نوعی داروی کرونا در آمریکا مجوز گرفت

به گزارش یادداشت سریع، سازمان غذا و داروی آمریکا دارویی را تایید کرد که می تواند از تشدید علائم بیماری در افراد آلوده به کروناویروس که در معرض خطر بسیاری قرار دارند، جلوگیری کند.

نوعی داروی کرونا در آمریکا مجوز گرفت

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، سازمان غذا و داروی آمریکا استفاده از نوعی دارو در شرایط اضطراری را مجاز اعلام کرد که به نظر مانع از آن می شود که علائم بیماری کووید 19 در افراد پرخطرِ آلوده به کروناویروس تشدید شود.

سازمان غذا و داروی آمریکا استفاده از داروی bamlanivimab را تایید کرده است. این دارو یک آنتی بادی مونوکلونال است که در برابر ویروس عامل کووید 19 واکنش سیستم ایمنی را تقلید می کند.

سازمان غذا و داروی آمریکا این دارو را بر اساس اطلاعات موجود در مطالعه اجرا شده روی 465 بیمار مبتلا به کووید 19 که در بیمارستان بستری نشده اند، مورد تایید قرار داده است. برخی از بیماران داروی bamlanivimab و برخی دیگر شبه دارو دریافت کردند.

در بیشتر بیماران در هر دو گروه طی مدت 11 روز علائمی از ویروس وجود نداشت. هرچند در بیماران پرخطر مبتلا به کووید 19 تنها سه درصد از افراد مصرف کننده این دارو در بیمارستان بستری شده یا روانه بخش اورژانس شدند در حالیکه این آمار در گروه دوم 10 درصد بوده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 19 آذر 1399 بروزرسانی: 19 آذر 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1304

به "نوعی داروی کرونا در آمریکا مجوز گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوعی داروی کرونا در آمریکا مجوز گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید