تازه ترین تصمیمات پنتاگون در خصوص ترکیه و اف 35

به گزارش یادداشت سریع، معاون وزارت دفاع آمریکا تأکید نموده که مسئله اف 35 بر دیگر حوزه های همکاری ترکیه و آمریکا تأثیر نخواهد گذاشت، اما در عین حال٬ روند خارج کردن ترکیه از مشارکت در فراوری این جنگنده شروع شده است.

تازه ترین تصمیمات پنتاگون در خصوص ترکیه و اف 35

به گزارش گروه بین الملل یادداشت سریع به نقل از شبکه تلویزیونی ان.تی.وی٬ خانم الن لرد معاون وزارت دفاع آمریکا در امور لجستیکی و تامین تجهیزات نظامی٬ روز گذشته در یک کنفرانس مطبوعاتی در خصوص اختلافات واشنگتن و آنکارا بر سر مسائل دفاعی گفت: ترکیه برای ما یک متفق استراتژیک است و مسئله اف 35 بر دیگر حوزه های همکاری ترکیه و آمریکا تأثیر نخواهد گذاشت. واقعیت این است که اختلاف ما بر سر مسئله اس 400 بود و به آنها اعلام کردیم که این دو سیستم نمی توانند با هم منطبق باشند. ما در حوزه های دیگر همچنان همکاری می کنیم و درها برای مصاحبه باز است. اما در شرایط فعلی باید بگویم روند خارج کردن ترکیه از مشارکت در فراوری این جنگنده٬ شروع شده است. آنها بیش از 900 قطعه از این هواپیما را فراوری می نمایند؛ اما در یک سال اخیر ترتیباتی داده ایم که کل این 900 قطعه در داخل آمریکا فراوری شوند. فعلاً ترک ها تا مارس 2020 این قطعات را در اختیار ما می گذارند.

الن لرد که حاضر نشد به سؤالی در خصوص هویت شرکت های جایگزین ترکیه پاسخی ارائه دهد در ادامه اضافه کرد: روند تدریجی خارج کردن ترکیه از فراوری این هواپیما٬ از الان تا یک سال دیگر طول می کشد. هواپیماهایی که آنها سفارش داده بودند، هم اکنون در فرودگاه لاک هستند و در خصوص فرجام این هواپیماها٬ در حال مطالعه نقشه راه های مختلفی هستیم.

اظهارات این مقام پنتاگون در حالی بیان شده که روز گذشته خلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه اعلام نموده که از امروز و همزمان با سفر اردوغان به مسکو٬ دومین سری از محموله های موشکی اس 400 روسیه وارد ترکیه خواهند شد. در عین حال بعضی از تحلیل گران ترکیه نیز به این مسئله اشاره نموده اند که ترکیه در استراتژی دفاعی موشکی و هوایی خود دچار مشکل شده است؛ چرا که از یک سو قادر به به کارگیری اس 400 نیست و از دیگر سو٬ نتوانسته هواپیماهای خریداری شده نسل پنجم اف 35 را از آمریکا تحویل بگیرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 297

به "تازه ترین تصمیمات پنتاگون در خصوص ترکیه و اف 35" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تازه ترین تصمیمات پنتاگون در خصوص ترکیه و اف 35"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید