بازگشایی مشروط تالارهای پذیرایی از هفته آینده

به گزارش یادداشت سریع، تهران (پانا) - رئیس اتاق اصناف تهران از بازگشایی مشروط تالارهای پذیرایی از هفته آینده اطلاع داد.

بازگشایی مشروط تالارهای پذیرایی از هفته آینده

به گزارش اتاق اصناف تهران، قاسم نوده فراهانی گفت: با توجه به آنالیز های کارشناسی، تالارهای پذیرایی تهران که با شیوع ویروس کرونا از اواخر سال گذشته فعالیت آنها متوقف شده بود، در آستانه شروع فعالیت مجدد از هفته آینده هستند.

رئیس اتاق اصناف تهران با اشاره به اینکه متأسفانه با شیوع بیماری کرونا تمام واحدهای صنفی تالارهای پذیرایی در تهران و سطح کشور تعطیل شدند و این ضرر و زیان جبران ناپذیری را به این واحدها وارد نموده است گفت: در جلسه ای که روز گذشته با حضور علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونای کلانشهر تهران برگزار گردید، تمام نقطه نظرات آنالیز های کارشناسی در این زمینه ارائه و مقرر شد چنانچه تالارهای پذیرایی در تهران با یک سوم ظرفیت خود میهمان بپذیرند، فعالیت مجدداً این واحدهای صنفی شروع گردد.

فراهانی خاطر نشان کرد: تصمیم نهایی در این جلسه این شد که با طرح این مساله با استانداری تهران، اگر استانداری موافقت کند تالارهای پذیرایی از هفته آینده فعالیت خود را شروع نمایند به شرطی که با یک سوم ظرفیت کار نمایند تا ضمن رعایت فاصله گذاری، پروتکل های بهداشتی نیز در این واحدهای صنفی به دقت رعایت گردد.

رئیس اتاق اصناف تهران با اشاره به تعداد تالارهای پذیرایی در تهران یادآورشد: بیش از 600 تالار پذیرایی در تهران وجود دارد که متأسفانه از اواخر سال گذشته تعطیل شده اند و نیروی انسانی آن نیز بیکار شده و ضرر زیادی متوجه تالارهای پذیرایی شده است.

فراهانی بیان نمود: به دلیل جلوگیری از انتشار ویرس کرونا و حفظ سلامتی مردم و شهروندان، تا به امروز مسائل زیادی از واحدهای صنفی را با برگزاری جلسات کارشناسی با مسئولان حل و فصل کردیم و امیدواریم بتوانیم با موافقت استانداری تهران مسائل این واحدهای صنفی را نیز رفع کنیم.

وی در مورد میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در واحدهای صنفی در سطح شهر تهران، اظهارداشت: بازرسی های مستمر اتاق اصناف و اتحادیه ها نشان می دهد که خوشبختانه تمام واحدهای صنفی در رعایت پروتکل های بهداشتی مصمم هستند، به طوری که هم اکنون افراد بدون ماسک نمی توانند وارد واحدهای صنفی در سطح شهر تهران شوند.

رئیس اتاق اصناف تهران در ادامه با اشاره به اهمیت قانون نظام صنفی، اصلاح جامع این قانون را ضروری دانست و گفت: با شروع جلسات آنالیز بندهای طرح پیشنهادی اصلاح قانون نظام صنفی در کمیسیون مالی مجلس شورای اسلامی می توانیم در مورد اصلاحات قانون نظام صنفی در کشور اظهار نظر کنیم. قانون نظام صنفی نیازمند اصلاحات اساسی است و باید بازنگری در قانون بصورت جامع صورت پذیرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 21 بهمن 1399 بروزرسانی: 21 بهمن 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1590

به "بازگشایی مشروط تالارهای پذیرایی از هفته آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشایی مشروط تالارهای پذیرایی از هفته آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید