ژاکتت را به من بده!

به گزارش یادداشت سریع، مهدی طارمی مهاجم 29 ساله و ایرانی باشگاه پورتو این روز ها رفته رفته تبدیل به یکی از محبوب ترین بازیکنان این تیم می شود. مهدی در شرایطی در موقعیت محبوب بودن واقع شده که تازه برای دومین فصل است که پیراهن آبی و سفید پورتو را به تن می کند. البته به نظر می رسد به دست آوردن دل هواداران اروپایی فقط از طریق درخشش در زمین به دست می آید و مهدی در این یکی، دو فصل اخیر نشان داده راه دلبری را آموخته است. او فصل پیش با وجود آنکه هفت هفته نخست را با کج سلیقگی سرمربی پورتو روی نیمکت نشست، ولی توانایی هایش را در اولین فرصتی که به او دادند، نشان داد و از آن پس تبدیل به مهره ای کلیدی، غیرقابل تعویض و البته غیرقابل فروش برای پورتو شد.

ژاکتت را به من بده!

مهدی تا هفته های پایانی هم برای رسیدن به نام آقای گلی شانس داشت، ولی از آنجا که در پورتو هفت هفته ابتدایی را از دست داده بود و از طرفی پنالتی ها را هم خودش نمی زد، در عین شایستگی از رسیدن به نام آقای گلی بازماند با این حال توانست خودش را به نام یکی از رجحانن پاسور های لیگ جا بیندازد و در کنارش با گل های بی شماری که برای پورتو زد، توانایی های فنی اش را هم به رخ کشید. نهایتا کار به آنجا رسید که پورتو با درخشش طارمی، تصمیم به فروش مهاجم سرشناسش یعنی موسی مارگا گرفت.

به غیر از فروش مارگا، مسئولان این باشگاه روی نام مهدی طارمی هم برچسب غیرقابل فروش را زدند تا مشخص شود دل به این بازیکن بوشهری بسته اند. مهدی در این راستا، علاوه بر پیروزیت در لیگ پرتغال، تبدیل به یکی از رجحانن بازیکنان پورتو در لیگ قهرمانان اروپا هم شد و گل به یادماندنی اش به چلسی و البته اشک هایش در آغوش سرمربی پورتو بعد از اخراج مقابل یوونتوس، دو صحنه فراموش نشدنی از او در لیگ قهرمانان اروپا را ثبت کرد.

با شروع فصل تازه لیگ پرتغال، این بار مهدی طارمی از ابتدا به نام اصلی ترین مهاجم پورتو در ترکیب قرار گرفت، ولی برای رسیدن به نخستین گلش، زمان زیادی احتیاج داشت؛ البته برای مهدی طارمی بودن زمان زیادی برد وگرنه میانگین گل هایش برای پورتو در لیگ پرتغال چندان هم بد نیست. او فعلا پس از سپری شدن شش هفته از لیگ پرتغال، توانسته سه بار گل زنی کند؛ یعنی هر دو بازی یک گل. در سه بازی نخست پورتو، مهدی طارمی خاموشی عجیبی در امر گل زنی داشت و تنها به یک پاس گل در دیدار برابر فامالیکائو اکتفا کرد.

او در هفته سوم برابر ماریتیمو گل زنی کرد، ولی بعد مشخص شد که گل مهدی طارمی باید به نام هم تیمی اش ثبت شود، چون قبل از مهدی، ضربه او یک بار خط دروازه را رد کرده بود. انتها، اما در هفته چهارم برابر آروکا بود که مهدی طارمی در رجحان 3 بر صفر پورتو یکی از گل های تیمش را زد. او در بازی برابر اسپورتینگ در هفته پنجم روز بسیار کم فروغی را سپری کرد که شاید خستگی ناشی از حضور در بازی های ملی چندان بی تأثیر نبود. اما نهایتا مهدی طارمی در هفته ششم و بازی برابر موریرنسه بود که تبدیل شد به همان مهاجمی که انتظارش را می کشیدند. او در رجحان 5 بر صفر تیمش مقابل رقیب پیروز به ثبت دبل شد و تعداد گل های زده اش در لیگ پرتغال را به عدد سه رساند.

قبل از این بازی، اما دزدی عجیبی از مهدی طارمی در لیگ قهرمانان اروپا شد! تیم آن ها در اولین جدال اروپایی به مصاف اتلتیکومادرید رفت و پیروز شد با گل مهدی طارمی یک بر صفر از رقیب نامدارش پیش بیفتد. با وجود این داور این بازی در تصمیمی بحث برانگیز، گل مهدی طارمی را بعد از بازدید ویدئویی مردود کرد و خطای هند مهاجم ایرانی را اعلام کرد. با این حال و حتی با سخت گیری اعمال شده روی صحنه آن گل، به نظر می رسید داور باید خطای پنالتی دروازه بان اتلتیکو را روی طارمی اعلام می کرد؛ موردی که باز هم مغفول ماند تا نهایتا گل به نظر سالم مهدی طارمی و خطای پنالتی روی او دزدیده و دیده نشود.

مهدی با همان ذهنیت بود که مقابل موریرنسه قرار گرفت و توانست دو بار دروازه رقیب را در موقعیت صحیح باز کند. حالا مهدی طارمی پس از گذشت شش هفته خودش را به نام یکی از رجحانن گل زنان تیم پورتو معرفی کرده است. او فعلا بعد از لوئیس دیاس، وینگر چپ پورتو که پنج گل زده است در رده دوم رجحانن گل زنان تیمش قرار گرفته است. نکته اینکه مهدی طارمی که در زمره پنج بازیکن گران قیمت پورتو است با همین سه گل تا الان در رده سوم رجحانن گل زنان لیگ پرتغال قرار گرفته است. لوئیس دیاس و فران ناوارو با پنج و چهار گل زده در رده اول و دوم قرار گرفته اند. پاس گلی که مهدی طارمی به هم تیمی هایش داده باعث شد تا او بالاتر از دیگر سه گله های لیگ پرتغال در رده سوم رجحانن های این لیگ قرار بگیرد.

حالا با احتساب عملکرد مهدی طارمی در فصل پیش و البته درخششی که این روز ها دوباره در لیگ پرتغال از سر گرفته، طبیعی است که هواداران پورتو از گوگل ترنسلیت کمک بگیرند تا از مهدی طارمی، مهاجم ایرانی تیمشان، به زبان فارسی بخواهند ژاکت او را داشته باشند! شاید از این به بعد درخواست ها از مهدی طارمی در این زمینه زیادتر هم شود: ژاکتت را به من بده!

منبع: فرارو
انتشار: 4 مهر 1400 بروزرسانی: 4 مهر 1400 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1984

به "ژاکتت را به من بده!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ژاکتت را به من بده!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید