وام اجاره تا پایان بهمن پرداخت می شود

به گزارش یادداشت سریع، وام اجاره وزارت راه و شهرسازی گفت کسانی که پیشتر برای دریافت وام ودیعه مسکن ثبت نام کرده بودند اما فرایند پرداخت آنها به جریان نیفتاده است تا آخر بهمن ماه پرداخت این تسهیلات به آنها تمدید شده است؛ گفته می شود از 302 هزار متقاضی تا کنون 50 درصد افراد وام اجاره را دریافت کرده اند.

وام اجاره تا پایان بهمن پرداخت می شود

به گزارش ایسنا، اخیرا در جلسه کارگروه ستاد مقابله با کرونا مصوب شد تا آخر بهمن پرداخت وام ودیعه اجاره ادامه پیدا کند. این مصوبه و این شرایط مربوط به کسانی است که پیش تر ثبت نام کردند، ولی فرایند پرداخت آنها به جریان نیفتاده است.

این خبر را محمود محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی گفت و گفت: ستاد کرونا دو مصوبه دیگر نیز داشته است. در تفاهم نامه ای مقرر شد افرادی که کد رهگیری ندارند با پرداخت عدد محدود بتوانند کد رهگیری دریافت کنند.

به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی، کسانی که فرم ج قرمز داشتند و هم اکنون فاقد مالکیت هستند مصوب شد بتوانند تسهیلات وام ودیعه اجاره را دریافت کنند. این مصوبات برای تعدادی از افرادی بوده که این مسائل را داشتند.

گفتنی است، برای متقاضیان تسهیلات کمک ودیعه مسکن که اجاره آن ها به صورت دستی و بدون حضور در دفاتر املاک مبادله شده، مشاوران املاک موظف هستند با دریافت حداکثر 250 هزار تومان بدون نیاز به دریافت ارزش افزوده و با حضور موجر و مستأجر نسبت به ثبت اجاره نامه و اخذ کد رهگیری اقدام کنند. این مبلغ برای اجاره نامه هایی که در بنگاه ثبت شده اما کد رهگیری ندارند هزینه ثابتی معادل 100 هزار تومان است و الزامی برای حضور موجر در بنگاه نخواهد بود.

تا انتها آذرماه از مجموع 302 هزار و 334 متقاضی دریافت وام ودیعه تا به امروز 148 هزار و 215 نفر نزدیک به 50 درصد توانسته اند این تسهیلات را دریافت کنند.

تسهیلات مرابحه خرید کالا و خدمات یا همان وام کمک ودیعه اجاره به میزان 50، 30 و 15 میلیون تومان، از اوایل مردادماه در ستاد ملی مقابله با کرونا به تصویب رسید. سود این تسهیلات 13 درصد است. نحوه بازپرداخت آن بدین صورت است که در روش اول، گیرندگان وام (مستأجران) می توانند تسهیلات را یک ساله دریافت کنند و صرفا سود آن را ماهانه بپردازند و در انتها سال، اصل آن را پرداخت کنند. در روش دوم، متقاضیان می توانند وام را سه ساله دریافت کنند و در مدت 36 ماه اصل و فرع آن را به بانک بپردازند. مستاجران در تهران ماهانه 540 هزار تومان، کلانشهرها 320 هزار تومان و سایر شهرها 160 هزار تومان پرداخت خواهند کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 21 بهمن 1399 بروزرسانی: 21 بهمن 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1602

به "وام اجاره تا پایان بهمن پرداخت می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وام اجاره تا پایان بهمن پرداخت می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید