استارتاپ ایرانی در کانادا 2 میلیارد دلار ارزش گذاری شد

به گزارش یادداشت سریع، فارغ التحصیلان دانشگاه شیراز در کانادا استارتاپی راه اندازی کردند که در حال حاضر ارزش آن 2 میلیارد دلار برآورد می گردد.

استارتاپ ایرانی در کانادا 2 میلیارد دلار ارزش گذاری شد

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا ارزان قیمت هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و آبشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ارزش اپلای برد استارتاپی ایرانی در کانادا 100 میلیون دلار کانادا حمایت اقتصادی به خود جذب کرد و با این اتفاق ارزش آن 2 میلیارد دلار برآورد می گردد.

زمانی که ارزش بازار شرکت های خصوصی در کانادا به بیش از 1 میلیارد دلار می رسد، گفته می گردد این شرکت ها به شرایط یونیکورن UNICORN رسیده اند. شرایطی بسیار مناسب. حال اپلای برد با ارزش دو میلیارد دلاری خود به این شرایط رسیده است.

اپلای برد با ایجاد یک پلتفرم بر پایه هوش مصنوعی یاری می نماید تا دانشجویان بین المللی برای تکمیل تحصیلات پس از دوره متوسطه خود در خارج از کشور اقدام نمایند.

مارتین بصیری موسس و مدیر عامل اپلای برد در این باره گفت: اپلای برد در دو سال گذشته شاهد رشد مداوم بود. به گونه ای که رشد 12000 درصدی را در سال 2019 داشت.

بصیری همچنین بیان کرد: از رسیدن به شرایط UNICORN هیجان زده ایم. زیرا پول برای ما منبعی برای استخدام افراد بیشتر است. ما می توانیم به افراد بیشتری یاری کنیم و از تمام منابع برای انجام این کار بهره مند شویم.

در حال حاضر این استارتاپ 5 ساله، با بیش از هزار و 200 موسسه آموزشی و 4 هزار شریک استخدامی در سراسر دنیا کار می نماید و ادعا می نماید که به طور مستقیم به بیش از 100 هزار دانش آموز یاری نموده است. جذب 100 میلیون دلار توسط این استارتاپ در کمتر از یک سال از زمانی که بیان کرد ارزش 55 میلیون دلاری دارد، اتفاق افتاده است.

اپلای برد به دانشجویان بین المللی یاری می نماید تا برای تحصیلات پس از دوره متوسطه در آمریکای شاقتصادی و انگلستان درخواست نمایند. از آنجا که دانشجویان بین المللی حدود 20 درصد از کل دانشجویان دانشجویی در کانادا را تشکیل می دهند، پس این پلتفرم به یک منبع درآمد فزاینده و مهم برای دانشگاه ها تبدیل شد.

بصیری بیان کرد: تحقیقات نشان داده که 90 درصد دانشجویان بین المللی قصد ایجاد تغییر در تحصیلات بین المللی خود را ندارند.

بصیری با اشاره به اهمیت نقدینگی که دانشجویان بین المللی برای مؤسسات پس از تحصیلات دوران متوسطه تامین می نمایند، گفت: متناسب با نیازهای دانشجویی، دانشگاه ها تمایل به تنوع دارند که این اقدام برای برطرف نیازهای اقتصادی است.

برای برطرف چالش های دانشجویان و دانشگاه ها، اپلای برد اخیراً با نهادهای دولتی و دانشگاه ها همکاری نموده است تا دانشجویان بین المللی جهت تامین اقتصادی تحصیلات دچار مشکل نشوند. بدین طریق که دولت اکنون محدودیت ها را حذف نموده و به دانشجویان بین المللی اجازه می دهد 20 ساعت در هفته کار نمایند، در حالی که کلاس ها بصورت آنلاین در حال برگزاری هستند.

بصیری همچنین بیان کرد: فعالیت آنلاین دانشگاه ها به آنها انعطاف پذیری زیادی در ارائه برنامه ها می دهد تا در آینده برنامه ها را به صورت آفلاین و آنلاین یا ترکیبی ارائه دهند. اپلای برد قصد توسعه تیم خود را دارد و به سرعت نیز در حال گسترش است. از می 2019 تیم این استارتاپ به حدود 400 نفر افزایش یافت. این استارتاپ در 20 کشور فعالیت می نماید و حدود 300 کارمند در خارج از دفتر مرکزی اش مشغول فعالیت هستند.

مدیر عامل اپلای برد اضافه کرد: با استفاده از این دور آخرین تامین اقتصادی قصد داریم، حداقل 100 کارمند دیگر را به خدمت بگیریم. در حال حاضر بیشتر این موقعیتهای شغلی باز است. این استارتاپ به دلیل تجربه شخصی من و برادرم فعالیت خود را شروع کرد و خوشحالیم که می توانیم از افراد بیشتری حمایت کنیم تا بتوانند آموزش خوبی کسب نمایند. کمپین ما ایجاد آینده ای بهتر برای مردم است. هدف اپلای برد در دسترس قرار دادن آموزش برای دانشجویان در سراسر دنیا است و احساس می نماید که برای یاری به بخش استخدام بین المللی در طول COVID-19 موقعیت خوبی دارد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 946

به "استارتاپ ایرانی در کانادا 2 میلیارد دلار ارزش گذاری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استارتاپ ایرانی در کانادا 2 میلیارد دلار ارزش گذاری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید