نام دریابندری در فهرست میراث ناملموس جاودانه می ماند

به گزارش یادداشت سریع، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در پیامی درگذشت نجف دریابندری نویسنده و مترجم نامدار کشورمان را تسلیت گفت.

نام دریابندری در فهرست میراث ناملموس جاودانه می ماند

به گزارش یادداشت سریع، در متن پیغام تسلیت دکتر علی اصغر مونسان آمده است:

جامعه فرهنگی و ادبی کشور در فقدان یکی از عظیم ترین چهره های فعال و اثرگذار عرصه ادبیات و ترجمه به سوگ نشست. مرحوم نجف دریابندری نه تنها نویسنده و مترجمی چیره دست، بلکه پژوهشگری چند ساحتی بود که آثارش عرصه ادب، فلسفه و میراث ناملموس را در بر می گیرد.

ترجمه های نغز دریابندری از شاهکارهای ادبی دنیا، نمونه هایی بی بدیل است و از این روست که جایزه تورنتون وایلدر دانشگاه کلمبیا به شایستگی تقدیم او می گردد. سهم ارزنده این پژوهشگر عظیم در میراث فرهنگی ایران نیز، تألیف کتاب ارزشمند مستطاب آشپزی، از سیر تا پیاز است که نام او را برای همیشه در فهرست حاملان میراث ناملموس خوراک، ثبت و جاودانه کرد.

درگذشت زنده یاد نجف دریابندری را به خانواده آن فقید و عموم دوستدارانش تسلیت می گویم و از خداوند متعال برای ایشان آرامش روح و علو درجات مسئلت می کنم. یاد و خاطرش همیشه گرامی باد.

نجف دریابندری از مترجمان عظیم کشورمان امروز دوشنبه 15 اردیبهشت در سن 91 سالگی در منزل خود درگذشت. دریابندری به شماره ثبت 9 در سال 1396 در فهرست آثار ملی ایران بعنوان اولین گنجینه زنده بشری استان بوشهر به ثبت رسیده بود.

منبع: میراث آریا
انتشار: 11 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: fastnote.ir شناسه مطلب: 1011

به "نام دریابندری در فهرست میراث ناملموس جاودانه می ماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نام دریابندری در فهرست میراث ناملموس جاودانه می ماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید