اتحادیه اروپا خواستار قانونمندسازی ChatGPT و هوش مصنوعی شد (تور اروپا ارزان)

به گزارش یادداشت سریع، به گزارش خبرنگارانبه نقل از رویترز، Chat GPT که 2 ماه قبل راه اندازی شده، می تواند مقالات، گزارش، لطیفه و حتی شعر را به سرعت فراوری کند و به همین دلیل سریع ترین اپلیکیشن در حال رشد در تاریخ به شمار میرود.

اتحادیه اروپا خواستار قانونمندسازی ChatGPT و هوش مصنوعی شد (تور اروپا ارزان)

با ما سفر کنید و با تور اروپا ارزان از قاره سبز اروپا دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

بعضی کارشناسان با وجود آنکهChat GPT را یک جهش قلمداد می نمایند اما بیم آن دارند که از چنین اپ هایی برای سرقت ادبی، کلاهبرداری و توسعه اخبار جعلی استفاده گردد.

برتون در نخستین اظهار نظر درباره Chat GPT خاطرنشان کرد ریسک های به وجود آمده به وسیله این فناوری و سیستم های هوش مصنوعی تأکیدی بر احتیاج اضطراری به وضع قوانینی است که وی سال گذشته برای معین استانداردهای جهانی فناوری پیشنهاد نموده بود.

این قوانین هم اکنون در بروکسل تحت مذاکره هستند.

او در بیانیه ای به رویترز نوشته است: همانطور که Chat GPT نشان داد، راهکار های مبتنی بر هوش مصنوعی فرصت های خارق العاده بیشماری برای کسب وکارها و شهروندان فراهم می نمایند اما ریسک هایی نیز دارند. به همین علت است که ما به یک چهارچوب رگولاتوری مستحکم احتیاج داریم تا تضمین گردد سیستم های هوش مصنوعی قابل اعتماد براساس داده های با کیفیت پیشرفته اند.

شرکت Open AI توسعه دهنده Chat GPT، در وب سایت خود خاطرنشان کرد هدفش ایجاد نوعی هوش مصنوعی است که برای بشر سودمنداست و سعی در ساخت نوع ایمن و مفید از این فناوری است.

براساس پیش نویس قوانین اتحادیه اروپا Chat GPT یک سیستم هوش مصنوعی جنرال تلقی می گردد که می توان از آن برای مقاصد مختلف از جمله فعالیت های پر ریسک مانند گزینش کاندیداهای شغلی و معین رتبه اعتبار افراد استفاده کرد.

برتون می خواهد Open AI همکاری نزدیکی با توسعه دهندگان سیستم های هوش مصنوعی پر ریسک داشته باشد تا امکان انطباق آنها با قانون پیشنهادی هوش مصنوعی را فراهم کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 بهمن 1401 بروزرسانی: 18 بهمن 1401 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 2384

به "اتحادیه اروپا خواستار قانونمندسازی ChatGPT و هوش مصنوعی شد (تور اروپا ارزان)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتحادیه اروپا خواستار قانونمندسازی ChatGPT و هوش مصنوعی شد (تور اروپا ارزان)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید