سند استراتژی ملی صادرات گردشگری ایران اجرایی می شود

به گزارش یادداشت سریع، ایلنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، سند استراتژی ملی صادرات گردشگری ایران اجرایی می شود.

سند استراتژی ملی صادرات گردشگری ایران اجرایی می شود

زاهد شفیعی (مدیرکل دفتر مطالعات، آموزش و برنامه ریزی گردشگری) گفت: نظر به اهمیت صنعت گردشگری در کشور، سازمان توسعه تجارت ایران و مرکز بین المللی تجارت (ITC) موضوع گردشگری را به عنوان یکی از اولویت های اساسی در تدوین اسناد ملی استراتژی صادرات ایران عنوان کردند و با پیگیری های معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در سال 1399 سند استراتژی ملی صادرات گردشگری کشور تهیه و تدوین شد.

او افزود: در این سند، مزایای رقابتی گردشگری در چهار حوزه تخصصی گردشگری جامعه محور، اکوتوریسم و طبیعت گردی، گردشگری سلامت و گردشگری فرهنگی تاریخی شناسایی و سپس برنامه اقدام برای بهره برداری بهینه از این مزایا ارائه شد.

شفیعی ادامه داد: براساس پیگیری های به عمل آمده از سوی این وزارتخانه برای عملیاتی کردن استراتژی ها و برنامه های تعیین شده، سازمان توسعه تجارت ایران هماهنگی های لازم را با مراجع ذی ربط یعنی مرکز تجارت بین المللی (ITC) بعمل آورده و ماریه کلود را به عنوان مدیر اجرایی پروژه معرفی کرد.

مدیرکل دفتر مطالعات، آموزش و برنامه ریزی گردشگری گفت: طی جلسه 21 آذر 1400 که با حضور نام برده، مدیرکل دفتر مطالعات، آموزش و برنامه ریزی گردشگری و مشاور بین الملل سازمان توسعه تجارت سازمان یاد شده برگزار شد؛ ضمن تاکید بر لزوم جلب مشارکت حداکثری بخش خصوصی در اجرایی شدن استراتژی ها، مقرر شد که اهم برنامه های اقدام قابل اجرا از سوی این وزارتخانه تعیین و اعلام شود.

در خاتمه مدیرکل دفتر مطالعات، آموزش و برنامه ریزی گردشگری ضمن تقدیر و تشکر از نمایندگان سازمان توسعه تجارت و ITC برای همکاری در تدوین سند استراتژی ملی صادرات در بخش گردشگری، آمادگی کامل معاونت گردشگری را در حمایت از این پروژه برای رسیدن به نتایج مطلوب اعلام کرد.

منبع: همگردی
انتشار: 13 بهمن 1400 بروزرسانی: 13 بهمن 1400 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 2123

به "سند استراتژی ملی صادرات گردشگری ایران اجرایی می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سند استراتژی ملی صادرات گردشگری ایران اجرایی می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید