گذشته توانست به شکلی پیروز شیوع ویروس را کنترل کند، از اواخر آوریل با خیز ابتلا روبرو شده که بیش از نیمی از مجموع 6 هزار 856 مبتلای این کشور را تشکیل می دهد.

نگوین تا لانگ وزیر بهداشت ویتنام در این خصوص گفت نوع نو کووید-19 کشف شده ویژگی های دو نوع موجود را که برای اولین بار در هند و انگلیس شناسایی شدند، داراست.

او در یک جلسه دولت که نوار ضبط شده آن به دست رویترز رسید، گفت: نوع نو، گونه هندی است با جهش هایی که در اصل متعلق به نوع انگلیسی است و بسیار خطرناک است.

وی اضافه کرد ویتنام به زودی داده های ژنومی از نوع تازه شناسایی شده را که به گفته وی از انواع شناخته شده قبلی قابلیت انتقال بیشتری دارد، منتشر خواهد نمود.

سرپرست فنی سازمان جهانی بهداشت برای بیماری کرونا هم در بیانیه ای بیان کرد: در حال حاضر ما هنوز گونه ویروسی کزارش شده در ویتنام را ارزیابی ننموده ایم. دفتر ما در این کشور در حال همکاری با وزارت بهداشت ویتنام است و به زودی منتظر اطلاعات بیشتری هستیم.

وی اضافه کرد برداشت فعلی سازمان جهانی بهداشت این است که این گونه، گونه B.1.617.2 است که به آن نوع هندی می گویند و احتمالاً یک جهش اضافی دارد.

به گفته وزیر بهداشت ویتنام، داده های آزمایشگاهی این نوع نو نشان می دهد این ویروس خود را بسیار سریع تکثیر می نماید که احتمالاً تعداد زیاد موارد ابتلا در منطقه ها مختلف این کشور در مدت زمانی کوتاه را توجیه می نماید.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 5 مرداد 1400 بروزرسانی: 5 مرداد 1400 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1908

به "شناسایی گونه ترکیبی کرونای هندی و انگلیسی در ویتنام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی گونه ترکیبی کرونای هندی و انگلیسی در ویتنام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید