تاجران افغان و تلاش برای پوشش برخی از هزینه های زائران افغانستانی اربعین

به گزارش یادداشت سریع، اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان خراسان رضوی در نشست مشترکی با ستاد مردمی اربعین مهاجرین افغانستانی و تاجران این کشور امکان پوشش هزینه های زائران اربعین حسینی را بررسی کردند.

تاجران افغان و تلاش برای پوشش برخی از هزینه های زائران افغانستانی اربعین

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، صبح امروز نشست مشترک ستاد مردمی اربعین مهاجرین افغانستانی و تاجران این کشور با میزبانی اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان خراسان رضوی برگزار گشت.

در این نشست مسائل زائران اربعینی که از افغانستان به مقصد عراق حرکت می کنند و از ایران به صورت ترانزیت عبور می کنند مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در جریان نشست امروز برای به وجود آوردن سهولت هایی در روند آمد و شد زائرین افغانستانی اربعین و جمع آوری کمک های مردمی توافقاتی به عمل آمد.

همچنین اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان خراسان رضوی در روزهای گذشته طی یک نشست خبری از ایجاد تسهیلاتی برای زائرین مقیم و غیرمقیم اربعین حسینی خبر داد.

این اداره برای عبور و مرور و اقامت زائرین افغانستانی اربعین خدماتی را در نظر گرفته، از جمله برای زائرین خارجی که به صورت ترانزیتی با ویزا یک بار عبور وارد ایران می شوند در زمان اعزام به اربعین خدمات ویژه ای در راستا بازگشت به آنها داده می شود تا برای ورود مجدد مسئله ای نداشته باشند.

محمد تقی هاشمی سرپرست اداره کل امور اتباع خارجی خراسان رضوی می گوید: تلاش ها برای صدور ویزا رایگان برای اتباع مقیم ایران دارای گذرنامه الکترونیک ادامه دارد و ابراز امیدواری کرد که هر چه زودتر این موضوع محقق شود.

هاشمی با اشاره به بحث تخصیص و تجهیز موکب های ده گانه نیز گفت که این موکب ها در راستا تردد اتباع خارجی واقع شده است و علاوه بر آن دو موکب در کاظمین و دو موکب در کربلا نیز به زائرین ارائه خدمت خواهند کرد.

وی اظهار داشت: چنانچه زائری نیز در دقیقه نود با مشکل ویزا تقلبی در مرز خروجی ایران به سمت عراق روبرو شد، براساس هماهنگی که با ناجا و دولت عراق اجرا شده با همکاری های میدانی کمک خواهد شد تا زائر با کمترین مشکل بتواند معضل را رفع کند.

براساس آمار در سال گذشته 33هزار و 328 نفر آمار زائرین ورودی از مرز دوغارون و زائرین مقیم نیز دوازده هزار و 916 نفر بوده اند.

با توجه به افزایش حجم علاقمندی برای زیارت اربعین و طبق پیش بینی انتظار می رود صد و بیست تا صد و سی هزار زائر اربعین از کشورهای افغانستان و پاکستان وارد شهر مشهد شوند و به صورت ترانزیتی از ایران عبور کنند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 442

به "تاجران افغان و تلاش برای پوشش برخی از هزینه های زائران افغانستانی اربعین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاجران افغان و تلاش برای پوشش برخی از هزینه های زائران افغانستانی اربعین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید