کارهای غیر ضروری دندانپزشکی را تعطیل کنید

به گزارش یادداشت سریع، خبرنگاران : عضو کمیته کشوری مقابله با کرونا، خواهان به تعویق انداختن کارهای غیر ضروری دندانپزشکی در ایام اوج گیری کرونا شد.

کارهای غیر ضروری دندانپزشکی را تعطیل کنید

به گزارش یادداشت سریع به نقل از مهر، مسعود مردانی، در مورد مراجعات به مراکز دندانپزشکی، اظهار کرد: کسی که خدمات دندانپزشکی اورژانسی دارد مثلاً دچار عفونت دندان شده حتماً باید به دندانپزشک مراجعه کند و انجام کارهای غیرضروری دندانپزشکی به هیچ عنوان توصیه نمی گردد.

وی اضافه نمود: بسیاری از مردم به سمت خدمات لوکس دندانپزشکی رفته اند اما در شرایط کرونایی که میزان ابتلاء در کلانشهرهایی مثل تهران رو به افزایش است، انجام و دریافت این خدمات به هیچ عنوان توصیه نمی گردد.

وی با اشاره به اینکه بعضی همکاران دندانپزشک با رعایت پروتکل های بهداشتی و احتیاطات لازم تمامی خدمات را به بیماران خود ارائه می دهند، ادامه داد: دندانپزشکان قبل از ویزیت بیمار حتماً تریاژ انجام دهند تا بدانند بیماری که مراجعه نموده طی دو هفته اخیر بیماری حاد تب دار داشته است، طی این دو هفته با بیمار کرونایی در تماس بوده است یا نه، آیا مسافرت رفته است یا نه و اینکه در منزل بیمار کرونایی تحت قرنطینه وجود دارد یا نه که در صورت مثبت بودن پاسخ باید از پذیرش بیمار خودداری نمایند و پس از گذشت دو هفته و انجام اقدامات لازم می تواند به دندانپزشکی برای دریافت خدمات مراجعه کند.

عضو کمیته کشوری مقابله با کرونا استفاده از ماسک، شیلد و دستکش را برای دندانپزشکان الزامی دانست و گفت: دندانپزشکان حتی با وجود انجام تریاژ باید از ملزومات حفاظتی در حین ارائه خدمات به بیماران استفاده نمایند تا میزان آسیب به حداقل برسد.

مردانی با تاکید مجدد بر تعویق انجام کارهای غیرضروری دندانپزشکی، گفت: هم بیماران و هم همکاران دندانپزشک باید تمامی پروتکل های بهداشتی را به منظور حفظ سلامت خود و کاهش مخاطرات احتمالی انجام دهند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 13 آبان 1399 بروزرسانی: 13 آبان 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1228

به "کارهای غیر ضروری دندانپزشکی را تعطیل کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارهای غیر ضروری دندانپزشکی را تعطیل کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید