داروی یورمکتین

به گزارش یادداشت سریع، ایورمکتین دارویی برای درمان نوع خاصی عفونت انگلی است که کارکرد مؤثر آن در افرادی که دارای سیستم ایمنی ضعیفی هستند باعث کاهش خطر ابتلا به یک عفونت شدید و یا تهدید کننده زندگی می شود.

داروی یورمکتین

به گزارش، ایورمکتین دارویی برای درمان برخی از عفونت های انگلی کرم های گرد روده ای است.

درمان عفونت های انگلی به بهبود کیفیت زندگی بیماران کمک می کند و در افرادی که سیستم ایمنی ضعیف دارند درمان عفونت های کرم گرد باعث کاهش خطر ابتلا به یک عفونت شدید و یا تهدید کننده زندگی می شود.

این دارو متعلق به طبقه ای از دارو ها با عنوان آنتی هلمینتیک است که کارکرد آن فلج کردن و کشتن انگل ها است.

ایورمکتین می بایست یک ساعت قبل از غذا با یک لیوان آب خورده شود.

میزان مصرف این دارو به وزن بیمار، شرایط پزشکی و پاسخ به درمان بستگی دارد.

در صورت مصرف دارو و بدتر شدن شرایط بیمار حتماً باید پزشک معالج مطلع شود.

در صورت مصرف ایورمکتین ممکن است عوارضی همچون سردرد، سرگیجه، درد عضلات، درد قفسه سینه، ضربان سریع قلب، تشنج، حالت تهوع و یا اسهال در بیمار ظهور کند.

در صورتی که بیمار به منظور درمان انکواسکریزیس- بیماری که از راه آلودگی به کرم انگلی اونکوسرکا ولولوس ایجاد می شود. علائم این بیماری شامل خارش شدید، برجستگی های زیرپوستی، و کوری است- تحت درمان قرار گرفته باشد ممکن است در چهار روز اول درمان مواردی همچون درد مفاصل، تورم یا قرمزی چشم، ضعف بینایی و ... مشاهده شود که در صورت بروز هر یک از این نشانه ها حتماً پزشک معالج باید نسبت به آن مطلع شود.

نکته قابل توجه این که اخیراً با شیوع و همه گیری ویروس کرونا و زمان نامشخص برای ساخت واکسن آن، متخصصان به دنبال آزمایش دارو هایی هستند که پیش از این کشف شده و با کرونا دارای علائم مشابه هستند.

یکی از این دارو ها ایورمکتین است که اخیراً در بررسی نمونه هایی مصرف آن در درمان کرونا نتایج مثبت داشته است، اما نکته قابل توجه این که در حال حاضر هر روز دارو های تازه ای برای درمان کرونا مطرح و در مراکز درمانی کشور های گوناگون استفاده می شوند.

این درمان ها محدود، صرفاً در مراحل آزمایشی و مقدماتی بوده و مراحل تایید دارو را نگذرانده اند.

نتایج چنین مطالعاتی باید قابل تکرار باشند و پس از ارزیابی پژوهشگران و مراجع تخصصی، دارو های مناسب برای ارزیابی های وسیع تر و نهایی یعنی کارآزمایی های بالینی دقیق و کنترل شده انتخاب شوند. تعیین کارایی، مزیت ها و الویت ها، دوز و موارد استفاده و عوارض جانبی دارو ها کاری بسیار پیچیده و دقیق است و فقط پس از گذراندن مراحل چندگانه کارآزمایی های بالینی با کیفیت میسر می شود.

منبع: آنا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 16 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1021

به "داروی یورمکتین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داروی یورمکتین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید