آموزش و پرورش از برگزیدگان جشنواره معلمان هنرمند حمایت می کند

به گزارش یادداشت سریع، مدیرکل فرهنگی هنری اردو ها و فضا های پرورشی از حمایت وزارت آموزش و پرورش از برگزیدگان نخستین جشنواره فرهنگی هنری معلمان هنرمند خبر داد.

آموزش و پرورش از برگزیدگان جشنواره معلمان هنرمند حمایت می کند

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، علی رمضانی، در مورد جشنواره فرهنگی هنری معلمان هنرمند، گفت: این نخستین جشنواره ای بود که صرفاً معلمان و فرهنگیان در آن می توانستند شرکت داشته باشند، از همین رو یک جشنواره منحصر به فرد بود.

وی ادامه داد: یکی از ویژگی های نظام آموزشی نوین و پیشرفته، توجه جدی به نیاز های متنوع مخاطبان و تمهید مقدمات برای بروز و ظهور توانمندی ها و استعداد های معلمان است.

رمضانی، گفت: اوقات فراغت حین آموزش معلمان فرصت مغتنمی برای برنامه ریزی استعداد سنجی و تلاش برای بروز خلاقیت ها و کار های فرهنگی و هنری جامعه فرهنگیان، سوق دادن معلمان برای حضور در مسابقات و جشنواره های فرهنگی و هنری و عرضه توانمندی های خود فرآیندی آموزشی تربیتی است که می تواند باعث ایجاد نشاط و شادابی بیشتر برای تأثیرگذاری آموزش باشد.

مدیرکل فرهنگی هنری و فضا های پرورشی ادامه داد: به همین منظور با بهره مندی از ظرفیت های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و سایر اسناد بالا دستی معاونت پرورشی و فرهنگی جشنواره فرهنگی و هنری معلمان هنرمند را برگزار کرد که این جشنواره با رویکرد نوین و مبتنی بر آموزش مهارت و بر اساس آسیب شناسی های مکرر از فرایند جاری و با نگاهی متعالی و به منظور توانمندی های بی نظیر جامعه فرهنگی و هنری معلمان و همچنین جلب توجه نگاه نهاد ها و سازمان های همسو در حوزه های فرهنگی و هنریبود.

وی به برخی از اهداف این جشنواره اشاره کرد و ادامه داد: جریان سازی و بستر سازی برای تولید و توسعه محتوای منطق و فرهنگ اسلامی انقلابی ملی و بومی، تقویت مبانی فکری هنری فرهنگی معلمان، ایجاد زمینه تحرک پویایی شادابی و نشاط بیشتر معلمان از جمله این اهداف بود.

رمضانی گفت:، اما پس از برگزاری مرنام اختتامیه این جشنواره بر آن شدیم تا برای تکریم بیشتر و استفاده بهینه از ظرفیت این سرمایه های ارزشمند از معلمان برگزیده در این جشنواره بهره بیشتری برده شود.

وی ادامه داد: از همین روی به استان فارس ابلاغ شده است تا موارد زیر را پیگیری و اجرا کند:

-پیگیری صدور ابلاغ تدریس در کانون های فرهنگی تربیتی

-پیگیری تسهیل در ساماندهی آموزشی و جابجایی

-پیگیری صدور ابلاغ به نام اعضای کارگروه تخصصی فرهنگی هنری

- پیگیری صدور ابلاغ داوری جشنواره های مختلف دانش آموزی

-استفاده از ظرفیت این هنرمندان در همه برنامه های فرهنگی هنری

- مساعدت در زمینه انتشار آثار آنان

-هماهنگی با روابط عمومی ها و خبرگزاری های استانی و رسانه های محلی برای مصاحبه تخصصی با معلمان هنرمند.

نخستین جشنواره معلمان هنرمند که از دی ماه 1399 در شیراز آغاز شد در خرداد 1400 به کار خود پایان داد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1923

به "آموزش و پرورش از برگزیدگان جشنواره معلمان هنرمند حمایت می کند" امتیاز دهید

1 کاربر به "آموزش و پرورش از برگزیدگان جشنواره معلمان هنرمند حمایت می کند" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش و پرورش از برگزیدگان جشنواره معلمان هنرمند حمایت می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید