اگر زیاد آب بنوشید چه بلایی سرتان می آید؟ اگر زیاد آب بنوشید چه بلایی سرتان می آید؟

به گزارش یادداشت سریع، نوشیدن آب، بیش از احتیاج طبیعی و واقعی بدن، عوارض زیاد و آزاردهنده ای چون ضعف و سستی اعصاب، معده و کبد، بدرنگی پوست رخ و بدن، کاهش حافظه و کندذهنی و...را به همراه دارد.

اگر زیاد آب بنوشید چه بلایی سرتان می آید؟ اگر زیاد آب بنوشید چه بلایی سرتان می آید؟

اگر زیاد آب بنوشید چه بلایی سرتان می آید؟

نوشیدن آب، بیش از احتیاج طبیعی و واقعی بدن، عوارض زیاد و آزاردهنده ای چون ضعف و سستی اعصاب، معده و کبد، بدرنگی پوست رخ و بدن، کاهش حافظه و کندذهنی و...را به همراه دارد.

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران؛ برای دهه ها پزشکان اصرار داشتند که انسان باید در طول روز 8 لیوان آب بخورد و حتی زن یکی از رؤسای جمهوری آمریکا نیز درباره آب کمپینی راه انداخته بود. با این حال پروفسور آرون کارول از دانشگاه ایندیانا سال گذشته نوشته بود که هیچ دلیل علمی وجود ندارد که ثابت کند نوشیدن آب بیشتر می تواند به سلامت انسان یاری کند.

اما یک تحقیق جدید دیگر یک فایده بسیار عظیم نوشیدن آب را ثابت نموده است. این تحقیق ادعا نموده است که نوشیدن آب می تواند وزن شما را کاهش دهد. تحقیق مذکور که در مجله رژیم های انسان منتشر شده مدعی شده است که نوشیدن آب فراوان با خوردن کالری کمتر و هم چنین مصرف شکر و نمک و کلسترول کمتر مرتبط است.

در این تحقیق 18311 نفر مورد آنالیز قرار گرفته اند که به دوگروه با رژیم غذایی متفاوت تقسیم شده و بین 3 تا 10 روز مورد آزمایش قرار گرفته اند. پاسخ های شرکت نمایندگان نشان می دهد که مصرف یک تا سه لیوان آب بیشتر در بعضی از شرکت نمایندگان باعث شده که بین 69 تا 206 کالری کمتر مصرف نمایند. اگر چه این رقم کم به نظر می رسد اما 206 کالری در روز می تواند یک پوند وزن را در 17 روز کاهش دهد.

همچنین مصرف شکر در این افراد نیز بین 6 تا 18 گرم کاهش پیدا نموده است و سدیم نیز بین 78 تا 235 میلی گرم کاهش داشته است. مصرف کلسترول این افراد نیز بین7 تا 21گرم کاهش داشته است.

با این حال بسیاری از متخصصان رژیم آب درمانی را کاری نادرست می دانند و معتقدند این رژیم می تواند بر سلامت انسان تأثیر بگذارد. یک مشاور تغذیه درمورد اینکه آیا شما رژیم های آب درمانی را که فرد طی چند روز فقط آب مصرف کند، تأیید می کنید؟ گفته بود:خیر این رژیم بسیار خطرناک است. درست است که آب برای بدن بسیار مفید است اما به هیچ وجه نمی تواند جایگزین غذا گردد.آب

آب درمانی

وی مصرف زیاد آب بدون خوردن مواد غذایی را موجب بر هم خوردن تعادل الکترولیت ها مطرح نمود و گفت:مصرف زیاد آب موجب می گردد که الکترولیت های داخل سلولی به بیرون سلول بیایند و خیز سلولی و ورم سلولی در پی خواهد داشت.

آب داخل سلول بالا رفته و موجب ورم سلول ها می گردد، این مسأله می تواند مرگ آور باشد و به هیچ وجه توصیه به چنین رژیمی نمی گردد .در این نوع رژیم مهمتر از سوء تغذیه ای که به وجود می آید، خیز سلولی و خارج شدن الکترولیت ها از سلول هاست که می تواند در مدت کوتاهی به مرگ انسان بینجامد. این نوع رژیم اگر به مرگ منجر نگردد، ضایعات مغزی در پی دارد و روی بینایی افراد تأثیر مستقیم می گذارد.

یک متخصص طب سنتی نیز با اشاره به نوشیدن آب زیاد گفته بود:بر اساس آموزه های طب سنتی ایران، بهتر است افراد در زمان تشنگی، کمی در خوردن آب تأمل نمایند و با اطمینان از حقیقی بودن تشنگی خود، آب بنوشند.

آموزه هایی موهوم و نامستدل در مقابل آموزه های طب سنتی ایران واقع شده است که توصیه می نماید همه افراد روزانه مقدار زیادی آب بنوشند. بر خلاف این توصیه که نه فقط در ایران بلکه در خیلی از کشورهای دنیا شایع شده است، آموزه های پزشکی پارسی به بیشتر افراد به جز آنان که مزاج یا معده های گرم و خشک دارند، توصیه می نماید برتشنگی صبرنمایند تا هنگامی که مطمئن شوند تشنگی شان راستین است و سپس آب بنوشند.

نوشیدن آب، بیش از احتیاج طبیعی و واقعی بدن، عوارض زیاد و آزاردهنده ای چون ضعف و سستی اعصاب، معده و کبد، بدرنگی پوست رخ و بدن، کاهش حافظه و کندذهنی، آبریزش های مرضی و نزله ها، ورم دست ها و پاها و زیر چشم ها و گاهی مسائل کبدی پیچیده را به همراه می آورد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 27 آبان 1399 بروزرسانی: 27 آبان 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1258

به "اگر زیاد آب بنوشید چه بلایی سرتان می آید؟ اگر زیاد آب بنوشید چه بلایی سرتان می آید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر زیاد آب بنوشید چه بلایی سرتان می آید؟ اگر زیاد آب بنوشید چه بلایی سرتان می آید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید