پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا آدینه 11 تیرماه 1400

به گزارش یادداشت سریع، افزایش سرعت وزش باد در بعضی ساعات بعد از ظهر در استان تهران و برقراری هوای قابل قبول در مرکز طی امروز (10 تیر ماه) پیش بینی می گردد.

پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا آدینه 11 تیرماه 1400

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران آنالیز داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی طی روز های آینده شرایط جوی استان تهران، آسمانی صاف تا کمی ابری در بعضی ساعات همراه با وزش باد، در ساعات بعدازظهر در ارتفاعات استان افزایش موقت ابر و در منطقه ها جنوبی گاهی افزایش سرعت وزش باد پیش بینی می گردد.

فردا آدینه 11 تیرماه 1400 هوای تهران آفتابی تا قسمتی ابری خواهد بود و شرایط شاخص آلودگی هوا هم سبز خواهد بود.

به گزارش خبرنگاران، طبق پیش بینی های هواشناسی امروز آسمان تهران آفتابی و در ساعات عصر شاهد وزش باد خواهیم بود.

حداقل و حداکثر دما در تهران 36 و 27 درجه است. نقشه های هواشناسی از تداوم هوای گرم تا اوایل هفته آینده در مرکز خبر می دهند.

کمترین و بیشترین دمای امروز تهران

امروز آسمان تهران قسمتی ابری است و در بعد از ظهر رگبار، رعد وبرق و وزش باد پیش بینی می گردد. دمای امروز تهران در طول شب از بیست و هفت درجه به مرور و در طول روز به سی و شش درجه می رسد.

پیش بینی دمای هوای تهران در چند روز آینده؛ فردا دما 36 درجه سانتیگراد خواهد بود

اداره کل هواشناسی استان تهران خاطرنشان کرد: از امروز (پنج شنبه) و روزآدینه دمای هوا ثابت خواهد ماند و به تدریج از اوایل هفته آینده با افزایش یک تا دو درجه ای دما روبرو خواهیم بود.

بعلاوه آسمان تهران فردا (11تیر ماه) غالبا آفتابی تا قسمتی ابری با حداقل دمای 28 و حداکثر دمای 36 درجه سانتیگراد و طی روز شنبه (12 تیرماه) هم آفتابی و با حداقل دمای 28 و حداکثر دمای 37 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

جدول دمای هوای تهران تا سه روز آینده را ببینید:

شرایط شاخص آلودگی هوای تهران امروز و فردا

پیش بینی های اجرا شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران هم حاکی از آن است که صبح امروز (10 تیر ماه) در بعضی منطقه ها پرتردد کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته و افزایش ترافیک صبحگاهی است.

افزایش تندی باد طی روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد نمود و باعث بهبود کیفیت هوا خواهد شد، اگرچه با حضور عوامل کافی جهت فراوری آلاینده ازن غلظت این آلاینده در بعضی منطقه ها افزایش پیدا خواهد نمود و می تواند باعث کاهش کیفیت هوا در بعضی ساعات بعدازظهر گردد.

با استمرار شرایط مساعد جوی تا اواخر وقت انتظار می رود که در بیشتر منطقه ها پرتردد از غلظت آلاینده ها به ویژه ذرات معلق کاسته گردد و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار بگیرد.

وزش باد مؤثر تا صبح فردا (11 تیرماه) از تجمع ذرات معلق جلوگیری خواهد نمود و کیفیت هوا در شرایط قابل قبول باقی می ماند. تداوم این شرایط جوی طی روز باعث پراکندگی آلاینده ها خواهد شد، با این حال فراوری و افزایش غلظت آلاینده ازن می تواند در بعضی منطقه ها موجب کاهش کیفیت هوا گردد.

با کاهش تندی باد تا ساعات پایانی فردا (11 تیر ماه) و افزایش ترافیک شامگاهی پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد شد و برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در منطقه ها پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

پیش بینی شرایط آب و هوای کشور تا چند روز آینده

براساس نقشه های پیش یابی از امروز تا روز شنبه برای نواحی شمال غرب، سواحل دریای خزر، ارتفاعات و دامنه های البرز افزایش ابر، رگبار باران گاهی رعد وبرق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می گردد.

نقشه شرایط جوی کشور طی امروز

این شرایط از روز گذشته برای بخش هایی از جنوب سیستان وبلوچستان، ارتفاعات جنوب کرمان، ارتفاعات شمال هرمزگان و از امروز تا اوایل هفته آینده برای نواحی شمال شرق کشور انتظار می رود.

در سه روز آینده دریای خزر مواج است و در این مدت کاهش دمای 4 تا 6 درجه ای برای استان های ساحلی خزر پیش بینی می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1924

به "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا آدینه 11 تیرماه 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیش بینی شرایط آب و هوای تهران فردا آدینه 11 تیرماه 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید