روسیه خود را برای مذاکرات جدی با اتحادیه اروپا آماده می نماید

به گزارش یادداشت سریع، معاون وزیر خارجه روسیه با اشاره به عواقب منفی سیاست اعمال تحریم ها و بازدارندگی این کشور، آمادگی مسکو برای گفت وگوی جدی با اتحادیه اروپا و ناتو، در جهت تقویت صلح و امنیت در قاره اروپا را مورد تأیید قرار داد.

روسیه خود را برای مذاکرات جدی با اتحادیه اروپا آماده می نماید

با ما سفر کنید و با سفر به اروپا با تور از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، الکساندر گروشکو معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت که مقامات مسکو در جریان سفر جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به روسیه که در تاریخ 5 فوریه (17 بهمن ماه) انجام می شو د، گفت وگوی بسیار جدی درباره ماهیت کنونی روابط دوجانبه با وی انجام خواهند داد.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و دنیا را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

این دیپلمات روس روز آدینه در انتها سفر خود به آتن (پایتخت یونان) در کنفرانس مطبوعاتی با اشاره به این مطلب، گفت: شرایط کنونی حاکم بر روابط روسیه و اتحادیه اروپا، دستور کار این سفر را دیکته نموده است و طرف روسی خود را برای مذاکرات بسیار جدی در این زمینه، بر اساس واقعیات جدید دنیا حاضر آماده نموده و مسلماً طیف وسیعی از مسائل بین المللی و منطقه ای مطرح خواهد شد.

گروشکو همچنین یادآور شد که روسیه به هیچ وجه مسئله تحریم های اعمال شده از سوی اتحادیه اروپا علیه این کشور را آنالیز نخواهد نمود و مواضع اصولی مسکو در این باره برای همه دیگر آشکار است.

وی در عین حال گفت: البته مسئولیت عواقب منفی این تحریم ها بر عهده خود اتحادیه اروپاست و این اقدام بروکسل، تیراندازی به پای خود محسوب می گردد و ما اطمینان داریم که منافع راهبردی کشورهای اروپایی، با تیرگی روابط با روسیه تأمین نخواهد شد.

ناتو امنیت و صلح منطقه دریای سیاه و شرق مدیترانه را به خطر انداخته است

معاون وزیر خارجه روسیه همچنین گفت که این کشور آماده گفت وگو با پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) است، اگر این اقدام به بهبود شرایط امنیتی در اروپا یاری کند، ولی در حال حاضر چنین تمایل مثبتی در مقامات ناتو دیده نمی گردد. به گفته وی، آنها همچنان سیاست بازدارندگی روسیه را دنبال می نمایند که لازم است با آن مقابله کرد.

این دیپلمات روس همچنین تأکید کرد که منطقه دریای سیاه و شرق دریای مدیترانه باید منطقه صلح و همکاری گردد و اضافه کرد: مسکو علاقه مند است که یونان، بعنوان یکی از کشورهای دارای روابط محبت آمیز با ما، وارد بازی های ژئوپلیتیکی برای بازدارندگی روسیه نگردد و به نوبه خود تمام کوشش خود را خواهد نمود تا منطقه دریای سیاه و شرق مدیترانه، منطقه صلح و همکاری باقی بماند.

الکساندر گروشکو یادآور شد: ما در حال حاضر شاهد آن هستیم که حملات فزاینده ای به سیستم امنیتی منطقه دریای سیاه وارد شده و تصمیم ناتو برای افزایش تعداد کشتی های نظامی خود در این منطقه، خطر بالقوه وقوع درگیری نظامی و از بین رفتن صلح و ثبات دریای سیاه و کشورهای حاشیه آن را افزایش داده است.

وی در بخش دیگری از این کنفرانس مطبوعاتی تأکید کرد که روسیه خواهان عدم سیاسی شدن همکاری ها در زمینه ارسال واکسن علیه ویروس کرونا به کشورهای نیازمند است و به کوشش خود در این رابطه ادامه خواهد داد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 اسفند 1399 بروزرسانی: 6 اسفند 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1635

به "روسیه خود را برای مذاکرات جدی با اتحادیه اروپا آماده می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه خود را برای مذاکرات جدی با اتحادیه اروپا آماده می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید