بایدن: چین نباید در تعیین قوانین تجارت جهانی شرکت داده شود

به گزارش یادداشت سریع، ایسنا نوشت: رئیس جمهور آمریکا تاکید کرد، چین نباید در تعیین و توسعه قوانین مربوط به تکنولوژی و تجارت جهانی شرکت داده شود.

بایدن: چین نباید در تعیین قوانین تجارت جهانی شرکت داده شود

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در مقاله ای که از طریق روزنامه واشنگتن پست منتشر شده، نوشت: در جریان سفر به بروکسل، با رئیس کمیسیون اروپا و رئیس شورای اروپا دیدار و درباره اینکه چطور آمریکا و اروپا می توانند با یکدیگر همکاری نزدیکی در زمینه چالش های جهانی داشته باشند، مذاکره خواهم کرد. ما تلاش می کنیم تا اطمینان پیدا کنیم که دموکراسی های بازار و نه چین یا هیچ کس دیگری، قوانین قرن بیست و یکم پیرامون تکنولوژی و تجارت را خواهند نوشت. ما هدف یک اروپای کامل، آزاد و در صلح را دنبال خواهیم کرد.

بایدن تاکید کرد: این به دموکراسی های پیشرو جهان بستگی دارد تا جایگزینی با استاندارد بالا را به جای چین به منظور ارتقاء زیرساخت های طبیعی، بهداشتی و دیجیتال پیشنهاد دهند.

جو بایدن روز پنجشنبه با امضای فرمانی اجرایی سرمایه گذاری آمریکایی ها در تعدادی از شرکت های چینی دارای ارتباطات ادعایی با بخش های نظامی و جاسوسی این کشور را ممنوع کرد. این دستور اجرایی دولت بایدن لیست منتشر شده از طریق دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا را توسعه می دهد و به جای 44 شرکت 59 شرکت چینی را هدف می گیرد. این دستور اجرایی از دوم اوت به اجرا در می آید.

23311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 30 تیر 1400 بروزرسانی: 30 تیر 1400 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1898

به "بایدن: چین نباید در تعیین قوانین تجارت جهانی شرکت داده شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن: چین نباید در تعیین قوانین تجارت جهانی شرکت داده شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید