رئیس جمهور آذربایجان به فرانسه پیشنهاد داد شهر مارسیلیا را به ارمنی ها بدهد

به گزارش یادداشت سریع، رئیس جمهوری آذربایجان امروز، سه شنبه به پاریس پیشنهاد داد شهر مارسیلیا را به ارمنی هایی بدهد که در فرانسه زندگی می نمایند و کشور دومی برای آنها باشد.

رئیس جمهور آذربایجان به فرانسه پیشنهاد داد شهر مارسیلیا را به ارمنی ها بدهد

با ما همراه باشید و با تور ارزان فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، مجلس سنای فرانسه پیش از این حکمی را صادر نموده و خواهان به رسمیت شناختن ناگورنو - قره باغ شده و از جمهوری آذربایجان خواسته بود نیروهایش را از منطقه بیرون کند.

اما ژان بابتست لیموین عضو وزارت خارجه فرانسه گفت، در بازنگری این تصمیم به رسمیت شناختن یک جانبه استقلال قره باغ توسط فرانسه به نفع هیچ کس نخواهد بود و کمکی به پیشبرد فرایند صلح نخواهد کرد.

رئیس جمهوری آذربایجان خطاب به مردم این کشور گفت: کشورهایی که هزاران کیلومتر از ما دور هستند اکنون قوانینی را مطرح می نمایند و مجلس شان هم این مساله را آنالیز می نماید، مساله ما چه ربطی به مجلس فرانسه دارد؟ چند سال است که فرانسه در ریاست گروه مینسک مشارکت دارد؟ آیا کاری انجام داده؟ آیا تدابیر قابل لمسی برای حل مشکل ارائه نموده؟ به مجرد حل مشکل نگاه کنید چه روی می دهد؟ شورای سنای فرانسه مصوبه به رسمیت شناختن قره باغ را تصویب می نماید و اگر آنها را دوست دارید من در حین جنگ هم گفتم شهر مارسیلیا را به ارمنی ها بدید اسمش را هم عوض کنید دوباره کشور را از اول بسازید.

او اضافه کرد: هیچ کس نمی تواند در امور داخلی ما دخالت کند.

به گفته او، اصطلاح ناگورنوی قره باغ دیگر به گذشته پیوسته است. توصیه نمی کنم دیگر این اصطلاح را جز در زمان صحبت از تاریخ استفاده نمایند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 17 آذر 1399 بروزرسانی: 17 آذر 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1299

به "رئیس جمهور آذربایجان به فرانسه پیشنهاد داد شهر مارسیلیا را به ارمنی ها بدهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس جمهور آذربایجان به فرانسه پیشنهاد داد شهر مارسیلیا را به ارمنی ها بدهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید